cia secret warriors225

Devletin çöküşü…

Haydi telefonlar uzaktan, bilgisayar başından dinlenip kaydediliyor diyelim.

Toplantı nasıl dinlenir?

Türlü teknikler var. Bu teknikleri uygulamak için önemli noktalarda köstebeklere, görevlilere gerek var. Yabancı haberalma örgütlerinin devletin ağzına burnuna, hücrelerine dek girdiğini ve girmeyi sürdüreceğini 15 Şubat 2010′da yazdığım Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı yazımda şöyle bildirmişim:

“Şurası açık ki, bu yasa ABD’deki NSA’nın, CIA’nın, Pentagon’un Türkiye’de rahat rahat çalışabileceği bir ortam hazırlıyor.”

30 Mart 2012′de Acele Kölelik yazımda şöyle demişim :

“[Ankara'da] Caddelerde ABD otolarından, iş merkezlerinde CIA bürolarından geçilmiyor. Önemli kamu binalarına giremiyorsunuz zaten. Girebilseniz oralarda da çöreklendiklerini göreceksiniz. Bakanların CIA müffettişlerinin odalarına kapıyı vurarak girdikleri efsanevi Menderes dönemini katladılar geçtiler.”

Bunlar elbette benim kişisel varsayımlarım değildi. Gözlenen anormalliklerin dışında basındaki haberler ve Meclis’te konuşulanlar da dikkat çekiciydi. İşte 4 Şubat 2010 günü TBMM Genel Kurulu’ndan “sıradan” bir diyalog:

Ali Rıza Öztürk (CHP Mersin Mv.) : 5 Kasım 2007 Oval Ofis görüşmesinden sonra Ankara’ya gelen 35 kişilik üst düzey ABD subay ya da istihbaratçıları, üç aylığına Türkiye’ye gelmiş olmaları iddia edildiği halde, bunlar geriye dönmüşler midir? Dönmemişlerse neden dönmemişlerdir?

İçişleri Bakanı Beşir Atalay : "Bende bir bilgi yok. O konuda bir bilgim yok. Yani geldiyse, gelmediyse bilmiyorum."

Yani göstere göstere çöküyor. Ayrıca bu yıl büyük olasılıkla nurtopu gibi bir ekonomik krizimiz var, hazır olun.

Nurullah ATAY - 28 Mart 2014 - Büyük Çöküş

Son Yazılar