ikinci kurtulus suphesi olmasin225 

İsyan ediyoruz! Bu anayasayı yaptırmayacağız‏!

Milli Anayasa Forumu Başkanı Hüsamettin Cindoruk, bölünme sürecine isyan etti. Ulusal Kanal yayınına katılan Cindoruk, bir halk hareketi olan Milli Anayasa Forumu’nun yeni anayasayı yaptırmayacağını söyledi.

Cindoruk, tüm Türk milletini 23 Nisan günü Ankara’da gerçekleşecek olan Milli Merkez Kurultayı’na çağırdı.

Milli Anayasa Forumu Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Milli Anayasa Forumu’yla kazdıkları siperin, Milli Merkezle birlikte Anadolu’ya yayılacağını açıkladı.

“23 Nisan Salı günü Ankara’da Milli Merkez Kurultay yapacağız. Bölünme Anayasasına karşı iki senedir sürdürdüğümüz çalışmalar sonuç vermeye başladı. Biz hadiseyi mıhladık. Bir siper kazdık. Anayasaya karşı taarruzu durdurmaya uğraştık. Direncimiz giderek yaygınlaşıyor. Kuraltay’dan sonra Anadolu’yu dolaşmaya devam edeceğiz.”

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan’ın sorularını yanıtlayan Cindoruk, anayasa değişikliğiyle birlikte, Türkiye’de rejim değişikliği tehlikesi doğacağını belirtti.

“Türkiye çok önemli bir sırat köprüsünden geçiyor. Bir başbakan kendisini tek adam yapmak için anayasa değişikliğini dayatıyor. Anayasa değişikliği için partisinin 330 milletvekilinin yanı sıra terör örgütüyle müzakere yaparak BDP’li vekillerin desteğini alarak 367 milletvekiline ulaşmak istiyor. Anayasa ile rejim değişikliği ile karşı karşıyayız. Anayasa ile darbe teşebbüsüyle karşı karşıyayız. Bunu elde etmek için de sinsi bir güçle işbirliği yaparak Türkiye’nin en kudretli kurumu olan orduyu silahsızlandırdı. Hatta tezkere verdi. Terhis etti orduyu.”

Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk, sürece isyan ettiklerini ve bölünme anayasasının yaptırmayacaklarını vurguladı.

“Biz isyan ediyoruz. Hukuki olarak Milli Anayasa Forumu olarak bir direnmeyi başlattık. Buradan açıkça söylüyorum kudretleri yetmeyecek. Bu anayasayı ihlal etmeye, bu anayasayı değiştirmeye güçleri yetmeyecek.”

Milli Anayasa Forumu’nun bir halk hareketi olduğunu söyleyen Cindoruk, tüm yurttaşları 23 Nisan günü saat 14:00′te Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Milli Merkez Kurultayı’na çağırdı.

Hüsamettin CİNDORUK - 18 Nisan 2013 - Ulusal Kanal

Son Yazılar