Açık Konuşalım Rafael Sadi!

OdaTV'nin Türkiye doğumlu  İsrail'li yazarı Açık İstihbarat'ın haberi üzerine bir açıklama yayınlamış.

Açıklamanın tam metnine http://www.odatv.com/n.php?n=rafael-sadi-iddialara-cevap-verdi-1103111200

adresinden ulaşabilirsiniz.


OdaTV tarafından okuyucuların yorumlarından bile sansürlenen bir site olarak,
, Açık İstihbarat'ı kaynak göstererek haber yapan Akit gazetesi üzerinden de olsa sitemize cevap verilme gereğinin hissedilmesi bastığımız nasırın büyüklüğünü ortaya koyuyor.

O nasır ise, Rafael Sadi'nin bir itirafname niteliğindeki cevap yazısı ile kapatılamayacak kadar büyük.

Rafael Sadi, OdaTV baskınından sonra ortadan kaybolduğu yolundaki tespitimizi yalanlamıyor ama topu OdaTV'ye atıyor.

"Ben yazmaya devam ettim, arkadaşlar ya gündeme uygun bulmadıklarından yahutta bilemeyeceğim sebeplerle siteye koymamışlardır"

şeklinde açıklama getiren Rafael Sadi'ye, doğal olarak "atma Rafael, din kardeşiyiz" diyemiyoruz.

OdaTV baskını sonrasında neredeyse Bangladeş elçisinin bile "destekliyoruz" mesajlarını yayınlayan OdaTV,  aylardır başköşede yer verdiği yazarının mı bir destek mesajını yayınlayamadı?

Eğer OdaTV'de yayınlanmadıysa, Hastürk isimli sitende niye yayınlamadın yazdıklarını diye sormak gerekiyor Rafael Sadi'ye.

Yoksa o siteyi , "Mavi Marmara kaptanı ile Bülent Yıldırım'ın çok özel görüntüleri" tarzında  ucuz propaganda haberleri  için mi saklıyorsun?

Velhasıl , Rafael Sadi'nin kendisine "gazeteci" görünümü verip, "ben yazdım ama yayınlanmadı" şeklindeki sözleri havada kalıyor. Rafael Sadi'nin  istediği takdirde yazdıklarını yayınlayabileceği bir sitesi mevcut. Yeter ki niyeti olsun; yeter ki  niyeti gazetecilik olsun.

Açık istihbaratı doğru okuyalım, açık ve doğru konuşalım Rafael Sadi..

Bu garip sırra kadem basışına dikkat çekilmeseydi, sen, Tahtakale'deki şaibeli günlerin sonrasında  geri çekildiğin (ve bir iddiaya göre geri çekilmek zorunda kaldığın)  güvenli evin İsrail'de fırtınanın  dinmesini bekleyecektin.

Fakat baktın olay büyüyor..."Damage control" kavramı devreye girdi.Tahribatı kontrol altına almak gerekti.

Ve bir dizi yanıltmayla süslü açıklamanı yapmak zorunda kaldın. O Türkvari, kasımpaşalı tavırlarınla bir çoğunu kandırabilirsin ama James Bond değil "Ahmet Efendi" görünümlüleri ayırt  edebilecek olanları  kandıramazsın.

Ve Gazze'deki bombalama sırasında seninle bir gazetecinin MSN'de yaptığı iddia edilen ve aşağıdaki linkten tam metni verilen konuşmadaki ifadelerin doğru ise, sen su katılmamış, gözü dönmüş  faşist bir Türk ve insanlık düşmanısın...

(Rafael Sadi'nin Gazze bombalaması sırasında bir gazeteci ile MSN'den yaptığı iddia edilen konuşmanın tam metni için yazının sonunda okuyabilirsiniz) .

İhtiyat payı bırakarak bu kadar gözünün dönmediğini varsayarak devam edelim ve gelelim OdaTV'yi İsrail propagandasının yatağı haline dönüştürdüğün yolundaki tespitlerimize...

İsrail aleyhine yapılan yanlış bilgileri doğruları ile ikame ettiğini, hayatının bunla geçtiğini itiraf ediyorsun. Yani sen İsrail'in gönüllü bir ajanısın ki bu noktada faaliyetlerini icra ettiğin medya açısından MOSSAD'ın bordrolu elemanı olup olmaman önemini yitiriyor.

Senle ilgili İsrail Dışişleri'nin memnuniyetini nereden bildiğimizi, İsrail Dışişleri ile ne zaman görüştüğümüzü soruyorsun.

İsrail'le ilgili OdaTV üzerinden yaptığın aklama haberlerinin İsrail Dışişleri'ni memnun ettiğini bilmek için illa telefon mu açmak gerekiyor Rafael Sadi? "Mavi Marmara'da cinsel taciz iddiası" gibi ucuz karşı propagandalar Trinidad ve Tobago Dışişlerini mi memnun edecekti?

