kemalist_devrim_dusmanlariyla_turkiyeyi_parcalamak225

"Akil adam" İşçi Partisi'ne gelir!

Başlıktaki cinsiyetçiliğin kusuruna bakmayın. Bu Erdoğan-Öcalan-Kılıçdaroğlu üçlüsünün buluşu.

Akılları kendinden menkul, neden “akil” oldukları konusunda bir bilgi sahibi olmadığımız bir grup “süper zekâ”, tümden “geri zekâlı” olan kamuoyunu “barışa” ikna edecek.

AKP-PKK bir olmuşlar, bizi Oral Çalışlar’ın “akil adam” olduğuna inandırmaya çalışıyorlar. Hem de biz onun bir akıl sahibi olduğu konusunda bile şüpheliyken.

Evet, ortalıkta emperyalizmin ne kadar ibişi varsa “Akil Adamlar” heyeti oluşturacakmış. Bunlar, AKP-PKK koalisyonunun Türkiye’yi parçalama planını topluma “izah” edeceklermiş. Biz saflar da, “ulan koskoca akil adam, bir bildiği vardır herhalde” diyecek ve ikna olacağız.

Mantık dersi alanlar bilir “ad verecundium” isimli bir mantıksal safsata türü vardır. Türkçesi “Bir bilen” safsatasıdır. Bir önermede bulunan kişi karşıdakini ikna etmek için otoriteye başvurursa bu safsataya düşmüş olur.

• A kişisi P önermesini söylüyor
• A kişisi bir bilen kişidir (uzman, otorite)
• O zaman P önermesi doğrudur

Yani biz bu mantık safsatasına göre şöyle hareket edeceğiz:

Cengiz Çandar, “Başkanlık sistemi ve federasyon Kürt sorununu çözer” diyecek. Biz de “Hmm, Cengiz Çandar Ortadoğu uzmanıdır, Washington’u iyi bilir, o halde federasyon iyidir, Başkanlık sistemi âlâdır” diyeceğiz. “Akil adamlar” herhalde aklı yetmeyen toplumlara özgü olsa gerek. Öyle ya akıl transferi var.

*** *** ***
KEMAL BEY'İN AKIL HOCALARI!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sokakta renkli misket bulmuş bebe gibi “ben buldum den buldum” diye gert gert gerinerek piyasaya sürdüğü “Akil adamlar” projesi şimdi AKP-PKK ittifakıyla yürürlüğe konuluyor. Büyük oranda liberal, İslamcı ve sahte solcu isimlerin olduğu anlaşılan listede kamuoyunu ikna için bir-iki “Atatürkçü” de görebiliriz.

Önce Oslo tutanaklarından sonra İmralı tutanaklarından ve nihayet Abdullah Öcalan’ın 21 Mart Nevruz mektubundan anladığımız AKP ile PKK’nın tam bir ittifak halinde Türkiye’yi ve özellikle Kürt yurttaşlarımızı felakete sürüklediğidir.

Denklem basittir:

Obama İsrail’e gider, Öcalan’ın mektubu açıklanır, İsrail Türkiye’den özür diler, Öcalan Fethullah Gülen’e selam çakar, Obama Suriye ve İran’a tehditler yağdırır!

Yani, AKP-PKK-Fethullah-Netanyahu dörtlüsü barışır ve ABD’nin Suriye’de tükenmek üzere olan Büyük Ortadoğu Projesi’ne can verir! TSK ve PKK kolkola önce Suriye’ye sonra İran’a İsrail'le birlikte sürülecek! “Akil” arkadaşlar bu ölüm planını bize nasıl sunar peki :

“Ortadoğu’da yeni dengeler kuracağız”
“Tıpkı Osmanlı gibi olacağız!”
“Misak-ı Milli!”

Böylece biz safdiller, Türkiye’nin bırakın bölünmeyi daha da genişleyeceğine inandırılırız. “Akil adamlar” üç gündür Öcalan’ı neredeyse “Alpaslan” yaptılar!

“Akil adamlar”, Murat Karayılan “yok yahu biz silah milah bırakmadık” demesine rağmen bizi PKK’nın silah bıraktığına ikna etmeye çalışıyorlar. Tabi bizler onlar kadar “akil” olamadığımız için bırakılmamış silahları hala bırakılmamış silahlar olarak değerlendiriyoruz.

“Akil adamlar” 21 Mart 2013 günü Diyarbakır’da PKK ve Öcalan posterlerini “barış” adına açıklıyorlar ama aynı gün sadece dilekçe vermek isteyen ellerinde Türk bayrağı taşıyan İşçi Partisi üyelerine sıkılan gazları görmezden geliyorlar.

Bunlar “Akil adam” falan değil. Türk ve Kürdü birbirinden koparacak, ABD’nin denetimine sokacak, AKP-PKK ittifakını aklayanlar akil adamlar değil olsa olsa alçak adamlardır.

“Akil” olan, bu topraklarda yaşayan herkesin Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyette eşit ve özgür yurttaşlar olarak yaşaması, ABD emperyalizmine karşı önce ulusça sonra da bölge uluslarıyla birlikte direnmesi, kapitalizmin baskı ve tahakkümüne karşı Türk, Kürt bütün emekçilerin birleşmesidir.

Bu program örgütlenmezse, Türkiye için felaket kapıdadır. Bu programı savunan örgütlü güç ise İşçi Partisi’dir. Kimse artık havaya bakıp ıslık çalmasın, karnından konuşmasın “akil adam” İşçi Partisi’ne üye olur!

Utku REYHAN - 24 Mart 2013 - Ulusal Kanal
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar