sozkonusuolan_vatan_birlesin“Milli Güçler Seçim İttifakı Yapacak,4. Parti Meclise Girecek”

Ulusal Kanal’da Pazar sabahları büyük ilgiyle izlenen, deneyimli gazeteci Kurtul Altuğ’un hazırlayıp, sunduğu Politikanın Nabzı programında, bu hafta “Seçimler ve Güçbirliği” tartışıldı.

Programda, 12 Haziran Seçimlerine doğru, “ABD ve AKP, 2 Partili bir Meclis öngörüyor; Milli – Demokrasi Güçleri ne yapacak?”


“Güçbirliğiyle iktidara talip olmak mı? Muhalefete razı olmak mı?”, “Güçbirliğinden kaçınmanın vebali ve tarihi sorumluluk”, “Meclis’e 4. bir gücün girmesi olanaklı mı?” sorularının yanıtlarına net yanıtlar verildi.

K.Afrika ve Ortadoğu’da yaratılan karışıklıklarla BOP Projeleriyle yeniden tasarımlandığı bu süreçte Türkiye’nin kilit rolde olduğu gerçeği vurgulandı.

“4. PARTİ MECLİSE GİRERSE AKP’NİN TEK BAŞINA İKTİDAR HAYALİ BİTER”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey ve SONAR Kurucu Başkanı gazeteci Hakan Bayrakçı’nın katıldığı programda “ittifakın sağlandığı ve 4. partinin meclise gümbür gümbür geldiği” mesajı verildi.

Yapılan son kamuoyu araştırmalarını analiz eden DSP Lideri Masum Türker, yüzde 27′ye yakın kararsız seçmen gözüktüğünü bunların yeni bir seçeneğe sıcak bakacaklarını söyledi.

Masum Türker; bu birlikteliğin bir sol ya da sağ ittifaktan öte bir vatanseverler ittifakı olduğunu açıkladı…Birçok parti ve kitle örgütünün bu seçim planının içinde oldukları belirtildi.CHP ve MHP oylarına değil onlara oy vermeyecek yüzde 30′a yakın kararsız kesime talibiz.

ADD ÖNCÜ ROLDE..

İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey de bu birlikteliğin tarihin dayattığı bir zorunluluk olduğunu belirtirken; “Önce kafalarımızdaki barajları yıkmamız lazım.Tek tek hiçbir partinin şansı yok ama bir araya gelirsek ki geleceğiz,BAŞARACAĞIZ”dedi.CHP’nin ulusalcı tabanı büyük ölçüde bu birlikteliği destekleyecek.BU GÜÇBİRLİĞİ MECLİSE GİRER VE HATTA İKTİDAR OLUR…

MASUM TÜRKER:MİLLİ İTTİFAKTA ÇOK SAYIDA PARTİ VAR AMA SABOTE EDİLMEMESİ İÇİN HENÜZ AÇIKLAMIYORUZ.

TANSEL ÇÖLAŞAN:GÜÇBİRLİĞİNİ DİNLEMEYEN PARTİLERİ TARİH YAZACAK

Program Cumhuriyet İçin Güçbirliğine tam destek veren ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan’ın Cumhuriyet İçin Güçbirliği çağrısı da yayınlandı.

HAKAN BAYRAKÇI: Böylesi bir oluşuma AKP’ye oy verenler bile yönelebilir.AKP’nin karşısındaki meclis içi partilerin muhalefetini yetersiz gören önemli bir kesim ya sandığa gitmemekte ya da AKP’ye oy vermektedir.Anketlerin hepsi yanlış olamaz. Adı ne olursa olsun bu ittifakın meclise girmesi AKP’nin tek başına iktidar olmaması için zorunludur.Bunu matematiksel olarak kanıtlarım.Kararsız seçmen çaresiz kaldıkları için AKP Yüzde 46′lara varıyor.Sol-Sağ ayrımı yapmadan birleşmeleri zorunludur. Bu işbirliği yapılmazsa KARARSIZ,ÇARESİZ OYLAR NEDENİYLEAKP YÜZDE 46 OY ALIR…. BU TARİHİ ŞANSI GÖRMEYENLERİ YENİ BİR PARTİ GRUBUNUN MECLİSE GİRMESİNİN AKP’Yİ DURDURACAK TEK FORMÜL OLDUĞUNU GÖREMEYENLERİ HAYRETLE KARŞILIYORUM..BDP’Yİ DE 4. PARTİ SAYARSAK, 5.BİR PARTİ İTTİFAKININ MECLİSE GİRMEMESİ MATEMATİKSEL OLARAK AKP’Yİ YÜZDE 46′LARA ÇIKARACAKTIR…

“Açlığa razıyım Atatürk Cumhuriyeti yıkılmasın” diyecek çok büyük bir kitle var.Bunların oyuna talip olacak bu ittifak…CHP, 5-6- ay önceki gibi Atatürkçü, Ulusalcı söylemleri savunmadığı için önemli oranda oy kaybedecek.Sağ seçmen, AKP’ye yöneliyor.

UFUK SÖYLEMEZ: Yurdumuzun Güneydoğusunda Kukla Kürt Devleti olmaması için SAĞ-SOL demeden Milli İttifak yapılması ZORUNLUDUR.

İlk Kurşun - 27 Şubat 2011
http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar