dilek akagun yilmaz tcyi bolmeye kararlimisiniz225 

"ABD, BDP ve PKK ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölmeye kararlı mısınız?”

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a,

“Hükümetiniz tarafından yürütülen sözde barış süreci kapsamında, ABD, BDP ve PKK ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölmeye kararlı mısınız?” diye sordu.

CHP’li Yılmaz, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde Türkiye’de “açılım” adıyla başlayan ve “barış süreci” olarak devam eden süreç kapsamında İmralı’ya gidip gelmenin ve Türkiye siyasetinin terörist Öcalan tarafından yönetilmesinin normalleştirildiğini savundu.

“Öyle ki, Kürt, Türk demeden binlerce insanımızın öldürülmesinden sorumlu terörist Öcalan, basın toplantısı yapmak istemekte, bütün bunları fırsat bilen PKK, dağlardan inip şehir merkezlerinde öz savunma gücü oluşturmakta, esnaftan vergi toplar gibi haraç toplamakta, doğu bölgelerimizde kaymakam atamaları yapmakta ve kendi terör şehitliğini kurmaktadır”

“Ancak, ‘sürece zarar gelmesin denilerek’ hükümetiniz tarafından bunlara göz yumulmaktadır. PYD’nin Suriye sınırımızda özerk bölgesini kurmasıyla birlikte ‘Büyük Kürdistan’ talebinin söylemde kalmadığı ortadadır. ‘Kürt Ulusal Konferansı’ ön hazırlıkları denilerek Derebeyi Barzani’nin başkanlığında ‘Türkiye’yi nasıl parçalarız?’ konulu toplantılar yapılmakta, ülkemizin bir kısmı da pervasızca Kuzey Kürdistan olarak nitelendirilmektedir. Buna karşın, her inançtan ve etnik kökenden insanla perçinlenmiş olan Büyük Türk Ulusunu ve üniter devleti savunanlar süreci sabote etmekle suçlanmaktadırlar. BDP, PKK ittifakı ise ırkçı ve gerici bir yaklaşımla sözde ‘barış süreci’ adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölme planlarını hayata geçirmektedir. Yaşanan bütün bu gelişmelerden sonra sorulması gereken tek bir soru mevcuttur.”

"ABD, BDP ve PKK ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölmeye kararlı mısınız?”

Ulusal Kanal - 09 Ağustos 2013

Son Yazılar