hasan atilla ugur225 

Hafızamıza kaydettik!

Gezi Eylemleriminin tetiklediği birikmiş milli öfkenin patlaması ve T. Erdoğan ve şürekasının kimyasını değiştirdi.

Bugüne kadar saldırmadık Milli Değer bırakmayan, yıllar önce dedelerinin biriktirdiği kini kusan Cumhuriyet, Millet ve Vatan düşmanlarının en büyük özellikleri kişiliksiz ve korkak olmalarıdır. Korkuları arttıkça iğrenç saldırılarına her şekilde devam ederler.Çünkü onların yaşam şansları ancak böyle sürecektir. Son bir ay içinde uydurma şafak operasyonları ile sözde terörist diye topladıkları insanlara yaptıkları uygulamalar toplumda yeni bir korku dalgası oluşturarak gergin ortamdan beslenme arayışıdır.

Ülkemiz insanı iki sene öncesindeki haline döner mi? Yine korkar mı?Yandaşın, yalakanın yanaşmanın, iftira ve yalanlarını bu sefer yer mi, yutar mı? Bence bu artık imkânsızdır.

Büyük halk hareketlerinde ortamı kullanmak isteyen bozguncu grupçukların bulunması son derece doğaldır.Elbette onların amacı veya derdi cumhuriyet, Atatük, vatan, demokrasi değildir. Yandaş yalaka ve yanaşma medyada başgösteren ilkesiz ve tutarsızların büyük halk resmini değil de bu küçük bozguncuları sürekli dile getirmesi ince bir psikolojik harekettir.Tayyip Erdoğan ve tayfasının demeçleri de bu doğrultudadır.

Gezi Parkı direnişi ile başlayan büyük halk hareketi içine, PKK terör örgütü ve yandaşlarının monte edilmesi gayreti boşunadır. Çünkü ayağa kalkan milletin asıl kızgınlığı, Akp-Pkk ortaklığı ile T.C’nin yok edilmesi çabalarıdır. Bir iki soytarı vekille ya da talimat verilerek Taksim’e, Gündoğdu’ya, Kuğulu’ya yönlendirilmiş Pkk ve Apo paçavraları taşıyan densizlerin gayreti ile büyük halk hareketinin durması lekelenmesi veya meşruiyetini kaybetmesi mümkün değildir.

Daha önceki yazılarımda ısrarla belirtmiştim. Tüm vatanseverler milliyetçiler, gerçek dindarlar büyük halk hareketinin içinde olmalıdırlar. İhanet içinde olanları def etmenin başka yolu yoktur. Kimler bu hareketin içinde olup mücadele verirlerse yarın iktidarda onlar olacaklardır. Sessiz kalmak olanları kenardan izlemek sonrada gelişen durumlara göre tavır koymak ahlaksızdır, korkaklıktır .İşte bu yüzden bizler yani ülkesi milleti ve bayrağı için canını ortaya koymuş milyonlar, bu tür sahtekarları sessiz kalıp hem İsa’ya hem Musa’ya yaranma gayretinde olanları hafızamıza kaydettik.

Cumhuriyeti yeniden ve çok daha güçlü olarak inşası yoluna girildiğinde bugün sessiz kalan oturup seyredenlerin hainlerle aynı kefeye konulacağını herkes çok iyi bilmelidir. Ve çok geç olmadan kararını vermeli, safını belirlemelidir.

Hasan Atilla UĞUR - 15 Temmuz 2013 - Aydınlık

Son Yazılar