sehitlerimizin_sorumlusu_akp_iktidaridir

Karşıdevrim Yapan Cevabını Devrimle Alacaktır!

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, 15 Temmuz 2011 günü (Bugün) Galatasaray Lisesi önünde partililerle birlikte bir basın açıklaması yaptı.

Önsel’in açıklaması şöyle:
*********************************
13 Mehmetçik vatan savunmasında şehit düştü.

Milletimizin başı sağolsun!

Dün (14 Temmuz 2011) 13 Mehmetçik şehit düştü.

Demokratik Toplum Kongresi Diyarbakır’da Aysel Tuğluk’un açıklamasıyla Özerklik ilan etti.

Bugün ise 15 Temmuz 2011. ABD Dışişleri bakanı Hillary Clinton Türkiye’ye ayak bastı.

Bu genel manzara açıkça şunu gösteriyor:

Amerikan emperyalizmi Türkiye’yi bölme planı BOP’u milletimize zor yoluyla dayatıyor.

Yürürlükteki strateji, Büyük İsrail’in Kürdistan eyaletini kurmaktır.
İşçi Partisi olarak yıllardır milletimize anlatıyoruz.

12 Haziran Genel seçimlerinde de döne döne anlattık:

“Türkiye etnik ve mezhepsel iç çatışmalara. kaosa gidiyor. Gerici bir İç savaşa ve boğazlaşmalara sürükleniyor. Ülke fiilen bölündü.

Tepemize oturtulan Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül ikilisi ve onların AKP iktidarıyla Türkiye bölünüyor. Onlardan kurtulmak yaşamsal bir mesele haline gelmiştir.”

Tayyip Erdoğan 16 Şubat 2004 tarihinde Kanal D de Fatih Altaylı’ya aynen şunları söylemişti: “Şu anda Amerika’nın da Büyük Ortadoğu Projesi var ya, Genişletilmiş Ortadoğu yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız bir merkez olabilir.”

İşte Diyarbakırımız bugün Büyük İsrail’in, Kürdistan eyaletinin başkenti yapılıyor. Ankara’ya karşı ayrı meclis Diyarbakır’da toplanıyor ve uluslar arası camiaya çağrı yapıyor “özerkliğimizi ilan ettik bizi tanıyın” diyor.

Bu program 2 Nisan 2003 tarihinde Gül-Powell gizli anlaşmasıyla oluşturuldu. 24 Mayıs 2003 Vatan gazetesinde Sedat Sertoğlu’na Abdullah Gül’ün yaptığı açıklama (2 sayfa 9 maddelik gizli hizmet sözleşmesi) madde madde uygulanıyor. Ekte basınımıza bir kez daha sunuyoruz.

Soros güdümlü TESEV’in Cengiz Çandar’a yazdırdığı raporda “İki Abdullah” (A. Gül- A. Öcalan) çözümü açıkça yazıyor. O rapor esasında 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma metninden ibarettir.

Dünkü saldırı ABD’nin PKK’yı küçülteceğine ya da PKK’dan vazgeçtiği safsatalarına verilmiş bir cevaptır. Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan’ı yöneten aynı merkezdir: ABD!

Bu meydandan Galatasaray Meydanı’ndan bir kez daha milletimize tarihi uyarımızı yapıyoruz. AKP iktidarı ile Türkiye bölündü. Bölünüyor. 9 yıllık Tayyip Erdoğan iktidarını yıkmadan kurtuluş sağlanamaz. Karşıdevrim bu kanlı çatışma ortamında anayasasını milletimize dayatıyor.

Karşıdevrim yapan cevabını devrimle alacaktır. İşçi Partisi Ortaçağ karanlığından kurtuluşun programını öz kardeşlere, Türk’e ve Kürt’e ortak kurtuluş yolu olarak gösteriyor.

Amerika ile birlikte olanlar, onunla büyük bir yenilgiyi paylaşacaktır.

Amerika kaybedecek!

Türkiye kazanacaktır!

Erkan ÖNSEL - 15 Temmuz 2011 - İşçi Partisi

Son Yazılar