Ve tabi İsrail devletine hizmet eden her İsrail'li gibi , İsrail'i eleştiren herkesi "Yahudi Düşmanlığı" ile suçluyorsun.

Ağır ol Rafael Sadi!

Çok ustaca "Yahudi düşmanlığı" ile başlayıp, lafı "İsrail karşıtlığına" getirip; "T.C. yasaları düşmanlık, ırkçılık ve din ayrımcılığını yasaklar" cümlesi ile hükmü veriyorsun.

Aslında bu hukuk ufkunla savcı olacak adamsın.

Ne zamandan beri "İsrail karşıtlığı" suç oldu?

İsrail'in terör devleti olduğunu savunmak...

İsrail'in bu ülkede ajanından, gazetecisine kadar yürüttüğü "düşmanca" faaliyetlerden şikayetçi olmak...

Bunu "Yahudi düşmanı anti-semit" olarak damgalanmadan  getirmek mümkün olmayacak mı?

Ne zamandan beri İsrail'i eleştirmek din ve ırk ayrımcılığı oldu?

İsrail bir devletin/ülkenin  adı...

Yahudilik ise, mensupları arasında İsrail devletine kökten karşı olanların bile mevcut olduğu bir dinin adı.

Sen İsrail'in döktüğü kana şarap muamelesi yaparken insanlık düşmanı olmuyorsun da, İsrail devletinin terörünü ve ülkemizdeki faaliyetlerini deşifre edenler mi "Yahudi Düşmanı" oluyor?

Bizden geçtik; sen maalesef ülkendeki ve dünyadaki insanlık onuruna sahip Yahudilerin bile din kardeşi değilsin Rafael Sadi.

"Düşmanımın düşmanı dostumdur" tezine çok güveniyorsun.

Bizler Tayyip Erdoğan'a muhalifiz...

İsrail'de Tayyip Erdoğan'a düşman...

(ki Açık İstihbarat olarak İsrail-Erdoğan gerginliğin ABD-İsrail gerginliğinin doğal bir uzantısı olduğunu savunuyor, bu sözde konjonktürel kavgayı çok ciddiye almıyoruz)

Dolayısıyla Tayyip Erdoğan'a karşı İsrail'in kucağına oturmaya hazır zannettiğin geniş bir kitle olduğunu varsayıyorsun ve aklınca buna oynuyorsun.

İsrail istihbaratı da, "ulusalcı" , "Kemalist", "anti-Tayyip" cephenin içine de işte bu damardan sızıyor, sızmaya çalışıyor. Kimi sarışın uzun saçlı, kimi göbekli fırça bıyıklılar da bu oyunda bilinçli ve bilinçsiz rol alıyor.

Sonra da birileri çıkıp o oyunu bozunca "Yahudi düşmanı" oluyor öyle mi...

Geçiniz bunları Rafael Sadi.

Olgunlaşmanın ve  Yahudi kimliğinin arkasından çıkıp ve yediğin herzelerle ilgili eleştirileri birey olarak göğüslemenin zamanın geldi.

Sen bir "Yahudi" değilsin. Sen karşındakini aptal yerine koyan bir kurnazsın.

Tayyip Erdoğan gibi bir çırpıda sıralamak gerekirse...bu coğrafyada senin gibi Türk de, Kürt te, Çerkez de, Laz da, Arnavut da sürüsüne bereket var.

Fakat hiç birinin kendisine yapılan eleştiri karşısında "sen anti-Kürt müsün, anti-Türk müsün, anti-Çerkez misin" şeklinde kullanabileceği bir cümlesi yok.

Ne dinini, ne ırkını, ne cinsini, ne soyunu Tahtakale kurnazlıklarına perde etmemelisin.

MOSSAD'la veya İsrail Dışişleri Bakanlığı ile ilişkinin ayrıntıları varsa bir yerlerde mevcuttur elbet.  Açık İstihbarat olarak biz açıkta olanı deşifre ederiz.

Ne düşmanımızın düşmanı dostumuz...

Ne dostumuzun düşmanı düşmanımız...

Ne dostumuzun dostu dostumuz...

İkisini de kendimiz seçeriz.

O yüzden Tayyip Erdoğan'ı "döveceksek" de, "seveceksek" de bunu biz yaparız. İsrail'den ne akıl , ne de gaz almaya ihtiyaç duyarız.

O yüzden bizi sakın başkaları ile karıştırma ve Anadolu'yu Sina Çölü sanma.

Sen "gazeteci" kal Rafael Sadi. Bize "gazetecilik" masalları anlat. Biz de dinleyip, eğlenelim.

