hasan nasrallah akpyi uyardi

Hasan Nasrallah AKP'yi uyardı : Yaşananlardan sıyrılamayacaklar!

Hizbullah Lideri Hasan Nasrrallah, Suriye seçimlerini değerlendirdi.

Beşar Esad'a destek veren Nasrallah: "Suriye'de 7 yıllık bir başkan seçildi, siyasi bir çözüm isteyen gider onla görüşür" dedi

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Lünan iç işleri ve Suriye seçimleri hakkında açıklamalar yaptı.

Lübnan parlemontosunun ve siyasi partilerin katılımıyla Beyrut'ta gerçekleşen toplantıyı Ulusal Kanal ve Aydınlık yerinde izledi.

Nasrallah, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın arkasında olduklarını söyledi. Nasrallah, "Suriye halkı, her türlü tehdit ve engellemeye rağmen ne istediğini gösterdi. Suriye 7 yıllık başkanını seçti. Suriye'de siyasi bir çözüm isteyen gidip onunla konuşur" dedi.

İsim vermeden Başbakan Erdoğan ve batılı ülkeleri eleştiren Nasrallah, El Kaide ve El Nusrayı terörist örgütler listesine alarak yaşananlardan sıyrılamayacaklarını söyledi.

Nasrallah, Suriye'de savaşan çeteleri silahlarını bırakarak teslim almak zorunda olduklarını söyledi.

Nasrallah Suriye içinde savaşan tüm örgütleri uyardı:

"Bu yaptığınızın başarısı yok. Sizin için ufuk görünmüyor. Koşulsuz silahlarınızla teslim olun, itiraf edin. Sizin için başka seçim yok."

Hizbullahın, emperyalizmle savaşan Suriye'nin yoldaşı olduklarının altını çizen Hasan Nasrallah, kimsenin Suriye halkına nasıl yaşayacağı konusunda akıl veremeyeceğini ifade etti.

Hizbullah Lideri, Beşar Esad ve Suriye halkını her zaman destekleyeceklerini vurguladı; " Şu anda Suriye'nin yönetimi, Suriye halkının güvenli, konforlu kollarında olmanın mutluluğunu yaşıyor. Suriye halkını ve Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın onurlu zaferini kutluyorum. Zaferlerinizin artarak ve güçlenerek devamını diliyorum" dedi.

Deniz ÇAĞLAYAN - 06 Haziran 2014 - Aydınlık Beyrut /Lübnan

Son Yazılar