aydinlik misirda silahli kalkismaya mudahale225

Mısır'da Silahlı Kalkışmaya Müdahale!

Müslüman Kardeşler (İhvan) taraftarlarının işgali altındaki Nahda ve Adeviye Meydanları güvenlik güçleri tarafından boşaltıldı. Her iki taraftan toplam 150 civarında ölü var.

Ateşli silah taşıyan 543 İhvancı tutuklandı. Bu sayı, göstericilerin silahsız sivil halk olduğu yalanını açığa çıkarmıştır.

Müslüman Kardeşler (İhvan), Mursi'nin devrildiği ilk günden itibaren Sina'da ordu birliklerine, karakollara defalarca ateşli silahlarla, roketlerle saldırdırdı. Ordu, bu bölgede İhvancı teröristlere karşı operasyonlar düzenliyor. Mursiciler, "Orduya nerelere saldırması gerektiği hakkında İsrail istihbarat veriyor. Ordu, Gazze ile Mısır arasındaki tünellerden yüz kadarını imha etti" diyerek Ordu ile İsrail'in aynı safta olduğu yönünde propoganda yapıyor. Ordunun tünelleri imha etmesinin nedeni, HAMAS'ın Mursicilere silah yardımının önüne geçmek. HAMAS, Esad'a saldıran El-Kaide ve El-Nusra, Tayyip Bey ve Mursi aynı saftalar.

Bakınız: http://yenisafak.com.tr/dunya-haber/sinada-ser-ittifaki-12.08.2013-552951

Mursiciler sadece Orduya saldırmakla yetinmiyorlar. Kiliselere, Hıristiyan vatandaşlara ve Şiilere de saldırıyorlar. Giza (Cize) kentinde bir binayı ateşe verdiler, Mısırlı Şiilerin önderlerinden Hasan Şehate'yi ve üç Şii yurttaşı başlarını keserek öldürdüler.

Hıristiyan din adamlarına ve yurttaşlara da sürekli saldırıyorlar. 5 Temmuz'da Sina'da 1 Hıristiyan din adamı öldürüldü. 30 Aralık 2012'de Libya'nın Misrata kentindeki Mısır Kilisesi'ne yapılan saldırıda 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Sadece 5 Temmuz'da Sina'da kontrol noktasına yapılan saldırıda 5 asker öldürüldü. Bunlar hatırlayabildiklerim.

Bu olaylar, bizdeki PKK taktiğine benziyor. PKK askere, sivile saldırıyor, öldürüyor, BDP ise barışçı gösteri yapıyor. Aynı şekilde Mısır'da Müslüman Kardeşlerin silahlı birlikleri asker ve sivil öldürüyor, Mursiciler meydanları dolduruyor. Ancak BDP'li göstericilerin tersine Mursici göstericiler silahlı.

Müslüman Kardeşler, Kahire başta olmak üzere 5 büyük şehirde polis merkezlerine saldırı emri verdi.

BBC Kahire muhabiri, İhvan ile güvenlik güçlerinin karşılıklı ateş açtığını bildirdi. İşin aslı, "Dağılın" komutuna ateşle cevap verilmesi üzerine güvenlik güçlerinin de ateş açmak zorunda kaldığıdır. Ahram Online muhabiri Mai Şahin, Mursicilerin Adeviye Meydanı bitişiğindeki El-Orman parlından otomatik silahlarla polise ateş açtığını bildiriyor.

Mısır Devlet Televizyonu, Mursicilerin içinde 5 polis olan aracı 6 Ekim Köprüsü'nden aşağı attıklarını görüntüledi.

Mısır'ın Fayyum, Asyut, Helvan ve Luksor gibi çeşitli yerlerinden polis ve ordu merkezlerine yapılan çok sayıda saldırı haberi geliyor. Minye'deki Ebu Kurkas Polis Merkezi'ne yapılan saldırıda 8 ölü, 30 yaralı var.