Açık İstihbarat - 14 Mart 2011
http://www.acikistihbarat.com/

************************************************

Rafael Sadi'nin MSN görüşmesi

29.12.2008 21:31.31 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ayhan Bey Merhaba
29.12.2008 21:31:32 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Merhaba Rafel bey
29.12.2008 21:34:43 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Gazze’deyim
29.12.2008 21:34:49 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Kızılay çadırında
29.12.2008 21.55:00 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt İnanmıyorum. Sen bir çılgınsın. Oraya şimdi bombalar yağıyor. Ne işin var. Allah aşkına kafayımı yediniz.
29.12.2008 21:55:17 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Neden kafayı yiyeyim, Rafel Bey bizim insanlık görevimiz.
29.12.2008 21:56:00 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ya bırakın insanlığı bunların kökünü kazımak lazım. Bizde kazıyoruz.
29.12.2008 21:56:27 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bu konuşmanız beni üzdü. insanlık adına bir şeyler yapmamız lazım. Siz İsrailde sözü geçen bir gazetecisiniz lütfen bu insanlara yardımcı olun
29.12.2008 21:56:35 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Oluyorum bombalanacak hedeflerin koordinatlarını veriyorum
29.12.2008 21:57:06 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. İnanamıyorum bu siz olamazsınız bu kadar canice fikirleri olan birisi nasıl olurda gazetecilik yapabilir
29.12.2008 21:57:15 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ayhan Bey
29.12.2008 21:57:26 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Gazetecilik ayrı konu bu ayrı konu. Siz hep demiyormuydunuz ben vatanım için ne gerekirse yaparım diye
29.12.2008 21:57:41 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Bende vatanım için ne gerekiyorsa onu yapıyorum
29.12.2008 21:57:56 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yapmayın burada bebekler katlediliyor elinizden geliyorsa yardımcı olun yalvarıyorum size
29.12.2008 21:58:62 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Bir türkü yalavartmak çok hoş bir şey
29.12.2008 21:59:39 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Hemde zavallı bir millet için yalvarıyorsunuz
29.12.2008 21:59:51 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Onlar yaptıklarının cezasını çekiyorlar daha bu yapılanlar ikaz
29.12.2008 22:01:43 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Sizin bu kadar vicdansız olduğunuzu bilmiyordum. Ayrıca yalvarıyorum derken
29.12.2008 22:02:48 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Türk milletinin bir ferdi asla yalvarmaz ben buradaki bebeklerin adına sizden ricada bulundum
29.12.2008 22:03:40 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Filistinliler için yapacak bir şey yok. Bebek diyorsunuz bu gün benim askerime kurşun sıkanlar dün çocuktu sizin atasözünüz var yılanın başını küçükken ezeceksiniz
29.12.2008 22:03:56 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Rafael bunlar yılan değil bebek bunlar ve şu an çadır etrafında çöp poşetleri içinde bir sürü bebek cesedi var
29.12.2008 22:07:36 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt
29.12.2008 22:08:16 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt ü
29.12.2008 22:13:41 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bu çocukların günahı ne
29.12.2008 22:14:56 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yazıktır rafael
29.12.2008 22:15:05 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bu katliamdır
29.12.2008 22:23:05 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ne güzel konuşuyorsun bak sizde Ermenilerin çocuklarını böyle kesmiştiniz zamanında niye kestiniz vatan için değilmi şimdimi insanları sever oldunuz
29.12.2008 22:24:28 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Allah aşkına şimdi ermeni katliamı ile ne alakası var bu olayın sen Türkiyeli değimlisin Tayyip beyle sınıf arkadaşısın ve ermeni katliamı diyorsun inan seni tanıyamamışım
29.12.2008 22:25:22 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ayhan bey tanımakla alakası yok. Evet Tayip bey benim sınıf arkadaşım onunda bu olayla alakasını çözemedim ben sadece Türkiye doğumluyum ve bundan utanç duyuyorum
29.12.2008 22:25:41 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Tamam rafeel
29.12.2008 22:26:21 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Tamam seni şimdi çözmeye başladım
29.12.2008 22:26:52 Yalniz Kurt Yalniz Kurt Kameranı açabilirmisin
29.12.2008 22:23:15 Yalniz Kurt Sana yaptığınız insanlık dışı katliamı göstereyim resimdeki oğlunmu
29.12.2008 22:24:28 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Torunum ne olduda
29.12.2008 22:24:35 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Yolla kabul edeyim zaferimiz seyredeyim
29.12.2008 22:29:01 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ile görüntülü arama başlatılıyor... Aramayı bitir (alt+q)
29.12.2008 22:35:24 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. görüntülü aramanızı kabul etti. Aramayı bitir (alt+q).
29.12.2008 22:35:54 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bu manzara insanlığa sığarmı o poşetlerin birinde senin torunun olsa ne yapardın
29.12.2008 22:29:08 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ayhan bey ben sizi oradan aldırayım boş verin insanlığı kendi yaşamanıza bakın belki birazdan kafanıza bir bomba düşebilir bak o zaman üzülürüm
