topuk selami bu sefer tayyipe225 

Cumhuriyet’in Ordusu kimi koruyacak!

Her ülkenin ordusu o ülkenin yönetim biçimini, bağımsızlığını korur.

Türk Ordusunun öteki ülke ordularından önemli bir farkı vardır. Cumhuriyet’in Ordusu,emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşını kazanmış, Cumhuriyet’i kurmuş ve devrimleri gerçekleştirmiş bir ordudur.O nedenle de Türk Ordusunun, kendi kurduğu Cumhuriyet’e, gerçekleştirdiği devrimlere sahip çıkması onun görevidir.Batı ülkelerinde yönetim biçiminin değiştirilmesi, ülkenin bölünmesi,yönetimin din kurallarına dayatılması tehlikesi yoktur.

Bizim Ülkemiz de ise, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana, yönetim biçimi gizli açık saldırılara uğramıştır. Menemen’de Kubilay’ı kesenler, Seyyit Rızalar, Şeyh Saidler, Saidi Nursiler ve Sivas’ta 35 cana kıyanlar hep aynı amaçla hareket etmişlerdir.

Bay Erdoğan’ı koruma görevi!

Ne acı ki onların düşündaşları, yakınları, savunmanları bugün Yurdumuzun yönetimini ele geçirmişlerdir.

AKP, TSK’nın İç Hizmet Yasası’nın 35. maddesini değiştirdi. Cumhuriyet’in Ordusunun, Cumhuriyet’i korumak ve kollamak görevini kaldırdı.Bu madde darbelere dayanak oluşturuyormuş. Darbe yapanlar, geçmişte bu madde olduğu için mi darbe yaptılar? Cumhuriyet’in Ordusu, Cumhuriyet’i ve bağımsızlığı iç ve dış tehlikelere karşı koruyamayacaksa,kimi ve neyi koruyacaktır? Cumhuriyet’in Ordusu, Ülke içinde halk hareketlerine karşı görev yapacakmış. Öyle anlaşılıyor ki Gezi olayları ile başlayan, tüm Yurdumuza yayılan ve Bay Erdoğan’ın gözünü korkutan direnişin Ordu ile durdurulması düşünülüyor.Bunun adı AKP’yi, Bay Erdoğan’ı koruma ve kollama görevidir.Cumhuriyet’in Ordusu böyle bir oyuna gelmez.

Terör karşısında durdurduğunuz Cumhuriyet’in Ordusunu, kendi saltanatınızı korumak için kullanacaksınız öyle mi? Cumhuriyet’e bağlı, devrimlere bağlı Mustafa Kemal’in askerlerini, başta önceki Genelkurmay Başkanı, Hava,Deniz, Kara Kuvvetleri Komutanları olmak üzere yüzlerce kahraman subayı cezaevlerine koyacaksınız, sonra da,Orduyu kendiniz için kullanacaksınız.Buna ne Cumhuriyet’in Ordusu ve ne de bu Ulus izin vermez.

‘İhanet kurulu’

Akil adamlar ihanet planlarını açıkladılar. Sevr’i yazanlar bu kadar ihanet içinde değillerdi. Ayrılıkçı örgüt bile bu kadar pervasız isteklerde bulunamadı. Türk Bayrağı,Türk Ulusu denilmeyecekmiş. Bölücübaşı özgür bırakılacakmış. Anadilde eğitim yapılacakmış. Terörist değil, aktivist denilecekmiş. Cumhuriyet’e karşı ayaklanan dinci, Kürtçü ayaklanmacılara onurları geri verilecekmiş. Bölgesel özerklik oluşturulacakmış. Yeni karakol yapılmayacakmış.Karakol yapılmayacaksa, bölgenin güvenliğini kim nasıl sağlayacaktır? Nitekim Lice’de karakol yapımına saldıranlar, verilen ödünlerden güç aldılar.Akil adamlar, her gittikleri yerde tepki ile karşılanmışlardı. Eğer önerilerini halkımız bilseydi, onlar hiçbir kente sokulmazlardı. Ne kötü; tarih, onlardan, ihanet kurulu diye söz edecektir. Çocuklarının yüzlerine bakamayacak duruma gelecekler.

Yüksek rütbeli komutanları taşıyan helikoptere ateş açıldı. Cizre’de, Diyarbakır’da özel güvenlik gücü kurma girişiminde bulunuldu. Eleştirilere karşı bölücüler “AKP ile anlaşmamıza göre zaten özel güvenlik gücü kuracaktık” dediler.İki ayrı yerde karakol yapımına saldırıldı. Araçlar yakılıp yıkıldı. İşçiler, bir uzman çavuş güpegündüz kaçırıldı.Türkiye topraklarında, ölen teröristler için gömütlük (mezarlık) açıldı. Cumhuriyet’in Ordusu bunları görmeyecek,bölücülere, gericilere karşı olmayacak, onları koruyacak ve bunun adı açılım süreci olacak öyle mi? Buna kargalar bile güler.

Erol ERTUĞRUL - 20 Temmuz 2013 - Aydınlık

Son Yazılar