fethullah papa ile elele225

Ekmeleddin’den Fethullah’a övgü : O büyük insan!

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Fethullah Gülen cemaatinin örgütlediği Türkçe Olimpiyatları’nda ödül aldığı ortaya çıktı.

İhsanoğlu’nun 2007’deki ödül töreninde Gülen için ‘O büyük insana saygılar gönderiyorum’ ifadelerini kullanmış

CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı için çatı adayı olarak kamuoyuna açıkladığı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Fethullah Gülen cemaatinin örgütlediği Türkçe Olimpiyatları’nda ödül aldığı ortaya çıktı. İhsanoğlu’nun 3 Haziran 2007 yılındaki ödül töreninde yaptığı konuşmada Fethullah Gülen için “O büyük insana saygılar gönderiyorum” ifadelerini kullanmış.

OKULLARI SIK SIK ZİYARET ETMİŞ!

F tipi örgütün önemli kamuoyu çalışmalarından olan Türkçe Olimpiyatları’nda, 2007 yılında ödül alanlardan biri de Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı. Olimpiyatlar bünyesinde verilen ödüllerden biri olan Gaspıralı İsmail ödülü Ekmeleddin İhsanoğlu ile Prof. Dr. Kemal Karpat’a verilmiş. İstanbul Gösteri Merkezi’nde yapılan ödül töreninde İhsanoğlu da bir teşekkür konuşması yapmış.

Konuşmasında Fethullah Gülen’e büyük övgüler yapan İhsanoğlu’nun teşekkür konuşmasında şu vurgular yer almış: “Bu güzel tabloyu oluşturan binlerce insanı tebrik etmek istiyorum. Ve bunu dizayn eden o büyük insana da buradan saygılar gönderiyorum. Bu muhteşem tablonun oluşumunu yıllarca seyretmiş, değişik ülkelerde de bu okulları gezip görmüş biriyim. Bu insanlara büyük saygı duyuyorum.”

İhsanoğlu’nun konuşmasından, cemaate bağlı okulları sık sık ziyaret ettiği de ortaya çıktı.

AYNI ÖDÜL BARLAS VE ILICAK’A DA VERİLMİŞ!

Cemaat, Gaspıralı İsmail ödülünü 2006 yılından itibaren vermeye başladı. Şimdiye kadar ödülü alanlar arasında Yavuz Bülent Bakiler, Taha Akyol, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Nuri Gürgür, Mehmet Barlas, Nevzat Kösoğlu ve Nazlı Ilıcak da bulunuyor.

ekmeleddin ihsanoglu6

EĞİTİM DİLİ İNGİLİZCE!

Fethullah Gülen cemaatinin dünyadaki okullarının eğitim dilinin İngilizce ve bulunduğu ülkenin dili olduğu kamuoyuna yansımıştı. Ancak propaganda amacıyla Türkçe Olimpiyatları düzenleyen cemaat Hollanda’da kendisine bağlı Cosmicus Montessori Lisesi’nden (CML) Türkçe konuştuğu ve okul panosuna Atatürk posteri astığı gerekçesiyle Denizhan Murat Üresin isimli öğrenciyi okuldan atmıştı. Aydınlık, 29 Kasım 2012 tarihinde Üresin’in okuldan atıldığını bildiren tebligatı ortaya çıkarmıştı. Belgede, “Okul saatleri içinde, okulda ve çevresinde Flemenkçe’nin dışında her türlü ana dilin kullanılması kesinlikle yasaktır” ifadesi yer alıyordu.

AYNI YIL FİDAN DA ÖDÜL ALMIŞ!

İhsanoğlu’na ödül verildiği yıl, dönemin Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Hakan Fidan da ödül almış. Cemaat, Hakan Fidan’a 2007 yılında Ali Şir Nevai ödülü vermiş.Aynı yıl Fidan da ödül almış İhsanoğlu’na ödül verildiği yıl, dönemin Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Hakan Fidan da ödül almış. Cemaat, Hakan Fidan’a 2007 yılında Ali Şir Nevai ödülü vermiş.

Ceyhun BOZKURT  - 01 Temmuz 2014 - Aydınlık

Son Yazılar