ataturkte birlestik225 

Atatürkçüler Milli Merkez'de birleşmeli!

Ankara Sıhhiye Meydanı'nda yüz binlerin buluştuğu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılan Milli Merkez yöneticileri halktan büyük ilgi gördü.

 O isimlerden biri de Milli Merkezin Ankara temsilcisi ve Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez'di. Kutlamalara iki çocuğuyla birlikte katılan Ufuk Söylemez buluşmayı Ulusal Kanal canlı yayınında değerlendirdi.

"Atatürk'te birleşmek dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başka bir seçeneği kalmamıştır. Sağ-sol demeden parti ayrımı gözetmeden Atatürkçülerin Milli Merkez'de birleşmesi lazım"

"Salonlara sığmıyoruz, artık meydanlara iniyoruz. Demokrasi hukuk kuralları içinde, işbirlikçi AKP iktidarını, gerici ve bölücü kalkışmayı yeneceğiz. 19 Mayıs 1919'da Büyük Atatürk Samsun'a çıktığında, o günden başlayarak bugüne kadar tam 25 tane bölücü Kürtçülerin, yobaz ve gericilerin ortaklaşa isyanı olmuş. Türk milleti Allah'a şükür hepsinin üstesinden gelmiştir. Türk milletini yıkmaya çalışacaklar; ama Cumhuriyet ve demokrasi birbirleriyle özdeşleştiği için Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayakta kalacak ve Türk milleti de bunu koruyacaktır"

"Bugün bu ülkenin başbakanı kaçıncı milli bayramdır Ankara'da yok. Atatürk'ün huzuruna çıkamıyor, zaten gidemez de. Mazeret iznini Washington'dan almış. Atatürk, Samsun'a çıkıyor, memleketi kurtarıyor, başbakan Washinghton'a çıkıyor. Yazıklar olsun! Tayyip Erdoğan gibi Atatürkçülüğe, laikliğe, milli politikalara aykırı siyaset yapanları istemiyoruz. Biz, Atatürkçüyüm diyen, milliciyim, vatanseverim, demokratım diyenleri istiyoruz"

"Bir sözüm de Atatürkçülere bölünmeyin, birleşin. Bunun ilacı Milli Merkez'dir. Partiler üstü sağ-sol ayrımı gözetilmeyen bir yerdir."

"Türkiye'nin kahraman askerleri, Sayın Perinçek ve oğlu, gazetecilerimiz ve milletvekillerimiz, pırıl pırıl insanlar düzmece belgelerle, F-tipi cemaat görünümlü çetelerin Amerika'yla yaptığı işbirliği sonucunda içerdeler; ama Amerika ne yaptı: 300-500 vatanseveri içeri atıp Türk milletinin gözünü korkuturum, zannetti. Bakın! Çılgın Türkler burada. Aydınlık gazetesini yarattı milletimiz. Milli Merkezi kurdu.Yaşlısından gencine hep biraradayız. Yaşasın Cumhuriyet!"

Ulusal Kanal - 20 Mayıs 2013

Son Yazılar