fethullahci_polis_ahmet_pek

Fethullahçı Polis Şefleri Listesindeki İsme Kritik Görev!

Yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Emniyet'te kritik bir değişikliğe gitti. Terörle Mücadele, Kaçakçılık, Güvenlik, Asayiş, Tanık Koruma ve Bilişim Suçlarıyla Mücadele Daireleri, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Pek'e bağlandı.


Eskişehir Valiliği'nden Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Mehmet Kılıçlar, genel müdür yardımcılarıyla ilgili kritik bir değişiklik yaptı.

Kılıçlar, 6 yıl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanı Ahmet Pek'i; terörle mücadele, kaçakçılık, güvenlik, asayiş, tanık Koruma ve bilişim suçlarıyla mücadele dairelerinden sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirdi.

Ahmet Pek, geçtiğimiz yıl şubat ayında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na terfi etmişti.

KOM Daire Başkanlığı sırasında başta "Ergenekon" operasyonlarını yöneten Ahmet Pek'e terfisinin ardından idari ve mali işlerini yürüten daireler bağlanmıştı.

Ahmet Pek'in ismi, 2006 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı, "polis içindeki Fethullahçı örgütlenmenin etkin elemanları" adlı listede yer alıyor.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan Kılınç, Personel, Eğitim, Sağlık, Sosyal Hizmetler ve Koruma dairelerinden sorumlu olmaya devam edecek.

Trafik Daireleri ve Havacılık Daire Başkanlığı'nda da Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakuş'un sorumluluğu devam edecek.

KOM'dan sorumlu olan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa İlhan ise Dış İlişkiler, Yabancılar Hudut İltica, Interpol Europol Sirene ve Pasaport dairelerinden sorumlu olacak. Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Başbakanlık Koruma daireleri de İlhan'a bağlandı.

Teftiş Kurulu ve Polis Akademisi ile İstihbarat ve Özel Harekat Daireleri ise doğrudan Emniyet Genel Müdürü'ne bağlı çalışmaya devam edecek.

Ulusal Kanal - 04 Ağustos 2011

Son Yazılar