dininin_kininin_davacisi_olun225

Kime (Sana) ne nesillerin dindarlığından?

Mezhep ve ırk farklılıkları üzerinden yenen ekmek bitti ,sıra ''yeni neslin tinerci mi olmasını istiyorsunuz dindar mı?'' sorusu üzerinden nemalanmaya geldi.

İnsanın sorası geliyor ''Kimin ne kadar dindar olduğunu sen mi tayin edeceksin ?'' diye, ama şimdi mesele bu değil.

Hem dindar nesil yetiştireceğiz diyorsun ,hem de sağ elinle verdiğini tüm dünyaya gösteriyorsun. Hayrı kalır mı sanıyorsun.

Dindar nesil diyorsun, Irak işgalinde müslümanların çıplak vücutlarına kurt köpeklerini saldırtan, 10-12 yaşlarındaki çocukların ırzına geçen, müslümanların üzerlerine idrarını yapan, müslümanları çırılçıplak soyup birbiriyle seks yapmaya zorlayan bu askerlere dua ediyorsun!.

''Böyle saçmalık olabilir mi, NATO'nun ne işi var Libya'da?'' diyen sen aradan 20 gün geçince aldığın talimatlar doğrultusunda ''NATO Libya'ya elbette girmelidir.'' deyip binlerce insanın katline göz yumuyorsun.

Cuma hutbelerinden AB inisiyatifiyle Ayet-i Kerime kaldırılıyor. Dindar nesil isteyen sen bundan rahatsız olmuyorsun.

Senin döneminde zina suç olmaktan çıkarılıyor , aldırmıyorsun.

İslam topraklarındaki düşman asker sayısı haçlı seferinin tam yirmi-iki katı olmuşken sen ses çıkarmıyorsun.

Gazze'deki zulmü görmezden gelip,mazlumların iniltilerine kulak tıkıyorsun.

AB'ye uyum amacıyla hazırlanan Gıda Kodeksi'ne göre domuz 'kırmızı et' statüsüne alınıp kasaplarda satılmaya başlanıyor.Ve bu sebeple yaşanacak herhangi bir yanlışlık seni korkutmuyor.

Sivas katliamı esnasında hz. Allah'ın verdiği canı ''Yaşasın Hizbullah'' naralarıyla yakanların davasının zaman aşımı dalaveresiyle aklanmasına göz yumuyorsun. Yetmiyor, katillerin avukatlarını partinin vekili yapıyorsun. Fakat aynı sen işine gelince tarihimizle yüzleşelim diyebiliyorsun.

Suçsuz insanlar ömürlerini hapislerde geçiriyor,vatansever yazarlar terörist muamelesi görüyor,sen kul hakkı nedir bilmezmişsin gibi bundan memnuniyet duyuyorsun.

Dindar nesil istiyorsun ama Yahudi Üstün Cesaret Ödülünü taşırken utanmıyorsun.

Sen Sayın Başbakan, hakikaten ne istediğini biliyor musun? Bunları yapmanın ve bu olanlara müsade etmenin adı mı ''dindarlık''.

Dindar insan evvela ilmiyle amel etmeli. Sen üzerine alınır mısın bilmem , zaten mesele bu da değil.

Yani Sayın Başbakan bilmem farkında mısın ama bizim meselemiz sen değilsin. Bizim meselemiz senin söylemlerinle yaptığın bölücülük ,sana uyup bu faşizmi ateşleyenler ve böyle çıkışların altında yatan kirli oyunlar.

Hem neye göre dindarlık? Bu ülkede yaşayan herkes Müslüman mıdır? Kaldı ki islama göre de dindarlık hakkıyla tebliğ yaptıktan sonra insanların her türlü kararına saygı duymayı gerektirir. Sen şimdiye dek hangi saygıyı gösterdin ki yetiştirdiğin nesilden bu saygıyı bekleyebilelim.

Haşmetmehaplarının amacı ne olursa olsun bu gündem üzerinden insanların dindarlığı sorgulanıp yeni ötekilik kavramları oluşturulmak isteniyor. Sesimizi yumruk yapıp bu oyuna gelmeyelim. Unutmayalım ki ;

''Sizin dininiz size, benim dinim banadır '' Kafirun/6

Bedia KARA - 13 Mart 2012
http://www.yazaronline.net/

Son Yazılar