Sahtekar-Marty-Ahtisaariİstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet Soros'un 'akil adamı'na ödül veriyor

İstanbul Üniversitesi, Finlandiya Eski Cumhurbaşkanı, Soros'un has adamı Martti Ahtisaari'ye doktora unvanı veriyor.

Onuruna bu akşam Zeytinburnu'nda bulunan Yenikapı Mevlevihanesi'nde sema töreni düzenlenecek. Ahtisaari, İstanbul Üniversitesinde Mehmet Barlas'ın moderatörlüğünde de bir söyleşi yapacak. Söyleşinin adı malum: "Medeniyet ve Uluslararası Politika".


Ahtisaari, Batı merkezli bölücülüğün önemli diplomatlarından. Namibya'nın bölünmesinden tutun da Bosna-Hersek, Kosova'ya oradan Afganistan ve Irak'a kadar el atmadığı yer yok.

Bu ülkelerin durumlarını düşününce Abdullah Öcalan'ın onu neden "Akil Adam" olarak gördüğü anlam kazanıyor. ABD'nin Irak'ı işgal etmesinin en önemli gerekçesi olarak sunulan kitle imha silahlarını bile göstermelik olarak bahane etmiyor. Ona göre Irak hükümetinin sözümona 1 milyon insan öldürmesi, yeterli bir gerekçeymiş. Kitle imha silahları olmasa da olurmuş.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü 24 Şubat 2011 tarih ve 201 numaralı Basın Bülteni'nde Ahtisaari'yi anlatırken babasından övünmeden kendini alamamış. Bir subay olan babasının, II. Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği'ne karşı savaştığını marifetmiş gibi sunmuş. SSCB ile o sırada savaşan kimdi? Ahtisaari'nin babası kimin yanında yer almış? Anlaşılan Rektörlük, bu savaş yüzünden kendi bünyesinde çalışmaya gelen değerli Musevi hocalarını dahi Ahtisaari için gözden çıkarıyor.

George Soros'un kurduğu malum bir kurum var: Açık Toplum Enstitüsü. Batı merkezine çekilmek istenen ülkelerde, paravan örgütler kuran veya varolan işbirlikçi örgütleri fonlayan, Turuncu Devrimler'le bu ülkelerde iktidarı Batıcılara yamayan bir kurum ATE. Soros tarafından desteklenen kurumlardan biri de Bağımsız Türkiye Komisyonu. Özellikle Türkiye'de Kürt Sorunu'na gözünü diken BTK'nın başkanı ise Martti Ahtisaari. O yüzden verilen unvanın daha derin bir anlamı var. Bu unvan, aslında emperyalizm'in bölücülüğüne verilen bir ödül.

Bizler, öğrencileri olarak Yunus Söylet'in verdiği bu ödülü tanımıyoruz.

Osman BUDAK - İstanbul Üniversitesi öğrencisi
TGB - 25 Şubat 2011

http://tgb.gen.tr/

Son Yazılar