artik yeter istifa2 1

Risk Aldın!. Dayattın!.. Yine Kaybettirdin!..

#Kılıçdaroğluistifa

2010 yılında şaibeli bir kaset operasyonu sayesinde %40 'la CHP'yi iktidar yapacağı umutlarıyla CHP Genel Başkanı olan Kılıçdaroğlu, yolun başında CHP seçmenini ilk olarak Özerklik ve Genel af vaadiyle sarstı.İlk milletvekili seçimlerinde ise, kendilerini "Yeni CHP li olarak tanımlayan ve Özerklik ve yeni Anayasa destekçisi bir miletvekili grubunu" CHP seçmeni oyları ile Parlamentoya taşıdı..

Ama oylar %25'de kaldı. "%40 oy alamazsam istifa ederim" sözleri unutuldu..

NeoCHP-NewCHP-Yeni CHP raporları ortalığa saçıldı. CHP li seçmen neler olduğuna anlayamadan Yeni CHP li bu kadrolar parti yönetimine yerleştirildi.

Partide bir "dönüşüm programı başlatıldı".

"CHP'nin zaten bir ideolojisi yoktu." Parti değişmeli, dönüşmeliydi..

CHP li bütün örgütsel deneyimli kadroları kenara itildi, CHP ideolojisine, Atatürkçülere, ulusalcılara ırkçı-kafatasçı diyen, AKP-PKK açılım destekçisi , özerklik ve anadilde eğitim talep eden, tarafsız anayasa olsun diyerek "anayasanın başlangıç bölümlerinden Atatürk ilkelerini çıkarılmasını" talep eden Türklük tanımını tartışmaya açan bir kadro parti üst yönetimine egemen oldu..

CHP de dönüşüm bekleyenlerin ve yeni Anayasa masasında çözüm bekleyenlerin hevesleri, parti tabanından gelen muhalefet sebebi ile yarım kaldı..

Kurultayda ilk defa Atatürk söylemine sığınan ve Yeni CHP söylemini terk eden Kılıçdaroğlu Genel Başkanlık yetkisini alır almaz ,yine bu yeni kadroyu yönetime taşıdı..

Önce Açılım için önşartsız kredi verdi sonra tepkileri görünce "ne olacağını bilmediğimiz bu yola girmeyiz " dedi..

Ancak milletvekilleri Anadolu'da "CHP çözüme destek veriyor" çalışmasına devam etti.. “Anadilde savunma hakkı” gibi AKP'nin “açılım süreci”ne hizmet eden düzenlemelere destek verdi.

Yerel seçimlere gelinirken demokrasi sözleri havada uçtu, görevdeki belediye başkanlarına sizinle yola devam edeceğiz denildi..

Birgün ABD büyükelçisi Ricciardone ile özel görüşme haberi gündeme düştü.. Ardından ise "Partiden yolsuzluk gerekçesi ile atılan Sarıgül" partiye kırmızı halı ile alındı.. Ankara'da eski partisini CHP lileşmekle suçlayan MHP li Mansur Yavaş, Ülkücü selamı ile partiye katıldı.

Diğer yandan siyasal islamcı - genel başkanları AKP ye katılan HAS partinin gerikalanı "idelojik tutumlarını değiştirmeden" bu Yeni CHP'de yerleriini aldılar..

CHP de neler oluyor? soruları sorulurken "bir geceyarısı darbesi ile CHP nin kalelerinde görev yapan belediye başkanları çizildi ve bu yeni CHP yönetimiyle bağımlılık ilişkisi bulunan adaylar CHP seçmenine dayatıldı. Belediye meclis üyeliklerinde ise CHP'liler aranır hale geldi..

CHP seçmeni tanımadığı bu kadrolara "AKP'ye karşıtlık tutumu ile " mecburiyetten oy vermeye başladı..

Seçim atmosferinde partiye zarar vermemek ve AKP den kurtulabiliriz umudu ile CHP liler bu haksızlıkların hepsini hazmettiler..

Mecburen Sarıgül'e oy verdiler, Mansur Yavaş'a oy verdiler ama yetmedi. Cumhuriyetçi seçmen sahipsiz kaldıkça sandıklar da sahipsiz kaldı..

Ne AKP den kurtulabildiler, ne de partiyi koruyabildiler..

Seçim kazanılması için Kılıçdaroğlu'nun her istediği verildi , her söylediği yapıldı ama parti ve partili kaybetmeye devam etti!..

"AKP'ye karşı mecburuz teslimiyeti" Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de "Ekmeleddin'e mecburuz"a dönüştü..

4 kişinin bildiği ve yetkili kurulların bile haberinin olmadığı küresel bağımlı, antilaik İKÖ sekreteri İhsanoğlu dayatması karşısında, CHP tabanı ayağa kalktı.. Adayın değiştirilmesi çağrıları karşısında Kılıçdaroğlu geri adım atmadı ve "risk aldım. benim kararım. Seçilemezse istifa ederim" diyerek milletvekillerine de Genel başkanlık otoritesi ile imzaları attırdı.

Ve sonuç :

Tepkilere aldırmadan ve AKP den oy alacak iddiası ile CHP lilere rağmen aday yapılan İhsanoğlu kaybetti..

İhsanoğlu'na verilen oy ise, İhsanoğlu'na destek oyu değil, "Tıpış Tıpış sandığa gideceksin mecburiyetidir."

Ve Kılıçdaroğlu bu yönetim anlayışı ile ilk genel seçimlerde bizleri yeni mecburiyetlere mahkum edecektir. Ve bunu "CHP ilke ve programına, CHP lilerin tepkilerine rağmen" bugüne kadar götürdükleri üslupla yapmaya devam edecektir.

Risk alan, kaybettiren ve bugüne kadar CHP adına hiçbir başarısı olmayan Kılıçdaroğlu başarısızlığın sorumlusu olduğunu kabul etmeli ve gereğini yerine getirmelidir..

SÖZ VERDİĞİ GİBİ,

KILIÇDAROĞLU'NUN İSTİFA ETMESİNİ BEKLİYORUZ!..

https://www.facebook.com/YenidenChpYenidenUlusalKurtulus

Son Yazılar