Sarigul7GEORGE SOROS’UN DESTEKLEDİĞİ BİLİNEN BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NİN MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ OLAN ZAFER MUTLU’NUN SAHİBİ OLDUĞU VATAN GAZETESİ’NİN YAZARI RUHAT MENGİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA, YİNE BİLGİ ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ OLAN MUSTAFA SARIGÜL’E CHP’DE YOL AÇMASI ÇAĞRISI….

BİLİNDİĞİ GİBİ DENİZ BAYKAL’A KURULAN KASET KOMPLOSUNUN ARDINDAN, DAHA HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPILMAMIŞKEN, İSTİFA KAMPANYASI BAŞLATARAK “BAYKAL’I DEVİRME OPERASYONU”NUN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPAN
VATAN GAZETESİ VE MENGİ AİLESİ; SARIGÜL’ÜN CHP’Yİ ELE GEÇİRMESİ PLANININ ZEMİNİNİN HAZIRLANMASI İÇİN ÜZERİNE ALDIĞI GÖREVİ YAPIYOR…

VATAN GAZETESİ SAHİBİ ZAFER MUTLU DEVREDE:SARIGÜL EKİBİYLE CHP`YE KATILIYOR. ÇOK İLGİNÇ İLİŞKİLER AĞI

İLK KURŞUN


İŞTE O YAZI:

Bravo Sarıgül… Sıra CHP’de!

Ben bu yazıyı yazalı 2 gün oldu, terörden bugüne kaldı ama mutlaka sizinle paylaşmak istiyorum. Zira gerçekten de herkesin sadece kendini düşündüğü Türkiye siyasetinde az rastlanan bir özveri örneği bence… Bazı partililerin tepkisine, itirazına rağmen, halkın isteğine, ülkenin ihtiyacına öncelik vererek alınmış bir karar bu.

Mustafa Sarıgül TDH’yı kurup geliştirmek için uzun süredir büyük emek verdi. Bununla birlikte; onun CHP’den kopup TDH’yı başlatma nedenlerini bilenler partideki değişimin toplumda yarattığı umudu gördüğünde TDH’yı partileştirme kararından vazgeçeceğini umuyorlardı.

Sarıgül önce vazgeçmeyeceğini açıkladı ama Salı günü yaptığı güzel bir konuşma ile “Ülkenin siyasetine yardımcı olmak ve Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP’ye şans vermek için, vatandaşın sesine de kulak vererek partiyi kurmaktan vazgeçtiklerini” açıkladı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlarda verdiği bu karar gerçekten de Sarıgül’den beklenen karardı. Gösterdiği sorumluluktan dolayı kutlanmayı hak ediyor.

O üstüne düşeni yaptı… Bu karar öncesinde CHP’den Sarıgül’e bir çağrı, davet oldu mu bilmiyoruz. Ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu özverili kararı takdir ederek ona CHP’de yer açması gerektiği ortadadır.

“Baykal’lı CHP” gerçekten değişime uğradıysa peşin hükümler, koltuk kavgası bir yana bırakılıp elele vererek güçlü bir alternatif oluşturmaya çalışmaları gerekiyor.

Bakalım yapabilecekler mi?

Son Yazılar