arap_bahari_cia_bahari225

Bu 'bahar' Emperyalist devletlere hiç mi gelmez?

Yaşadığımız Coğrafya tam anlamı ile ateş çemberi içinde.


Komşularımızla sıfır sorun hayalleri ile yola çıkanlar bugün çevremizi sarmış ateşi söndürmek yerine yangına daha da körükle gider hale geldi.

Çocukluğumdan beri dinlediğim ama bir türlü inanmadığım senaryonun birer birer hayata geçişini bir korku filmi gibi izliyorum.

Dünya‘nın Emperyalist Devleti ABD, kan emmek için kendine av seçtiği ülkeleri nasıl birer birer ele geçirdiğini, o ülkelerin kan gölüne dönmesine nasıl sebep olduğunu artık bilmeyenimiz kalmadı.

Irak‘ta kimyasal silah var iddiası ile top yekûn bu ülkeyi işgal eden ABD Irak‘tan alacaklarını alıp geride yüzbinlerce ölü ve darmadağın bir ülke bırakarak yeni hedeflerine operasyon yapmak için fırsat yaratmanın derdinde.

Yaşadığımız Dünya‘nın en değerli silahı petrol Allah‘ın bir lütfu olarak Arap dünyasında.

Dikkat ederseniz karışan daha doğrusu karıştırılan bütün ülkelerin tamamı petrol zengini ülkeler.

Irak lideri Saddam Hüseyin‘i yetiştiren sonra bir gece uçağa bindirip ülkeyi ele geçirsin diye gönderen ABD değil miydi?

ABD önce yetiştiriyor, ardından da işi bittikten sonra deviriyor.

Daha birkaç ay öncesine kadar Suriye ile normal seyrinde giden komşuluk ilişkilerimiz ne oldu da bir anda içinden çıkılmayacak hale geldi.

Neden Bahar sadece Müslüman Dünyası ama illa da petrol zengini Müslüman ülkelerde meydana geliyor.

Bu Bahar hiç Emperyalist ülkelerde yaşanmaz mı?


Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından Dünya ya tek hâkim benim borusunu öttüren ABD bir gün kendi yarattığı teröre yenilmez mi?

Bugün Suriye‘de yaşananları net ve yeterli bir bilgiye ulaşarak öğrenemiyoruz.

Yaratılan bilgi kirliliği içinde yapay ve suni haberlerle şişirilen, Esat‘ın katliam yaptığı iddialarını dinliyor ve sadece onların bizim görmemiz gerektiğine inandıkları şeyleri izliyoruz.

Saddam Hüseyin'de önce el altından desteklenip Ağustos 1990'da Kuveyt'i işgal etmesine zemin yaratılmıştı. ve bu sayede Dünya petrol rezervlerinin %20'sinin kotrolü Kuvveyt'ten Irak askerlerinin kovulması sonrası ele geçirilmişti.

Daha sonraki süreçte de kitle imha silahı var, yarın dünya ya bela olacak diyerek Irak‘ın işgaline senaryo hazırlandığı gibi Suriye‘nin işgaline de zemin hazırlanmıyor mu?

Türkiye üzerinde çok ciddi oyunlar tezgâhlanıyor.

Aynı çocukluğumda dinlediğim ürkütücü senaryoda olduğu gibi.

Önce Irak, sonra İran ardından Suriye ve en sonunda Türkiye.

Irak ayağı tamamlandı,

İran hala direniyor.

Suriye de ateş bacayı sardı eli kulağında bekliyor.

Türkiye‘yi sorma gitsin zaten, Atatürk‘ün kurduğu Cumhuriyetin içi boşaltılmak isteniyor.

Önümüzde ve gözümüzün önünde yaşanan yüzbinlerce cana mal olan Irak gerçeğini hala görmemezlikten gelenler yarın pişmanlık duyduklarında umarım çok geç olmaz.

Nazan YAVUZ  - 15 Şubat 2012
http://www.kocaeligazete.com/

Son Yazılar