Michel Chossudovsky : Ayaklanmaları Pentagon Planlıyor!

Kanadalı ekonomi profesörü ve Küreselleşme Araştırma Merkezi Yöneticisi Michel Chossudovsky ( Mişel Çosudovski), Suriye'deki ayaklanmaları NATO ve Amerika'nın örgütlediğini söyledi. İran ve Suriye'nin bölgede kilit bir güç oluşturduğunu belirten Chossudovsky, NATO ve Türkiye'nin Suriye'ye karşı bir askeri müdahale planladığını öne sürdü.


Russia Today televizyonuna konuşan Prof. Dr. Michel Chossudovsky, Tahran'a giden yolun Şam'dan geçtiğini ve Suriye'deki ayaklanmaların, 1990'lı yıllarda yapılan Pentagon planları kapsamında yürütüldüğünü ifade etti.

Suriye'de, iktidarla iletişim içinde bulunan bir muhalefetin olduğunu belirten Chossudovsky, kanlı olayların arkasındaki muhalefetinse dış güçlerce finanse edilip üretildiğini söyledi.

Chossudovsky insanlık adına hareket ettiğini söyleyen NATO'nun, ülkelerin iç işlerine karıştığını ve terör örgütleriyle iç içe geçmiş eli kanlı bir kuruluş olduğunu söyledi.

Kanadalı Profesör, NATO ve Türk Ordusu'nun Suriye'ye askeri müdahale konusunda planlar yaptığını öne sürdü. NATO'nun ülkeyi karıştırmak için gönderdiği cihadçılar, selefiler ve Müslüman Kardeşler'i Türk hükümetinin de desteklediğini açıkladı.

Ulusal Kanal - 19 Eylül 2011

Son Yazılar