Ezik Ertuğrul Özkök Canlı Yayında Bunu da Önerdi!

Ertuğrul dün gece(03/03/2011)  Faruk Mercan ve Mümtaz'er Türköne'nin konuğu olarak S Haber kanalındaydı.

Altına verilen "amiral gemisi" Türkiye'nin üzerinden hergün  geçip, ondan sonra sanki attığı onlarca manşetten sorumlu değilmiş gibi pişkin pişkin gerekçelendirdi bütün şaibeli basın hayatını. Karşısında da nazik ev sahipleri vardı sonuçta. 28 Şubat sürecini hatırlattılar ama Emin Çölaşan'ın ipliğini pazara çıkaran kitabına hiç değinmediler.


Mümtaz'er Türköne, o kısa boyunu örttüğünü zanneden hobit duruşu ile , herzamanki iktidar benim sırıtışı ile dinledi konuğunu.

Bir ara ağzından,

"Tarihi biz yazacağız, aslanlar yazacak"

gibi bir laf kaçırdı. 12 Eylül darbesinden sonra Kenan Evren bile bu kadar kesin konuşmamıştı.

Bu arkadaşın bir bildiği var ki;  sürekli-darbe "Ergenekon"'dan sonra Türk ordusunun lağvedilmesinden tutup, onlarca konuda bu şekilde ahkam kesmekten geri durmuyor. Bu özgüven boydan ve soydan kaynaklanamayacağına göre, altına o koltuğu verenlere bakmak lazım.

Faruk Mercan ise ekranda yeniden peydahlandı. Şıh Şamil gibilerinin "Ergenekon" vakanüvistliği yıpranmış olacak ki, ekranda yeni yüzlere ihtiyaçları var.

Bakalım yeni "Ergenkon" vakanüvistlerinden Faruk Mercan sahiplerinin beklentilerini karşılayıp, her tutuklamayı "ileri demokrasi"nin bir adımı olarak pazarlamayı başarabilecek mi?

Programa damgasını vuran sözler ise konuk Ertuğrul Özkök'e aitti.

Tabu kıran ama bir türlü sıkışıp kaldığı yarı-entellektüel , yarı-cahil tavanı kıramayan Ertuğrul Özkök, ezik bir kolonyal "entellektüel" olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Özkök , programda Kürtçe konuşmanın serbest bırakılması ile ilgili tartışma sırasında aynen şunları söyledi :

"Türkiye'de anadil olarak İngilizce konuşulmalı. O zaman çocuklarımıza büyük iyilik etmiş oluruz. Ben Ertuğrul'dan çok çektim. Bakın Hindistan'a. Hintli işadamları uluslararası şirketlerde çok başarılı"


******

Ezik Ertuğrul'un ettiği şu laflara bakar mısınız...

"Ertuğrul" isminden  çok çekmiş de, yurtdışında insanlar ismini telafuz edememiş...(vah! vah! vah!)

Siz Batıda, yabancılar adını telafuz edemiyor diye ismini değiştirecek bir tane ezik , hele hele bir yazar/entellektüel tanıyor musunuz?


Siz halkı sefaletten kırılan, bir kaç cep alan dışında, altyapısı ve insanları dökülen Hindistan'ın İngilizce'yi ana dili gibi konuştuğu için kalkındığını savunan bir tane ezik gördünüz mü bugüne kadar?

Aksine ; Hindistan, İngilizce konuşmanın bir ülkenin kalkınmasının garantisi olamayacağının yegane kanıtıdır be ezik!

Hindistan'ın yurtdışında başarılı işadamları olduğu doğrudur ama bunun temel sebebi Hindistan'ın yurtdışında okuyan ciddi bir diasporası olması ve dolayısı ile Hintlilerin uluslararası firmalarda daha fazla iş bulmasıdır.

Biraz istatistik, biraz Hindistan, biraz sosyoloji öğren be ezik!


Binlerce yıllık tarihi olan bir toplumun ana dilini değiştirmeyi talep etmenin salaklığını, cahilliğini, mantıksızlığını  ve ihanetini saymıyoruz bile.

Mümtaz'er Türköne ve Faruk Mercan gibi iki tipin, Ertuğrul Özkök gibi bir eziği konuk olarak ağırladığı ülkeden bir sahne ilettik sizlere.

Açık İstihbarat - 04 Mart 2011
http://www.acikistihbarat.com/

Son Yazılar