suriye_tek_vucut

Suriye'de ABD Ve AB Karşıtı Dev Miting!

Suriye'nin başkenti Şam'da bir araya gelen yüzbinlerce Suriyeli, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde Suriye aleyhinde karar çıkmasını engelleyen Rusya ve Çin'e teşekkür etmek için düzenlenen mitinge katıldı. Topluluk ABD, AB ve AKP karşıtı sloganlar attı.


Şam'ın en büyük meydanlarından biri olan "Yedi Deniz Meydanı"nda gerçekleştirilen mitingde Rusya ve Çin'e teşekkür sloganlarının yanı sıra Beşar Esad'a destek ve birlik sloganları atıldı. Miting alanı üzerinde uçuş yapan askeri helikopterden Rusya ve Çin bayrakları açıldı.

suriyeli_yurtseverler_ayakta

"Alevi, Sünni, Şii, Hristiyan, Kürt, Arap aramızda ayırım yok", "Mezhepçiliğe hayır, Suriye'nin birliğine evet", "Halk Beşar'ı istiyor" sloganları atan göstericiler, Fransa ve ABD'nin yanısıra Türkiye aleyhine de sloganlar attı. AB'yi Suriye'ye müdahalede bulunmamaları yönünde uyardı.

Göstericilerden Ahmet Ebu Alaa, sonuna kadar Esad'ın arkasında olduklarını ifade ederek, "Halk onun arkasında olduğu sürece ona birşey olmaz. Allah, Suriye ve Beşar, hepsi bu kadar" dedi.

Bir diğer gösterici Ebu Hüseyin ise, "Çin ve Rusya'ya şükranlarını sunduklarını ve Beşar Esad'a desteklerini göstermek için buraya geldiklerini, Suriye'nin yıkılamayacağını, hep ayakta kalacağını" söyledi.

SMS'LE DAVETİYE
Bir gün öncesinden SMS yolu ile halka katılım daveti gönderilen gösteride, Suriye, Baas Partisi ve Hizbullah bayraklarının yanı sıra dev boyutta Rusya ve Çin bayrakları taşındı. Mitinge çeşitli din ve mezheplerden din adamlarının katılması da dikkat çekti.

Hükümet karşıtı ayaklanmaların başlangıcından bu yana Şam'da yapılan Esad yanlısı en kalabalık gösteri olduğu söylenen miting, halkın önemli bir kısmının reform sürecini kendi içinde halletmek istediğinin, yabancı müdahale karşı olduğunun da bir göstergesi oldu.

İşçi Partisi - 12 Ekim 2011

**************************************

suriye_halkindan_birlik_mesaji

Suriye Halkından Birlik Mesajı!

Suriye'nin başkenti Şam'da yüzbinlerce kişi Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a destek için meydanlardaydı. "Türkiye-Suriye kardeştir" sloganları atan Suriyeliler Tayyip Erdoğan'a ise tepki gösterdi. Yüzbinlerce Suriyeli Çin ve Rusya'ya ülkelerinin bağımzıslığına verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Suriye'nin başkenti Şam'da yüzbinlerce Suriyeli Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a destek olmak için dün Yedi Deniz Meydanı'ndaydı.

"Suriye'nin Birliğine evet", "Halk Beşar Esad'ı istiyor" dövizleri taşıyan Suriye halkı ülkelerinin birliğine ve bütünlüğüne bir kez daha sahip çıktı.

Suriye halkı Tayyip Erdoğan, Amerika ve Fransa'ya büyük tepki gösterdi. "Suriye-Türkiye kardeşliği Erdoğan'ın kirli işlerine geçit vermeyecektir" pankartı açan Suriyeliler Türk halkına birlik çağrısında bulundu.

Deniz meydanını dolduran yüzbinlerce kişi Suriye'yi yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceği mesajı verdi. Konuşmalarda "Suriye'de mezhep ayrımcılığı yapanlara gücümüzü gösterdik" denildi.

Suriyeliler Çin ve Rusya'ya  BM Güvenlik Konseyi'nde Suriye'ye verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Ulusal Kanal - 13 Ekim 2011

Son Yazılar