nihat genc

Emine Hanımın istifası yeni bir başlangıçtır!

Emine Ülker Tarhan’ın istifası Tesevcilere cemaatçilere tıpış tıpışçılara Yeni CHP’ye hayırlı olsun..

Uzun zamandır kimin hizmetinde olduğunu bilmediğimiz bu çürük siyasi yapıdan bir ‘irade’ çıkmayacağı açıktı..

İşbirlikçi tezgahçı, seçmenleri utançtan öldüren bu rezil siyaseti Yeni CHP ezberlemiş ruhuna işlemiş, insanı aptallaştıran bu partiden kurtulmanın zamanı çoktan gelmişti..

CHP’ye oy veren seçmenler savaşta yenilmedi, mahkemelerde yenilmedi, seçmenler, Yeni CHP sayesinde oy verdikleri partinin dönmedolaplarında yenildi..

Kılıçdaroğlu’ndan gına geldi usandı millet, ne aklı başında ne ağırbaşlı ne saygın ne de bir parti yönetmeye ‘ehil’, artık Kılıçdaroğlu’nun tehlikeli saflıkta biri olmadığını hepimiz biliyoruz..

Zaten seçmenler dikkat kesilmiş Yeni CHP’den paçayı kurtarmak için bir fırsat bir hareket bekliyordu, şevkleri coşkuları sönmüş hızları kesilmiş, karanlık hasta bir kendi kurnaz küçük siyasetçilerin kuyusuna düşmüşlerdi..

Ne iradesi ne zekası ne onuru, direktif almaktan başka hiçbir meziyeti olmayan yeni CHP’yi, siyaset pazarının çöpe atılmış içi kof  balkabağı siyasetçileriyle baş başa bırakalım..

Zaten Yeni CHP’yi tasarlayanlar alet kutularına her fırıldağı her şaibeliyi her işbirlikçiyi tıka basa doldurmuşlar.. Ve bu alet kutusundan nedense(!) uluorta bağırıp aşağılayıp bağımsız ve anti-emperyalist kim varsa çoktandır dalgalarını geçerek sümük gibi fırlatıp atmışlardı..

Tezgahçı işbirlikçi “hastalık” bünyeyi tamamen sardı, bir dönüm noktasındayız, nihayet rahat bir nefes alma zamanı, artık bu saçma sapan iradesiz partiye kimse tıpış tıpış mecbur değil..

Hakikat şudur, lami cimi yoktur, en karanlık işgal gibi yıllarda CHP’yi inad ve coşkuyla bekleyen (yüzde yirmibeş) seçmene Kılıçdaroğlu ihanet etmiştir..

Bunu herkes öğrenecek, hakikat çok bencildir ne sana verir ne bana, barışçıl Gezi’den dahi korkup tırsıp çekildi ama iş PKK’nın iç savaş ilanına gelince gönüllüce hevesle atıldı, kardeşlerim bu vücut tezgahlarla çoktan yoruldu, seçmenini kasıtla uyuşturuyor ihanet kanları kusuyor, seçmenine şeytani tuzaklar kuruyor, 29 Ekim Cumhuriyet bayramında Anıtkabir’e dahi getirecek ellerinde altıok bayrakları sorun bakalım niye kalmamıştı(!)

Henüz püskürtme seslerini duyuyorsunuz lavların fışkırması yakındır..

Bir zamanlar çok coşkulu bu seçmenler artık Kılıçdaroğlu’nun harakirisini kendi partisini dinamitleyen intihar bombacısı siyasetini daha fazla seyretmek istemiyor.

Hiç kimse Kılıçdaroğlu’nun kilitleyip çıkışsız bıraktığı Yeni CHP’nin acısını rezaletlerini utancını sonsuza kadar yaşamak istemiyor..

Hiç kimse ülkesini umutlarını onurunu haysiyetini Tesevçi dostlar ve cemaatci ittifakların  yanında ‘çürütmek’ istemiyor..

Kılıçdaroğlu! CHP’deki ‘geçici varlığını’ birileri senden çok ciddiye aldı ve CHP’yi hem açılımlara, hem Ekmeleddin’e hem çürümüş Sarıgül siyasetlerinin oyuncağı haline soktu. Hatta bu geçici varlığınla Türk Ordusu’nu Kobani’ye sokacak kadar bokundan yemiş deliliğin içine girdin, hadi geçtim yurtta sulh cihanda sulh’u, üstelik o ordunun başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan iken..

Artık huzur içinde partini yönetebilirsin, telefona sarılıp partinden televizyonundan kovacağın kimsecikler kalmadı, bir fikrin bir düşüncen bir akıl yürütmen, başı sonu olan bir cümle kurmanı, bir ifadeni, hiç görmedik..

Bir avuç Ispartalı(!) cemaatçilerin, bir avuç Ispartalı(!) tesevçilerin, siyasi pazarın çöpe döküp bir de üstüne işediği marul siyasetçilerine ve sana, Yeni CHP’niz hayırlı olsun..

Unutma, fikrin kanatları bir insan’ın kanatları bir ülkenin kanatları, onur’dur, seçmenin yıllardır bu onur’u aradı, bulamadı..

Unutma, kendine hayrı olmayanların artık söz’üne inananlar da sadece ahmaklardır..

Al Yeni CHP’ni başına çal!

Unutma, bu toprakların en zor günlerinde karanlığı çaresizliği ve umutsuzluğu ışığıyla kırıp yokeden her zaman bir iradesi vardı ve yine var..

Ahlaktan ve insanlıktan yoksun ve ‘korkusundan konuşamayan’ cüce siyasi bezirganlarınla yolun önümüzdeki seçim ittifaka hazırlandığın Pensilvanya’ya kadar açık olsun..

Ve soylu  direnen coşkulu seçmen, sevinin, yeni bir rüyanın eşiğindesiniz..

Nihayet siyaset kör adamların köpeklerini komutla çekiştirmesinden çıkıyor..

Uğultular büyük bir fırtınanın habercisi, sandık başında alnımız dik göğsümüz açık nihayet Sarıgül Ekmeleddin gibi çakmalar için değil yalnız ve yalnız ‘ülkemizin dirliği’ ve ‘kaderimiz için’ oy vereceğimiz günler çok yakındır..

Emine Ülker Tarhan’ın istifası yepyeni bir başlangıçtır!

Nihat GENÇ - 31 Ekim 2014 - Odatv

Son Yazılar