ozur_yetmez_arsivi_ac_24kasim225

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığında Kılıçdaroğlu yarışı önde götürüyor!

‘Özür yetmez arşivini aç’!

‘Özür yetmez arşivini aç’ CHP lideri Kılıçdaroğlu, Dersim için devlet adına özür dileyen ve ‘Sıra sende” diyen Başbakan Erdoğan’a çağrı yaptı:

Özür yetmez arşivi aç, sürgün ailelere toprağını iade et!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi’nin Kozyatağı Kültür Merkezi’ndeki Meclis Salonu’nda yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan’ın Dersim’le ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Dersim’le ilgili kendisinin bir gazeteye verdiği demeçte, devletin devamlılığı bakımından Başbakan’ın özür dilemesi gerektiğini söylediğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Neyse dün özür diledi. Ama özür dilemek yetmez. ‘Açıklıyorum’ dediği belgeleri açıkladı. Onların hiçbirisi kamuoyunun bilmediği belgeler değil. Açıkladığı kitap benim de 1970’lerde okuduğum kitap. Özür yetmiyor, devletin arşivlerini açacaksın. Devletin arşivleri açıklanacak ki bizler bilelim. Niye devletin arşivlerini açmıyorsun? 12 Eylül’de en büyük acıları devrimciler, ülkücüler çekti. O acıları sömürerek, Anayasa’yı değiştirdiler ve o acıları sömürerek yargıyı siyasallaştırdılar. Şimdi Dersim’in acısını sömürerek, başka amaçlara ulaşmak istiyorlar. Onun için diyorum, ‘Sayın Başbakan, sana düşen görev, özür dilemenin yanında devletin arşivlerini açmaktır. Açacaksın onları o zaman bizler de göreceğiz gerçek belgesini, o zaman tarihimizle oturur yüzleşiriz.”

“Özür dilemenin devamı bir şey daha yapmanız lazım. Dersim sürgünleri vardır. O sürgünlerin arşivlerinin de açıklanması lazım. Sayın Başbakan çok iyi bilir, ben o defterleri istedim, vermediler. Niye vermiyorlar? Bu ülkenin ana muhalefet liderinden gizlediğiniz şeyi, açın bütün millet görsün. Başbakan, ‘Arşiv yok’ dedi. Var efendim. Arşiv var. O arşivleri açacaksın. Özür dilemek, arşivleri açmak yine yetmiyor. Dersim sürgünleri var. O sürgün olan ailelere verilen topraklar var. O toprakların bir kısmı bunların elinden alındı. Onları da aynen iade edeceksin.”

24 Kasım 2011

************************************************************************

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150412461493150&set=vb.128171523931756&type=2&theater

Fikrin Var Mı? (3. Perde)

33. KURULTAY BAŞKANI

O ZAMAN BİZE "SİZ BÖLÜCÜLÜK YAPIYORSUNUZ, CHP DAHA GÜÇLÜ OLACAK" DEMİŞLERDİ. BİZ DE LÜTFEN BU KADAR KÖR OLMAYIN DEMİŞTİK. 33 LER VAKALARINI İNCELEYİN. 33. KURULTAYDA CHP İÇİNE SOKULAN HANÇERİN FARKINA VARIN.

hopkins_raporu_2008_hopkins_raporu225

2008 DE CHATHAM HOUSE DA KARAR VERDİLER.

ÖNCE PARLATTILAR, SONRA CİLALADILAR. ŞİMDİ DE ATATÜRK CUMHURİYETİNİ YIKMASI İÇİN AKP'YE PAYANDA ETTİLER.

ANAYASA SÜRECİNE GELİNDİĞİNDE, CHP BÖLÜNECEK VE YENİ ANAYASACILAR AYRILACAK, AKP-BDP İLE BERABER FEDERE TÜRKİYE İÇİN EL KALDIRACAKLAR DEDİK.


GELİNEN SÜREÇ SİZCE NEYİ GÖSTERİYOR.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150412157523150&set=vb.128171523931756&type=2&theater

Son Yazılar