Görüşmeleri ABD’li David PHILIPS Organize Etti!

Emekli Büyükelçi Onur Öymen, AKP-PKK görüşmelerini Ulusal Kanal’a değerlendirdi. 2009 yılında Amerikalı eski Büyükelçi David Philips’in “Kürt sorununa siyasi çözüm” başlığı altında hazırladığı raporu hatırlatan Öymen, rapor kapsamında Türkiye’den resmi yetkililerin, PKK yöneticilerinin de katıldığı görüşmelerin yapıldığını vurguladı. Öymen, füze kalkanı ve hükümetin ortadoğu politikası konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dış Kaynaklar Tarafından Oluşturulan ve Yönlendirilen Bir Yapı Var!

Emekli Büyükelçi Onur Öymen, kayıtları internete sızdırılan AKP-PKK görüşmelerini Ulusal Kanal yayınında değerlendirdi. Onur Öymen, 2009 yılının Nisan ayında Türk heyeti, PKK’lılar ve Irak’lıların katıldığı bir toplantının Norveç’te yapıldığını hatırlattı. Amerikalı eski Büyükeçi David Philips tarafından toplantının organize edildiğini belirten Öymen, raporun Amerikan Kongresi’ne sunulduğunu ifade etti:

“Diyor biz başka toplantılar da yapacağız. İstanbul’da da, Erbil’de de yapacağız. Kim bunlar, kimsiniz siz? Ona cevap yok. Bu raporu hazırlayan zat Türk heyetine de teşekkür ediyor, katkıları dolayısıyla. Kendisi Amerikan Dışişleri’nde üst düzeyde görev almış bir isim. Ermeni Raporu’nu da bu hazırlamış tesadüfe bakın ki.”

Öymen, ses kayıtlarıyla AKP’nin PKK’ya verdiği tavizlerin de ortaya çıktığını vurguladı:

“Ne yaparsak, hangi tavizi verirsek acaba terörden vazgeçerler gibi bir arayış içindeler. Peki sonuç ne? Artan terör, artan saldırılar, artan şehitler!”

Emekli Büyükelçi Onur Öymen, füze kalkanının Türkiye’yi hedef haline getirdiğini belirtti.

“Bu radarlar füzelerin beynidir. radar olmazsa füzeleri ateşleyemezsiniz. O nedenle füze kalkanı, saldırı füzeleri kullanmayı planlayan ülkeler için hedef olur. Radarlar saldırma niyeti olan ülkelerin hedefidir.”

Tayyip Erdoğan’ın ortadoğuda hesapsız bir politika izlediğini ifade eden Onur Öymen, politikaların ikili ilişkilere zarar verdiğini belirtti.

“Erdoğan Hamas’ın sözcüsü olcağız dedi. FKÖ Lideri Mahmut Abbas da Kıbrıs’a gitti. Rum Kesimi Lideri Hristofyas’la görüştü ama Türk tarafına geçmedi bile. Sonra da Hristofyas bizim tezleri desteklediğiniz için teşekkür ederiz dedi. ya işte attığınız adımlara dikkat etceksiniz.”

Onur ÖYMEN - 16 Eylül 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar