erol ertugrul225 

İhanetiniz unutulmayacak!

Bay Erdoğan daha Başbakan olmadan önce ABD ye giden ve ABD Başkanı tarafından özel olarak karşılanan, ABD Başkanı ile özel anlaşmalar yapan bir başbakandır.

Başbakan olduktan sonra ise ABD nin Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmek amacı ile oluşturduğu BOP’un Eşbaşkanı olduğunu övünerek anlatan bir başbakandır.

*** *** ***
Reyhanlı’nın sorumlusu Başbakan!

Reyhanlı’da onlarca yurttaşımızın yaşamına neden olan alçakça saldırının nedeni budur. Açılım süreci adı altında yürütülen ihanet sürecinin nedeni de budur. Başbakan Bay Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı’na savaş açmıştır. Böyle bir savaşta ülkemizin hiç bir çıkarı yoktur. Güney sınırlarımız, Suriye’de yönetime karşı savaşan dinci teröristlere açılmış, güney il ve ilçelerimiz teröristlerin, yabancı gizli haber alma örgütlerinin savaş alanına dönmüştür.

Aylardır bu yerleşim yerlerimizde tam bir terör havası estirilmekte, vatandaşlarımıza saldırılmakta, karakollarımız basılmakta, polislerimiz şehit olmakta, AKP yönetimi bu olanlara karşı gözlerini yummaktadır. Sonunda beklenen olmuş, göz yumulan dış kaynaklı terör Reyhanlı’da masum vatandaşlarımızı vurmuştur. Bu olanların sorumlusu, Suriye yönetimine karşı savaş açan Başbakan ve Dışişleri Bakanı’dır. Başbakan, ülkemizi Suriye’ye karşı bir savaşa sürmeye çalışmaktadır.

Suriye’ye karşı savaşçı bir yol izleyen Başbakan içeride ise açılım süreci adı altında bölücü bir projeyi uygulamaya koymuştur. Terör örgütüne verilen ve ulusumuza açıklanmayan ödünler nedeni ile teröristler sözde, ülke topraklarını terk edecekler. Güvenlik güçlerimiz, silahlı teröristleri görmezden gelecek. Polislerimizi, askerlerimizi, subaylarımızı şehit eden, köylerimizi basan,kamu görevlilerimizi kaçıran, bir çapulcu gurubu silahları ile giderken, biz görmezden geleceğiz.

Anayasamızın 137. Maddesi çok açık, yasa dışı emir uygulanamaz. Katiller sürüsü silahları ile geçerken kim emir verirse versin görmezlikten gelmek suçtur. “Konusu suç oluşturan emir hiçbir biçimde uygulanmaz. Uygulayan kimse sorumluluktan kurtulamaz.” Sınır dışına çıkan teröristler, anayasal değişiklikleri bekleyeceklermiş. Bekledikleri değişiklikler gerçekleşmezse, yeniden geleceklermiş. Onlara kimse, gelecekleri varsa, görecekleri de olacaktır diyemiyor.

*** *** ***
Hain ruhlu olan çapulcuya terörist diyemez!

Teröristler elini kolunu sallayarak sınır dışına çıkarken, önceki Genel Kurmay Başkanımız terör örgütü yöneticisi olmaktan tutukludur. 450’nin üzerinde görevde ve emekli subayımız tutukludur. Bu askerlerimiz Güneydoğu’da, Irak’ın kuzeyinde yıllarca terörle savaşmış askerlerimizdir. Kim onları, ne amaçla yıllardır cezaevlerinde tutuyor. Onlar, ABD nin istemi ile Kürtüçülere verilen ödünlere ses çıkarılmasın diyerek öteki vatanseverlerle birlikte tutsak edildiler.

Akil adamlar illerimizi dolaşıyorlar. Her yerde tepki ile karşılanıyorlar. Ödünlere karşı çıkanlar barışa karşı çıkmakla suçlanıyorlar. Barışı kim istemez. Ülkemizi bölerek, Kürtçülere istedikleri ödünleri vererek barış sağlanamaz. Akil adamlardan birisi, gittikleri yerlerde kendilerine “Barış karşılığında ne vereceksiniz” diye sorulduğunda “Böyle bir soru sormak gereksizdir” diyor. Aymazlığa, ihanete bakınız. Bir başka akil adam ise, bir başka yerde “Terörist başı için artık bebek katili, terörist denilmemeli” diye buyuruyor. Öyle ya artık ihaneti öyle bir noktaya getirdiniz ki, askerlerimizi şehit eden, köylerimizi basan, yollarımıza mayın döşeten birisine katil diyemeyeceğiz.

*** *** ***
Yarın alanlardayız!

Teröristlere de terörist değil aktivist diyecekmişiz. Bu çapulculara terörist demeyen hayındır.

Türkiye devletini bu duruma düşürenler, bu ihanetleri gerçekleştirenler yaptıklarının hesabını verecekler.

“Yarın 19 Mayıs. Bayraklarımızla alanlarda olacağız. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan Bayramımızı yürekten kutluyorum.”

Erol ERTUĞRUL - 18 Mayıs 2013 - Aydınlık

Son Yazılar