saflari siklastirin cocuklar nazim hikmet225 

Safları sıklaştırın yoldaşlar bu kavga hürriyet kavgasıdır!

Başbakan R. Tayyip Erdoğan’a bir ÇAPULCU olarak teşekkür ediyorum.

10 Yılda ülkemizi parçalara böldü, milletimizi etnik mezheplerle parçalara ayırdı, kardeşi kardeşe vurdurdu. Bugün ise, Taksim de üç büyüklerin rengini birleştirdi(!), din, dil, ırk gözetmeksizin omuz, omuza mücadele ediyoruz. Bir ağaçla başlayıp bizleri bir ormana çevirdiği için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sivas’ta aydınlarımızı diri, diri yakanlar, Kahramanmaraş’ta, Çorum’da Amerika’nın maşalığını yapan zihniyetler Rize’de hortladı yine Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile direnişçilerin arasına giren provokatörler, bu kez tutmadı provokatörlüğünüz , siz ,kendi bindiğiniz ağacın dalını kestiniz. ABD yardımcınız olsun!!!

Türk gençliği taşla sopayla değil, zekâsıyla ve beyniyle ders veriyor. Eylemin, direnişin ilk günlerinde polislere orantısız bilgi aşılayan, yiyecek ikram eden gençler bir anda çapulcu ilan edildi. Kitap okumak, doğasına,vatanına sahip çıkmak çapulculuk oluyor. T.C Başbakanı kendi halkına pervasızca hakaret eder hale gelmişken, diğer yandan ise yaratıcı ÇAPULCULARIMIZ TOMA’NIN önünde kuğu balesi yapıyor, müzikler, marşlar üretiyor, hem güldüren, hem düşündüren dövizler hazırlıyor yani kısacası ,yaratıcı çapulcularımız, üç büyük renklerin birleşmesi ile Taksim'de devrimin meşalesini yakıyor ve bir millet uyanıyor. “HER ŞEY BİR AĞAÇLA BAŞLADI BİR ORMANA DÖNÜŞTÜ” Çınar ağacına dönüştük . Bu birleşmede katkısı olduğu için BOP eş başkanına sonsuz teşekkürler. ABD yardımcın olsun.

Meydanları inletiyoruz, tek yürek, tek yumruk bir oluyoruz ,biz oluyoruz. Bu ülkede Mustafa Kemaller bitmez, bitiremeyeceksiniz.!!! Bu halk uyandı, silkelendi kendine geldi ve üzerinde ki ölü toprağından kurtuldu. Birleşe, birleşe direne, direne sallıyoruz diktatörlüğünüzü.! ABD yardımcınız olsun.!!!

Bu diriliş bir ağaçla başladı fakat 10 yılın birikimi patladı; AKP diktatörlüğü, Türk ordusunu tasfiye ettiği, Aydınlarını, siyasetçilerini, akademisyenlerini, gazetecilerini, konuşanı ,yazanını zindanlarda tutsak ettiği için ; ülkemizin topraklarını peşkeş çektiği için,TC’yi kaldırmaya çalıştığı için şehitlerimize kelle bölücü ele başına sayın dediği ve masalara oturup anayasalarını yapmaya çalıştığı için,milli bayramlarımızı kutlamamıza engel olduğu için çelenk koyan yurttaşımızı yargılamaya kalktığı için Atatürk ve İsmet Paşaya ayyaş dediği ,direnen yurtsever gençlerimize çapulcu dediği için ve bununla da yetinmeyip Atatürk’ün mirasını A.O.Ç’ni emperyalistlere peşkeş çektiği için bu halk artık DUR! dedi. Meydanlardan yükselen ses TAYYİP İSTİFA! BOP eşbaşkanı buna kulak tıkıyor fakat ana muhalefet lideri sayın KILIÇDAROĞLU’ DA buna kulak tıkıyor ve maalesef Samanyolu TV'ye çıkıp, ‘bu halk sayın Erdoğan’dan bir özür bekliyor’ demesi tamamıyla fiyaskodur. Halkımız Erdoğan’dan özür dilemesini değil TAYYİP ERDOĞAN’IN ABDULLAH Gül’ün işgal ettiği Çankaya’dan İSTİFASINI İSTİYOR!!!

BİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARIYIZ!

