tam bagimsiz turkiye225

Gladyo rejimi çöküyor!

Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Fethullah Gülen...

ABD-İngiltere-İsrail tezgahıyla sahnelenen 2002 darbesinin ardından iktidara getirilen ve 11 yıl boyunca Atatürk Cumhuriyeti’ni aşama aşama yıkan iktidar koalisyonunun üç temel aktörü. Koalisyon dağıldı, şimdi Hükümet’in yıkılışı süreci içindeyiz.

Ortalık toz duman, herkes birbirini suçluyor. Erdoğan cephesi, operasyonun arkasına MOSSAD’ı yerleştiriyor, Fethullahçılar 11 yıldır Cumhuriyet’in yıkımında kol kola görev üstlendiği AKP’nin yolsuzluk batağında olduğunu vurgulayan bir propagandaya girişiyor.

Suçlardan arınma çabası!

Son operasyon ve karşılıklı suçlamalar, Türkiye’deki çürümüş Gladyo iktidarı mekanizmasını açığa çıkardı. Daha önce ortak düşmana karşı ortak mücadelenin aracı olan yargı-emniyet-istihbarat mekanizması Erdoğan ve Gülen’in elinde kalan parçalarıyla, birbirine karşı savaşıyor. Beraber işledikleri suçları birbirlerinin üstüne atıyorlar. Aba altından sopa gösterme aşamasından sıcak savaşa geçiliyor.

Tayyip Erdoğan devlet içinde devletten, dış bağlantılı çetelerden bahsediyor. Erdoğan’ın medyadaki adamları, Emniyet’te 30 kişilik bir özel ekibin yönetiminde aşağılara kadar yüzlerle ifade edilen bir yapının olduğunu yazıyor (Cem Küçük, Yeni Şafak 19 Aralık 2013). Fethullahçıların adamı Emre Uslu’nun köşesinde yer verdiği, Ergenekon operasyonunu yürüten polislerle yaptığı konuşma tertip davalarıyla ilgili önemli bir ifşaatı içeriyor (Taraf, 16 Aralık 2013). Uslu, Ergenekon operasyonunun her aşamasında operasyonu yürüten polis ve savcıların ellerindeki dosyalarla Tayyip Erdoğan’dan onay aldıklarına ilişkin örnek olaylarla anlatımlarına yer veriyor. Polis ve savcılar, kendilerini suçlayan Tayyip Erdoğan’ın, işin başındaki kişi olduğunu ilan ediyorlar.

Mafya-Tarikat-Gladyo rejiminin resmi!

Bir devletin üç temel organı olan yasama, yargı, yürütmenin nasıl çürüdüğü, pisliğe battığı her gün yeni bir olayla açığa çıkıyor. Bu, mafya-tarikat-gladyo rejiminin resmidir. Bu resim artık gizlenemez.

Tayyip Erdoğan ve yandaşlarının “emniyet-yargı cuntası” olarak adlandırdığı bu “yapılanma”yı Fethullah tarikatıyla Tayyip Erdoğan, Atlantik ötesinin talimatıyla Hükümet gücünü kullanarak beraber oluşturdu. Milli devleti yıkım sürecini, başında ABD’den gelen 35 kişilik CIA-Pentagon heyetinin bulunduğu bu “yapılanma”yı kullanarak tertiplerle hayata geçirdiler.

Türkiye için güvenlik sorunu!

Hükümet’in başında AKP vardır, ancak ipler kısmen elindedir. Türkiye’de NATO üyeliğinin başından beri işleyen mekanizma şu şekilde özetlenebilir: Süper NATO’nun istemediği, Hükümet olamaz ama işler Hükümet mekanizmasıyla yürütülür. AKP iktidarının ilk günlerinde de, eski döneme göre Gladyo biraz daha etkin konumda olsa da durum böyleydi. Daha sonra ipler büyük ölçüde Gladyo mekanizmasının eline geçti.

Mafya-tarikat-gladyo rejimi, Cumhuriyeti yıkmıştır, Türkiye’yi bölmektedir. Devletin yasal güvenlik güçleri, yasadışı işlere boğazına kadar batırılmıştır. Çete savaşı, yasadışı uygulamalar temel yöntem haline gelmiştir. Türkiye, komşularıyla düşman, ABD’nin elinde zavallı, oyuncak bir kukla devlet haline getirilmektedir.

Hükümet seçeneği!

AKP-Fethullah koalisyonun dağılması ve iktidarın yıkılışı süreci, yeni iktidar seçeneklerini gündeme getirmektedir. CHP ve MHP, AKP’ye operasyon yapan kesimlerin yanında konumlanıyor. Bu ortamda Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisi’yle yemek yiyor. MHP, Cemaat’e kol kanat geren açıklamalar yapıyor.

İktidar bloğu dağılınca, hemen yeni ittifakların zemini için kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor.

19 Mayıs 2012’den itibaren dalga dalga büyüyen halk hareketi Haziran’da ve arkasından 29 Ekim ve 10 Kasım’da Yeniden Atatürk Türkiyesini kurma azmiyle sahneye çıktı. İktidarın yıkılışı oradan başlamıştır ve bugün yaşadığımız iktidar bloğundaki dağılmayı sağlayan güç işte budur. Bugünün görevi, yeniden Atatürk Türkiyesi iradesiyle sahneye çıkan milyonların önüne bir milli hükümet seçeneği koymaktır. Türkiye’yi mafya-tarikat-gladyo bataklığından kurtarıp, aydınlık yarınlara ulaştırmak sadece bir seçenek değil zorunluluk haline gelmiştir. Üstelik bunun için koşullar ve zemin de son derece uygundur.

Fikret AKFIRAT - 22 Aralık 2013 - Aydınlık

Son Yazılar