chavez_altin_kamulastirma

Altın Madenleri Kamulaşacak! Altın Rezervleri Ülkeye Getirilecek!

Venezuela, altın madenlerini kamulaştırıyor. Venezuela'da altın sektörünün mafyanın elinde olduğunu söyleyen Devlet Başkanı Hugo Chavez, Batılı ülkelerdeki altın rezervlerini de ülkeye getireceklerini açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, altın çıkartma ve işleme tesislerin önümüzdeki günlerde çıkacak bir kararname ile kamulaştırılacağını söyledi. Sosyalist Lider, bundan önce de petrol, elektrik, iletişim, çimento, çelik, bankacılık ve birçok sektörde kamulaştırmaya gitmişti.

Altın sektörünün mafyanın elinde olduğunu ifade eden Chavez,  ''Bu serveti daha fazla alıp götürmelerine göz yumamayız'' dedi.

Venezüela Lideri, Avrupa ve Amerika'daki ekonomik krizden ülkeyi korumak için, yurtdışındaki bankalarda bulunan 11 milyar dolarlık altın rezervini de ülkeye getireceklerini duyurdu.

Venezüela Maliye Bakanı ile Merkez Bankası Başkanı da, Venezuela'nın Amerikan ve Avrupa bankalarındaki 6,3 milyar dolarlık altın dışı rezervini de; Çin, Rusya ve Brezilya gibi Asya ve Latin Amerika ülkelerine aktarmayı önerdi.

Ulusal Kanal - 18 Ağustos 2011

Son Yazılar