yikilacaksin_fasist215

Türk Milleti’nin Hafızasından Cumhuriyeti Silemeyeceksiniz!

İşçi Partisi Ankara-Çankaya İlçe Başkanı Bora Toran, AKP iktidarının, Cumhuriyet ve yakın tarihimizin sembol isimlerine açtığı savaşa karşı, İşçi Partisi üyeleri ile birlikte Şehit Teğmen Ali İhsan Kalmaz İlköğretim okulu önünde protestoda bulundular.

iscipartisi_cankaya_ilcebaskani_bora_toran

Protesto eyleminin ardından basına açıklama yapan Toran, şunları söyledi;

Cumhuriyet’e savaş açan AKP iktidarı şimdi de saldırılarını yakın tarihimizin sembol isimleri üzerinden sürdürüyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik dün yaptığı açıklamayla şu an önünde bulunduğumuz ilköğretim okuluna adını veren şehit Teğmen Ali İhsan Kalmaz’ı çete mensubu olarak niteliyor. “Bilseydim, kendi Milli Eğitim Bakanlığım döneminde o isim orda durmaz, uçar giderdi” diyor. Ve ardından 27 Mayıs Devrimi’nin önderlerine ve Türk Ordusu’na kinini kusuyor.

“Bunlar Türkiye’nin kiri, pası; bunların kaynaklık ettiği isimlendirmeler toptan kaldırılmalıdır” diyor.

Kimdir Şehit Teğmen Kalmaz? Bir devrim şehididir. Hepimize örnek olan gözü kara bir vatanseverdir.

Biz biliyoruz ki bu ilk değil. Yakın zamanda Tayip Erdoğan, Dersim tartışmaları bahanesiyle Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını hedef aldı. Kurtuluş Savaşı’nın önderlerini katil olarak gösterdi.

Aynı günlerde bu sefer AKP milletvekili Mehmet Metiner sazı eline aldı ve yıllardır övündüğümüz ve övüneceğimiz ilk kadın pilot Sabiha Gökçen’i katliamcı olarak niteledi. Bu gerekçeyle Sabiha Gökçen Havaalanı’nın adının değiştirilmesini önerdi.

Son olarak da daha önce bir uçak ve feribota verilen Recep Tayip Erdoğan ismi bu sefer bir üniversiteye verildi. AKP Rize milletvekili Hasan Karal’ın ‘talimatıyla’ toplanan Rize Üniversitesi Senatosu, üniversitenin adını Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirdi.

Bütün bu gelişmeler açıkça göstermektedir ki, amaçları Türk Milleti’nin hafızasından Cumhuriyet Devrimini silmektir. Ama başaramayacaklar.

Korkaktırlar!

Yurtsever aydınları Silivri zindanlarında esir etmişlerdir, yetmemiştir. Medya kuruluşlarını, hukuk kurumlarını yandaş yapmışlardır, yetmemiştir. Şimdi de Devrim şehitlerini hedef alarak korkaklıklarını açığa vuruyorlar.

Görgüsüzdürler!

Çorabına bile ismini yazan bu zihniyet, milletimizin tahammül sınırlarını zorlayan bir görgüsüzlük içindedir.

Yıkılacaklardır!

Her geçen gün daha geniş kesimler görmektedir AKP’nin sona geldiğini. Kendileri de görmektedir. Telaşları ve çaresizlikleri ondandır.

Hüseyin Çelik’e sesleniyoruz. Çabanız boşunadır!

Her fırsatta ortaya koyduğunuz Cumhuriyet düşmanlığı, sizleri kurtaramayacak. Ne yapacaksınız? Teğmen Kalmaz’ın ismini kaldırıp bu okula da Recep Tayip Erdoğan’ın ismini mi vereceksiniz?

Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef alıyorsunuz, Sabiha Gökçen ve Teğmen Kalmaz’ın isimlerini ait oldukları kurumlardan kaldırmayı arzuluyorsunuz. Bu uygulamalar bir bakıma varlığınızın sebebi. Ancak şunu bilin ki, bu isimleri milletimizin bilincinden asla silemeyeceksiniz.

İşçi Partisi buna izin vermeyecek. Milletimiz bunu kabullenmeyecek. Cumhuriyet’i yıkıma uğratan iktidarınız son bulacak.

Bu isimler kendi deyiminizle uçar mı bilmeyiz. Ancak bütün bu saldırılarınıza milletimiz son cevabını verdiğinde, Tayip Erdoğan’ın milyon dolarlık uçak filosuna atlayıp kaçmaya çalışanlar sizler olacaksınız.

Bora TORAN - 02 Aralık 2011 - İşçi Partisi

Son Yazılar