akp ataturkte birleserek yikilacak225

Atatürk'te birleştik bölünme masasını devirdik!

Laiklik karşıtı AKP iktidarı ABD'nin desteği, PKK'nın isteğiyle bölünme anayasasını millete dayatmak istedi.

Meclisteki kravatlı bölücü BDP ile, majestelerinin muhalefet partilerini de yanlarına alarak, Bölünme Anayasası Masası kurdular.

Meclis Başkanı, "tarih yazmaktan - kaçınılmaz görevden" falan bahsederek, TOBB'un parasıyla 5 yıldızlı otellerde bu tezgaha destek aradı. Mütareke medyası ise tam destek verdi.

Ama 25 ay önce bir avuç vatansever, demokrat, Atatürk milliyetçisi ve Cumhuriyetci isim sağ- sol demeden, parti ayrımı gözetmeden Atatürk'te Birleştik diyerek biraraya geldi.

Milli Anayasa Forumu adı altında büyük bir demokratik kuvayi milliye hareketini ortaya çıkardı. 193 il ve ilçe merkezinde 150 bini aşkın yurttaşın katılımlarıyla "Bölünme Anayasasına Hayır" toplantıları düzenlendi.

Yüzde yüz milli, yüzde yüz yerli olan bu Milli Anayasa Forumu, 23 Nisan 2013 tarihinde milletin coşku ve katılımlarıyla Milli Merkez'e dönüştü.

Sıfırdan yeni bir Anayasa yapmaya, Türk kimliğini ve Atatürk Cumhuriyetinin kurucu değerlerini yok etmeye, dilimizi ve üniter yapımızı değiştirmeye kalkışmanın, hiç kimsenin - meclisteki partiler dahil olmak üzere - haddi ve hakkı olmadığını ilan etti.

Şimdi seçimlere 5 kala Bölünme Anayasası Masası dağıldı. Dağılmak zorunda kaldı.

Ancak, işin asıl traji komik tarafı MHP ve CHP'nin AKP'ye hala "ne olur masa dağılmasın" demesidir.

Milli Anayasa Forumları ve Milli Merkez demokratik milli bir zafer kazanmıştır.

Bölücü fitne fesadının önünü açmak için işlenen Anayasal suçları örtbas etmeye yönelik, ayrışma ve çözülme sürecinin bu en kritik kavşağı olan "Yeni Anayasa yapımı" girişimi, milet tarafından geri püskürtülmüştür.

Bu parlamento dışı muhalefetin zaferidir. Parlamentodaki partilerin ise hezimetidir.

Türkiye'de muhalefet meclis dışına taşmış ve partileri aşmıştır.

29 ekimlerde, 10 kasımlarda, Mustafa Kemal'in Askerleriyiz sloganı ile sokaklara dökülen milyonlar kendi düşünce ve değerlerini temsil etmeyen, kendi kaygı ve endişelerini paylaşmayan parti yönetimlerini by-pass ederek milli duruşla, ulusal çıkarlarımıza sahip çıkmışlardır.

*** *** ***

Milli Merkez'in büyük başarısı!

Bilahare Milli Merkez adını alan Milli Anayasa Forumlarını kuran ve düzenleyen, yöneten ve yürüten tüm yurtseverlere selam olsun;

Sn. Hüsamettin Cindoruk, Sn. Doğu Perinçek, Sn. Ali Topuz, Sn. Yekta Güngör Özden, Sn. Kemal Alemdaroğlu gibi değerli öncü büyüklerimizi, Sn. Zekeriya Beyaz, Sn. Ferit İlsever, Sn. Türker Ertürk, Sn. Ümit Ülgen, Sn. İlker Yücel, Sn. Çağdaş Cengiz, Sn. Hasan Macit, Sn. Hasan Korkmazcan, Sn. Şule Perinçek ,Sn. Serhan Bolluk, Sn. Kemal Anadol, Sen. Fevzi Durgun, Sn. Arslan Bulut, Sn. Necla Arat, Sn. İsa Gök, Sn. Ataol Behramoğlu, Sn. Erdoğan Özer, Sn. Şahin Mengü, Sn. Nusret Senem, Sn. Haluk Dural, Sn. Göksan Soner, Sn. Mehmet Cengiz, Sn. Metin Öney ve Sn. Sönmez Targan'dan oluşan Milli Merkez Yönetim Kurulundaki Atatürkçü - Cumhuriyetçi yurtsever - demokrat ve millici isimleri yürekten kutluyor, tebrik ediyorum.

Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır anlayışıyla, Milli Anayasa Forumları ve Milli Merkez toplantılarına katılan, destek ve katkı veren tüm Mustafa Kemal'in Askerlerine şükranlarımı sunuyorum.

Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinin fedakar, kararlı ve cesur yayıncılığına gönül dolusu teşekkür ediyorum. Milli Merkez toplantılarını sansür eden "sözde" muhalif medyayı ise milletimize şikayet ediyorum.

Öte yandan, Sn. Hasan Basri Özbey'in başkanlığında, İşçi Partisinin ve hepimizin gözbebeği TGB'nin pırıl pırıl gençlerinin bu noktaya gelinmesindeki katkıları ise her türlü takdirin üzerindedir.

Bizler, Bölünme Anayasası Masasını dağıttık, tüm Cumhuriyet ve milli devletimizin düşmanlarına, işbirlikçilere, etki ajanlarına, bölücü ve gericilere ders olsun.

Bu daha başlangıç.

Türk milleti direniyor, birleşiyor ve kazanıyor!

Bunu dost - düşman, dünya alem bilecek ve görecek!

Ufuk SÖYLEMEZ - 21 Kasım 2013 - Aydınlık

Son Yazılar