cumhuriyet yikicilari yargilanacak225

Asıl siyasi iktidar yargılanmalı!

 “Yargılanması gereken, PKK ile pazarlık masasına otururken Silivri’de yargılananları terörist ilan eden iktidardır”

“Türkiye bir ayrışmayı yaşıyor. Kin ve nefret tohumları atılıyor. Toplum ayrıştırılarak millet olma vasfı ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Had safhada bir güvensizlik var. Davanın kamu vicdanı açısından yansımaları olacaktır”

“Yargılanması gereken asıl siyasi iktidardır. ABD’den icazet aldığını açık ve net bir şekilde açıklayan yenilikçi hareketin doğurduğu AKP, Türkiye’nin imkan, kabiliyet ve kapasitesini batı emperyalizminin hizmetine sunmayı açıktan ifade etmesine rağmen yargılanması gerekenler maalesef yargılanamıyor”

“Bu coğrafya da PKK’yı bize karşı kullanan güçlerle masaya oturtturan güçler de aynı. Onun için biz yine eğer halk olarak uyanamazsak bu taşeronluğa devam edeceğiz. Sorgulanması gereken bugünkü mevzuatlar bakımından KCK ve PKK’nın, siyasetçilerin davranış ve eylemlerinde suç işlediklerini görüyoruz. Bu konuda savcıların hiçbir refleks göstermemesi ve kanunları uygulamak bakımından harekete geçmemesi dikkat çekici."

"Adaletin uygulanmasındaki adaletsizliğin had safhada olduğu bir dönem yaşıyoruz. Özellikle adalet, güvenlik, hak ve özgürlükler alt yapısının Türkiye’nin milli kimliğine ve çıkarlarına, modern devlet anlayışına uygun bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.”
 
“Halk büyük bir bilgisizlik içinde. Gerçekler ortaya konmadığı için kafası karmakarışık durumda”

Sadettin TANTAN - 07 Ağustos 2013 - Yeniçağ

Son Yazılar