emek ve cumhuriyet gucleri birlesti luleburgaz225 

Yaşamak farkında olmaktır!

Önemli olan insanın uzun yaşaması değil,olabildiğince farkında olarak nefes almasıdır.

Kendisine çeşitli nedenlerle dayatılan birçok olgunun gerçek anlamını bilmek, öğrenmek aslında insan oğlunun en tabii hakkı ve bana göre görevidir. Gerçek ne olursa olsun, insan öğrendikçe, anladıkça mutlu olur, yaşadığını anlar. Biraz da felsefe kokan bu girişi neden yaptığımı anlatayım:

Üzerinde yaşadığımız vatan toprağının,adam gibi onurlu ve mutlu yaşamamız için ne kadar önemli olduğunun farkında olan kaç insanımız var, merak ediyorum. Yüzyıllardır bu vatan için canını seve seve verenlerin,yurdu için her şeyinden vazgeçen kahramanların bu fedakârlıklarının gerçek nedenini bilen ve bunun farkında olan insanlarımızın, bugün pervasızca uygulanan bölünme,cumhuriyeti parçalama girişimlerine destek vermesi veya sessiz kalması nasıl gerçekleşiyor.Elbette uygulanan psikolojik savaş ile.

Yaklaşık on yıldır, cemaat görünümlü çete,iktidardaki ihvan üyeleri ve cümle bölücüler, medya gücünü sınırsız kullanarak milletin aklı ile oynamakta, beyaza siyah demekte, kendilerine inanan ve istedikleri yere sürükleyecekleri bir toplum yaratma amacındadırlar. Türkiye’nin geldiği noktaya bakınca kısmen başarılı olduklarını görebiliyoruz.

Elbette durumun farkında olan ve tepkilerini her ortamda gösteren insanlarımızın sayısı da en az kandırılanlar kadardır. Belki de daha fazladır. Ama farkında olan insanlarımızın en büyük sıkıntısı bir araya gelmemek,gelememektir. İşte bu yüzden, 23 NİSAN 2013 Milli Merkez Kurultayında Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker YÜCEL tarafından dillendirilen ve sonrasında bütün yurdu kaplayan “ BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ “ haykırışı en kısa sürede ete kemiğe bürünmek zorundadır. Vatanseverlerin doğal olarak birleştikleri üç olgu “ Vatan, Cumhuriyet ve Atatürk’tür” . Bu temel dayanaklara, gerçek anlamda CHP’li, MHP’li ve İşçi Partili olan hiçbir insanın itirazı olamaz.

O halde artık lâfı bırakıp harekete geçmenin tam zamanıdır. Tezgâhın bozulması için “ birleşmek “ farz olmuştur.

Çeşitli bahanelerle bir araya gelmekten çekinenlere son sözüm şudur :

Ülkemiz, toprağımız, onurumuz tehlikede iken birleşemeyenler Türkiye Gençlik Birliğine bakıp utanmalısınız. Vatan diyen, M. Kemal ATATÜRK diyen, okuyan, çalışan, üreten ama en önemlisi “hiç korkmayan” o gencecik insanlarımıza bakıp kendimize gelelim.

Netice itibarı ile, böyle bir gençliğimiz var iken, er veya geç tertipler çökecek, ülke aydınlığa çıkacaktır. Ama bunun bir an önce gerçekleşmesi için vatanseverlerin DERHAL bir araya gelmeleri şarttır. Tarihte adımızın nasıl yazılıp anılacağına karar vermeliyiz.

Birleşme gerçek anlamda oluştuğunda ihanet şebekeleri kaçacak delik arayacaklardır, kimsenin şüphesi olmasın.

* Emekli Albay

Hasan Atilla UĞUR - 29 Mayıs 2013 - Aydınlık

Son Yazılar