29.12.2008 22:36:16 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Senin gibi birinin benim ölümümede sevineceğimden hiç kuşkum yok
29.12.2008 22:36:44 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Yok yok gerçekten üzülürüm
29.12.2008 22:49:05 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Sen benim dostumsun
29.12.2008 22:31:32 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Ya biz bu dostluğa nokta koyalım
29.12.2008 22:54:43 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Böyle bir katliama seyirci kalıyorsunuz birde zafer diyorsunuz
29.12.2008 22:54:49 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bu dostluk beni bozar biz insanları seviyoruz ırk din dil ayırt etmiyoruz katledilmeleri çok acı
29.12.2008 22:55:00 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Tamam ama bizde vatanımızı savunuyoruz onlarda bize saldırılıyor
29.12.2008 22:55:17 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. kuşkum yok taşla saldırıyorlar komik olmayın adamlarda silahmı bıraktınız
29.12.2008 22:56:00 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ayhan bey gece yarısından sonra bombardıman yoğunlaşacak saldırılarda başlayacak bırakın siz şu şerefsizleri ben bir şekilde sizi oradan aldırayım yanıma gelin Türkiyeye yollıyayım sizi
29.12.2008 22:56:27 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bizim kitabımızda kaçmak yok ecel buradaysa bizde buradayız kaçmayız bu saldırı bitmeden hiçbir yere gitmeyeceğim
29.12.2008 22:56:35 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Şimdi canlı kalkan olacağım demeyin sakın gülerim
29.12.2008 22:57:06 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bunda gülünecek nevar. Gerekirse canlı kalkanda olurum
29.12.2008 22:57:15 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Biraz akıllı olun. Bakın son kez uyarıyorum az sonra beklide kafanıza bir bomba düşer yada bulunduğunuz çadır taranabilir
29.12.2008 22:57:26 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Dışarı çıkın neti kapatmayın irtibat kuralım sizi aldırayım yanıma getirsinler
29.12.2008 22:57:41 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt En azından hayati tehlikeniz olmaz
29.12.2008 23:27:26 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Dışarı çıkmayacağım. Ölüm buraya gelirse başımın üzerinde yeri var ama şunuda söyliyeyim bu saatten sonra size güvenmemi nasıl beklersiniz
29.12.2008 23:48:32 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Siz dostumsunuz güvenin bana
29.12.2008 23:48:39 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Kılınıza zarar gelmeden ülkenize döneceksiniz
29.12.2008 23:48:51 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Yanınızda başka türk varmı
29.12.2008 23:52:43 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. O konuda bilgi veremeyeceğim beni yalnız kabul edin ama asla sizi dinlemeyeceğim biz kaçacağımız yere gitmeyiz
29.12.2008 23:52:48 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Ve sizin gibi bebek katilleri ile işbirliği yapmayız
29.12.2008 00:32:40 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Hakaret ediyorsunuz ama
29.12.2008 00:32:56 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Küfretmediğime dua edin
29.12.2008 01:07:36 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Çok dik başlısınız canınıza mal olabilir
29.12.2008 01:08:16 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Üzülürüm sizin için
29.12.2008 01:13:41 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Biz asla kafamızı eğmedik yaşamak için kimseye yalvarmadık Allaha yalvardık sadece
29.12.2008 01:14:56 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Sizden medet umacağımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz
29.12.2008 01:15:05 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Size yazmam bile hataymış
29.12.2008 01:53:05 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Ben sizin için yardım için söyledim
29.12.2008 01:54:28 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Sizin gibilerinin yardımına ihtiyacım yok iyi geceler Allah sizin cezanızı verecek
29.12.2008 01:55:22 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Bekliyorum inanıyorumki bana döneceksiniz
29.12.2008 01:55:41 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Sizden şerefsizce yardım isteyeceğime burada şereflice ölürüm. Biz geldiğimiz gibi memleketimize aslanlar gibi döneriz
29.12.2008 02:21:21 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. AMA BİR GÜN İSRAİLE GELİR BAYRAĞIMIZI TEPENİZE DİKER DÖNERİZ
29.12.2008 02:22:52 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Güldürmeyin beni dünyayı biz yönetiyoruz
29.12.2008 02:23:15 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Bunu asla unutmayın
29.12.2008 02:24:28 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Bakın size saygım bitti. Sizin yöneteceğiniz dünyanın  ya ağzımı bozdurma
29.12.2008 02:25:15 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Beni dinden imandan çıkartma siz insanlık düşmanı bebek katilisiniz
29.12.2008 02:28:24 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Yalniz Kurt Siz Türkler ne tez kızıyorsunuz ondan nefret ediyorum sizden
29.12.2008 03:14:54 Yalniz Kurt This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Seninde nefretininde
__________

Son Yazılar