BOP eşbaşkanı önceleri ağlardı, edebiyat yapardı. Sanırım farkına vardı artık timsah gözyaşıyla halkı kandıramayacağının ve adeta kısasa kısas diyor. İç savaşa doğru sürüklüyor ,halkı galeyana getiriyor, evde zorla tuttuğumuz yüzde elli var diye komik bir çıkışta bulunuyor. Karşımızda ‘T.C başbakan’ı mı var yoksa seni babama söylerim benim babam senin babanı döver diyen bir çocuk mu var ben pek fark göremedim doğrusu. Direnen halk korkmuyor, vazgeçmiyor, aksine, eylemler illere köylere yayılıyor, tenceresini tavasını alan meydanlara iniyor. Tek bir slogan HÜKÜMET İSTİFA!!!

‘BENİM POLİSİM’ ‘BİZİM POLİSİMİZ’.. PEKİ HALK KİMİN???

Bu halk artık uyandı,silkelendi,kendine geldi ve artık sen bu halkı susturamazsın, kandıramazsın. Şimdi kendinizi kandırmaya başladınız yüzde ellinizle. Sizin ‘yüzde elliniz’ Hatay’da Ö.S.O’larınız ,İstanbul’da paralı provokatörleriniz ,kırsal bölgelerde ise masalara oturduğunuz bölücülerdir ki onlar da %50 değil %5 bile değildir.. Halkı galeyana getirerek kendi sonunu kendin hazırladın ve baktın olmadı FAS’A kaçtın ,orası bile seni kabul etmedi yurda döndün, kaldığın yerden devam ettin ,egoların, kibrin kinin ile miting üstüne miting düzenledin. Başbakan Başbakanlık görevini yapmıyor. R.T.E BOP eşbaşkanlık görevini icra ediyor . T.C Başbakanı yalancı olamaz!!! Yalanlar iftiralar had safhada ; ‘’Camiye ayakkabı ile girdiler, camide bira içtiler, başörtülü kızlarıma saldırdılar..’’ tipik Erdoğan yalanları. Camide ki gönüllü DR’larımız direnen ve yaralanan gençlerimizi tedavi etmiştir. Meydanlarda türbanlı kızlarımız farklı görüşten yurttaşlarımızla birlikte birleşerek diktatörlüğe karşı beraber mücadele etmiştir. Ve camide bir gram alkol varsa pansuman malzemesinde vardır.

ŞİMDİ NE OLACAK..?!

Her şeyden önce karşımızda ‘küresel emperyalizm’in ülkemizdeki ‘örgütlü’ gücünün olduğunu kavramalıyız. Örgütlü güce karşı örgütlü mücadele esastır, yoksa ne kadar ‘görkemli’ eylemler yaparsanız yapın yenilmeye mahkumsunuz.

Bu eylemler sırasında ‘örgüt düşmanlığı’ yapanlar bu eylemlerin ve ayağa kalkmış olan Türk milletinin dostu değildir. Bunu bilelim. Direniş/diriliş hareketi bir an önce ‘öncü’süyle buluşmalı ve Atatürk’te birleşenler öncüsüyle birlikte örgütlü, disiplinli, sonuç alıcı mücadelesine devam etmelidir.

SAFLARI SIKLAŞTIRIN YOLDAŞLAR BU KAVGA HÜRRİYET KAVGASIDIR.!

Bu kavga cumhuriyetimizi yeniden kazanmanın kavgası, bu kavga milli değerlerimize sahip çıkmanın kavgası, bu kavga özgürlüğümüzü kazanmanın kavgası, bu kavga Ali'nin, Ayşe’nin Ahmet’in Hatay’da polis şiddetiyle kaybettiğimiz Abdullah Cömert’in kavgası, bu kavga Reyhanlı'da kaybettiğimiz yurttaşlarımızın kavgası, bu kavga kanayan yaralarımızın kavgası. Bu kavga bitmez.! Cumhuriyetimizi ilke ve devrimlerimizi kazanana kadar ,Çankaya yeniden Atatürk’ün ‘Çankaya’sı olana kadar, kanayan yaralarımız dinene kadar bu kavga bitmez.!!! Bitmeyecek..!

Aynur Türkmen UYAR - 14 Haziran 2013 - Ulusal Bakış

Son Yazılar