izmir genel is sendikasi2

Eylemlerde En Önde!

Disk’e bağlı Genel İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube,

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şirketi İzelman’ın, Eshot Genel Müdürlüğü ile yaptığı hizmet ihalesi gereği, hat şoförlerini, motorlu ekipleri, atölye personeli ve hareket memurlarını örgütleyen şubedir.

Genel İş 1 Nolu Şube’nin yönetimi çalışkan, dinamik ve mücadele azmi ile dolu gençlerden oluşmuş.

engin demir izmir genel is sendikasi bsk

Şube Başkanı Engin Demir,

  ‘’ Öncelikli hedefimiz, İzelman ile yapılan sözleşmedeki uygulanmayan maddeleri işler hale getirmektir. İşçiler arasındaki sosyal haklardaki eşitsizliği dengelemek için bir mücadele yürüteceğiz. 2015 Ocak ayında yapılacak toplu iş sözleşmesi için, işçi arkadaşlarımızın, işyeri temsilcilerimizin ve uzmanlarımızın görüşünü alarak iyi bir taslak hazırlayıp, işveren karşısına donanımlı olarak çıkacağız. Üye sayımız 3500’dür. İşyeri ziyaretlerini aksatmıyoruz. İşçi arkadaşlarımızın özel sorunları dahil, her türlü sorununa çözüm üretmeye çalışıyoruz. İşçi arkadaşlarımızın daha verimli olması, iş stresinden uzaklaşması için, işyerlerinde sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz ‘’ dedi.

Şube Sekreteri Ali Bala, Şube Mali Sekreteri Fuat Koldaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Emre Tezcan ve İbrahim Zengin’in de hazır bulunduğu söyleşi, doğru sendikacılık anlayışının örneklemeleriyle sürdü.

izmir genel is sendikasi

Yönetim kurulu, konfederasyonları Disk ve ona bağlı sendikaların aldığı eylem kararlarına geniş katılım sunduklarını, bundan sonraki eylemlerde en önde ve en geniş katılımla, işçi sınıfı ve ülkenin çıkarlarını savunacaklarını belirtti.

Hükümetin, işçilerin kıdem tazminatlarını el koyma girişimlerini Disk’in, ‘’ Diren İşçi’’ eylemleriyle geri püskürttüklerini belirten yönetim kurulu üyeleri, İşçinin haklarını gasbetmeye yönelik girişimlere, ‘’ Örgütlü gücün önünde hiçbir güç tutunamaz. Bu daha başlangıç mücadeleye devam’’ diyerek mücadeleyi kararlılıkla sürdürecekleri mesajı verdiler.

Söyleşi sonrası. birbirlerine sarılarak objektifimize gülümsediler.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY – 13 Ocak 2014 - İzmir

Son Yazılar