yikilacaksin_fasist

Amerika'nın Türkiye'yi Bölme Planında Son Aşama!

PKK Terörünü Tırmandırıp Bölünme İçin Türkiye'yi Boyun Eğdirmek!

Dün “Hükümet ve PKK Türkiye’nin bölünmesinde anlaşmışlar, görevlerini yapıyorlar” diye yazmıştık. Peki öyleyse, bu gerginlik niye? PKK‘nın şehirlere kadar uzanan terörüyle, TSK’nin sınır ötesi hareketlenmesinin sebebi ne?

bopun-artistleri

ABD‘nin bölünme senaryosu ancak milli devletin çökertilmesi ve TSK’nin teslim alınmasıyla uygulanabilirdi. Bu süreç büyük ölçüde yaşandı ve gerçekleşti.

Gladyo merkezi sürecin son aşamasını şöyle planlamış: PKK terörüyle, Balyoz tutuklamaları tırmandırılacak. TSK‘ye yeni “Sınır ötesi başarısızlık eylemleri” uygulatılacak.

Böylece, “Silahla bastırmak bu kez de başarısız oldu. Özerkliği kabul etmekten başka çare kalmadı” denilecek. Terörün azması ise, kitlelerde, “Aman, bu şiddet dursun da ne olursa olsun” düşüncesini güçlendirecek. Sonuçta, bölünme anayasasının zemini de hazırlanmış olacaktı. Evet, senaryo buydu ve böyle uygulanıyor.

rte_bop_kalbimdesin

İran‘ın PJAK operasyonu bu oyunu bir ölçüde zorlaştırdı. İran Türkiye‘nin önüne birlikte PKK’yi bastırma ve Kuzey Irak’ta ABD hegomonyası geriletme seçeneğini koydu. Ancak iktidar buna ABD’nin füze kalkanı tehdidiyle yanıt verdi. BOP Eşbaşkanlığı görevini yapmaya devam ediyor.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen yine de soru şudur: ABD Türkiye’yi bölebilecek mi? Bu sorunun yanıtını çok kısa sürede herkes görecek. Türk ya da Kürt kökenli, öncülerimizin unutmaması gereken temel gerçek:

buyuktaarruzdan_kisa_bir_sure_once_poligonda

Ülkenin ölünmesi masa başında “Oturduk, anlaştık” söylemleriyle değil, kanla oluyor.

Bölünen halklar ise, emperyalistlerin ayakları altında kalmaya mahkum!

Aydınlık (Başyazı) - 28 Eylül 2011

Son Yazılar