Süveyş Kanalı etrafındaki yerleşim yerlerinde Hıristiyanlara ve Kiliselere saldırı haberleri geliyor. El Rey El Salih Kilisesi'ne molotof kokteylleri ile saldırdılar. Civardaki 3 askeri aracı ateşe verdiler. İsmailiye - Kahire yolu üzerinde bir subay ve bir asker öldürüldü.

Olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nobel Ödüllü Muhammed Baradey istifa etti. Baradey'in kurucusu olduğu Anayasa Partisi Lideri Ahmet Darrag ise Baradey'i kınadı ve partiden istifa etti.

Mursi'yi deviren Haziran ayaklanmasının öncü gurupları Temerrüd hareketi ve Ulusal Kurtuluş Cephesi, Baradey'i sert bir dille eleştirdiler.

Bizim yandaş basın, aklısız sosyalistlerin basını, akılsız Cumhuriyet, hepsi bir ağızdan "Darbecilerin katliamı" diye feryat ettiler.

Yandaş basını zaten biliyoruz, diğerlerine bakalım:

birgun misirda sivillere saldiri225

BirGün : Sözde sosyalist akılsız gazete: Mısır'da sivillere saldırı

cumhuriyet darbe yakiyor225

cumhuriyet sisi kana doymadi225

Cumhuriyet : Sözde Atatürkçü, gerçekte Kılıçdaroğlucu akılsız gazete: Mısır ordusu meydanlarda gösteri yapan halkını acımasızca katletti

sol misirda beklenen oldu225

SoL : Sözde komünist akılsız gazete (TKP) : Darbenin ardından Müslüman Kardeşler ile darbe yönetimi arasında başlayan bilek güreşi dün büyük bir katliamla sonuçlandı.

evrensel misir namlunun ucunda225

Evrensel : Sözde komünist, PKK kuyrukçusu akılsız gazete (EMEP) : Mısır'da darbe hükümeti, Mursi yanlılarının direnişini kırmak için kanlı müdahalede bulundu.

sozcu misirda katliam225

Sözcü : Esed düşmanı sözde Atatürkçü, ulusalcı akılsız gazete: Mısır'da katliam. Güvenlik güçleri, 2 meydanda toplanan darbe karşıtlarına müdahale etti.

Bunlar darbe karşıtı demokrasi isteyen barışçıl gösteri yapan halk değil. Bilerek veya bilmeyerek yalan yazıyorlar. Silahlı saldırılarından bir kısmını yukarda yazdım. Bunlar demokrasi değil, şeriat yani dikta istiyorlar

Yobazın elindeki Mursi fotoğrafının altında: "Mursi... El-Şeriat" yazıyor. (9 Temmuz 2013 günlü Aydınlık sürmanşet)

Bakınız: http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/ne-mursi-ne-sisi-sacmalg.html

Demokrasi değil, şeriat, yani dikta istiyorlar.

Ali Serdar BOLAT - 15 Ağustos 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.fr/

A   r   ş   i   v    :

Mursi'nin yediği naneler 13 Temmuz 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/mursinin-yedigi-naneler.html

"Demokratik seçimle gelen Mursi" safsatası 12 Temmuz 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/demokratik-secimle-gelen-mursi-safsatas.html

Mısır devriminin niteliği netleşiyor 10 Temmuz 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/msr-devriminin-niteligi-netlesiyor.html

"Ne Mursi ne Sisi" saçmalığı 9 Temmuz 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/ne-mursi-ne-sisi-sacmalg.html

Mursi için ağlayanlar: Tayyip, Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Öcalan 5 Temmuz 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/mursi-icin-aglayanlar-tayyip-klcdaroglu.html

Diktatör Mursi devrildi, sıra Tayyip ve Gül'de 4 Temmuz 2013
http://aliserdarbolat.blogspot.com/2013/07/diktator-mursi-devrildi-sra-tayyip-ve.html

Son Yazılar