Gunluk-AydinlikZor Günlerin Gazetesi Günlük Aydınlık Geliyor!

Aydınlık dergisi, 2 Ocak 2011 günü bayilerde olacak. Son sayısında 1 Mart 2011'den itibaren günlük gazete olarak çıkacağını açıkladı. Aydınlık'ın günlük gazete olarak yayımlanması projesine Ferit İlsever önderlik ediyor. Ferit İlsever, 1978 ve 1993 yıllarında yayınlanan günlük Aydınlık'ın da başındaydı. Ferit İlsever, günlük gazeteyi, Aydınlık'ta anlattı.


Aydınlık Dergisi'ni, Aydınlık’ı 90. yılında günlük gazete yapmaya karar verdik. Günlük Aydınlık 1 Mart 2011’de bayilerde olacak.

Aydınlık 1921 yılında Şefik Hüsnü Değmer tarafından kuruldu. Aydınlık bütün yayın hayatı boyunca emperyalizm ve işbirlikçileriyle mücadele etti. Her dönemde bağımsız ve demokratik Türkiye’yi savundu. Bugün Türkiye bu 90 yıl içinde devrimci bir gazeteye en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyor.

Aydınlık ABD ve AB’ye karşı net tavrıyla, laikliği doğru savunmasıyla, halkçı niteliğiyle, Kürt meselesinde kardeşlik çözümüne vurgu yapmasıyla, Ergenekon tertibiyle zulme uğrayan öncülerin sesi olmasıyla, dış politika, kültür-sanat ve spor alanlarındaki çağdaş yaklaşımı ve üstünlükleriyle, en önemlisi de çözüm gösteren tavrı ve cesur, birikimli köşe yazarlarıyla diğer gazetelerden farkını ortaya koyacaktır.

YENİDEN “HABERDE SINIR ÖTESİ!”

Aydınlık holding medyasının çürüdüğü bugünkü koşullarda devrimci bir halk gazetesi olarak hizmet verecek.

İşbirlikçi sermayenin bugün geldiği yer, Mafya- Gladyo-Tarikat sistemi oldu. Holdingler kara para-uyuşturucu baronlarının, tarikatların hizmetine girdi. Bunların sahip olduğu medya da teslim oldu, yandaş yapıldı.

ABD ve işbirlikçi iktidar basın özgürlüğünü bastırdı.

Aydınlık gazetesi tüm iliştirilmiş ve teslim alınmış medya karşısında devrimci bir kale oluşturacak.

Halkın doğru bilgi edinme hakkının en kararlı savunucusu ve uygulayıcısıyız.

Aydınlık, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin dayattığı gündeme karşı savaşır. Bunun peşinden gitmez, göğüsler ve değiştirir. Tüm milletin ve emekçilerin gündemini Türkiye’nin gündemi yapar. Aydınlık bu görevi cesur haberciliğiyle yerine getirir. Doğruyu, gizlenen gerçeği bulur, halkın önüne koyar. Yirmibeş yıl önceki sloganımızı tekrar ediyor, yeniden “Haberde Sınırın Ötesi” diyoruz. Aydınlık, Türkiye’nin en özgür ve en özgürlükçü gazetesidir. Gerçek haberi milletimize ulaştırmada sınır tanımayız. “Kendine sansürü” ise hiç bilmez ve uygulamayız.

İşçi Partisi - 01 Ocak 2011

http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar