tayyip-rize-dusuk-katilim

Tayyip Erdoğan, Konya ve Bursa'nın ardından memleketi Rize'de de hüsrana uğradı...

Erdoğan'ın akşam karşılanması, beldesini ziyareti ve Rize Kültür Merkezi'ndeki konuşması sırasında katılım düşük oldu.


Tayyip Erdoğan, Rize'ye her gelişinde il sınırındaki İyidere'de karşılanırken, bu kez şehir merkezinde karşılandı. Bu değişikliğin nedeni daha sonra anlaşıldı. Erdoğan'ı dün akşam il girişinde karşılayacak araç konvoyu olmadığı için karşılama merkeze alındı.

Tayyip Erdoğan sabah kendi ilçesi olan 17 bin nüfuslu Güneysu'da 50 kişi tarafından karşılandı.

Tayyip Erdoğan, Güneysu ziyaretinin ardından Rize Kültür Merkezi'nde bir konuşma yaptı. Kapasitesi 580 kişi olan kültür merkezi de geçen seneye göre daha az katılıma sahne oldu.

Konya ve Bursa'da miting yapmayı tercih eden Erdoğan, memleketi Rize'de hava durumu müsait olmasına rağmen salon konuşması yapmayı tercih etti.

Katılımın azlığı Erdoğan'ın konuşmasına da yansıdı. Erdoğan, konuşması sırasında hem de mikrofon açıkken, katılımın azlığı nedeniyle AKP Rize İl Başkanı Hasan Karal'ı eleştirdi. Erdoğan şunları söyledi:

"Burada partinin gençlik kolları ve parti teşkilatını göz önüne alacak olursak, katılım gerçekten az. Zamanım olsaydı, tek tek yoklama yapardım. Bir daha böyle bir tablo istemiyorum."

Tayyip Erdoğan'ın gündeminde çay fiyatına yöneltilen eleştiriler vardı. Erdoğan eleştiriler ile ilgili olarak topu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'e attı ve "Fiyatı ben belirlemiyorum, Tarım bakanımız belirliyor" dedi.

14 Haziran 2010 - Ulusal Kanal Haber
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar