Zaman'ın İsrail Aşkı ve Heron yalan haberleri!

İlk gerçekten yerli insansız hava aracını, yani Bayraktar'ı yapanlar bu araçların terörizme karşı kullanılmasını planlarken aslında bölgedeki büyük oyunu da bozuyorlardı.

Şu kadarını söyleyelim. İlk Türk İHA'sına her türlü desteği veren, dönemin 2. Ordu Komutanı emekli ORGENERAL HASAN IĞSIZ, şu an örütbağ  davasında tutuklu.


Taburunun uçsuz bucaksız arazisini Türk mühendislerine açarak tasarım ve yetenekler açısından ekibe yol gösteren PİYADE YARBAY MELİH GÜLOVA ise 2007'de pkknın mayınlı saldırısı sonucu şehit düştü.

Ve TSK bütün gücü ile bu çalışmanın arkasında durdu.

Ve şu an sinyallerini tamamen bizim gördüğümüz aldığı 132 tane Türk İHA'sı göklerde.

Peki Türklerin tamamen yerli İHA üretip kullanması bölgede hangi ülkenin hem güvenlik hem de ekonomik çıkarlarını bozmuş olabilir.

Cevabı Zaman, Sabah Yeni Şafak, Star ve gazetesi verdi ama, her zamanki gibi çaktırmadan.

Türkiye'nin İHA üretmesinden rahatsız olan ülke İsrail'dir, aynı Milli Gemi (MİLGEM) üretilmesinden rahatsız olan Almanlar gibi.

Ve ne büyük denk gelmedir ki, MİLGEM'in bütün personeli de şu an (SÖZDE) ASKERİ CASUSLUK VE ŞANTAJ davasında tutuklu yargılanıyor.

Ve ne zaman Türkiye'nin terörle mücadelesi yoğunlaşsa mutlaka Heronlara ne kadar ihtiyacımız olduğu ve onlarsız terörle mücadele etmenin olanaksız olduğuna dair haberler yayınlanıyor.

Yine aynısı oldu.

Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine yaptığı hava harekatı ile gündemede iyice oturan terörle mücadele ortamında, "söylenti ve iddia edildiği" bol haberlerin arasında yine Heron sıkıştırıldı.

Bu seferki kahramanlardan sadece ikisini yazalım. Birisi daha önce de HERON'U DESTEKLEYEN HABER yazan Zaman ve yeni yeni başlayan Sabah.

İki gazete 3 gün önce şu haberi yazdılar:
zaman_heron
ZAMAN: "Önceki gece 'Dağlıca' benzeri bir baskın için sınırdan sızmaya çalışan pkklı bir grup, Heronlar tarafından tespit edildi. Katırlarla ağır silahlar taşıyan ekip, bir barakada arkadaşlarıyla buluştu. Ardından F-16 savaş uçakları terörist grubu etkisiz hale getirdi. Öldürülen teröristlerin görüntüleri Heronlar tarafından dakika dakika kaydedildi"

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1171477&keyfield=4865726F6E

SABAH: "İkinci Dağlıca'yı Heronlar önledi"

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/08/21/3-hava-harekti-yeni-bir-daglicayi-onledi
sabah_heron
İki habere göre de 20'ye yakın terörist öldürülmüş. Bunlar Heronların sayesinde olmuş.

Dahası böyle bir saldırı olmuş ve bu haberden Anadolu Ajansı'nın, Doğan Haber Ajansı'nın ve hatta ASKERHABER'in haberi olmamış

Haber yayınlanığı gün yaygın ve yandaş basın tarafından bile alıntılanmamış.

TSK da bu kadar önemli bir konuda duyuru yapmaya gerek görmemiş, öldürülen (!) 20 teröristi hava hava harekatının bilançosuna bile katmamış.

Nasıl olsa gündem terör. Nasıl olsa Genelkurmay da çıkıp, "Hayır 20 terörist öldürülmedi" demez. Ver haberi gitsin.

Hem millet Heronların ne kadar önemli olduğunu anlasın hem de işlev yerine getirilsin.

Ertesi gün ise yine iki gazete bu sefer Heronlarda kullanılan gözlem podunun Türk mühendisler tarafından yapıldığı haberini ısıtarak önümüze koydular.

ZAMAN: "Teröristleri Türk gözü buldu"

SABAH: "Teröristi, 'Türk gözü' buldu"


Böylece bize Heronların Türk teknolojisi ile ne kadar uyumlu olduğunu da algılatmış oldular.

*****

Peki bu haberler niye yapılıyor?

Elbette İsrail'in bölgedeki ve (SÖZDE) kürdistan çıkarları Heronlara göbekten bağlı. Çünkü olan biteni görmesi gerekiyor.

İkincisi ise Heronları üreten Elbit Systems şirketi BATMAK ÜZERE.

Bunu yapan ziyniyet, bir de utanmadan her gelen komutanı da Yahudi ilan etmiyor mu!

İnsan neresiyle güleceğini şaşırıyor!

Asker Haber - 25 Ağustos 2011

Son Yazılar