hasan_atilla_ugur225

Şimdi değilse ne zaman?

Tayyip Erdoğan gözümüzün içine bakarak “Türk Milliyetçiliğini ayakları altına almış bir iktidarız” deme cesaretini gösteriyor...

“İmralı sürecini baldıran zehiri içecek olsak da sonuna kadar götüreceğiz” diye bağırıyor...

Binlerce Türk ve Kürt vatandaşımızın kanı ve canından sorumlu, ülkemizin milyarlarca lira kaybının müsebbibi, ABD ve İsrail’in piyonu ve taze AKP’li Apo efendi “Devletin elinde de, PKK’nın elinde de tutsaklar var” diyor... Yandaş ve yanaşma televizyon kanallarında hormonlu tipler ağızlarını yayarak “Barış geliyor, demokrasi geliyor, aman ne güzel vs.” diye bağırışıp duruyorlar.

Günün her saatinde Ulusal Kanal hariç hemen tüm televizyon kanallarında “Apo’yu parlatma, sempatik gösterme, aklama” programları yapılıyor. Düne kadar “Teröristbaşı, bebek katili” olarak anılan şahıs neredeyse kutsallaştırılıyor. Giydiği tişörtün renginden ayakkabısının şekline kadar haber yapılarak millete oscarlı yönetmen gibi lanse ediliyor.

Bütün bunlar yaşanırken Tayyip Erdoğan tekrar topa giriyor ve “İstedikleri ülkeye gidebilirler, suça karışmamış olanlar Türkiye’de kalabilirler” diyor. Eline silah alarak dağa çıkan kişinin “Suça bulaşmamış olması” nasıl oluyor, onu açıklamıyor... Binlerce mehmetçiği, polisi, öğretmeni, vatandaşı katledenler kimler? Bunları soranlar “vesayetçi, barış ve demokrasi karşıtı” filan diye yaftalanıyor.

İşte içinde bulunan durum tam olarak böyle. Şimdi kendilerini milliyetçi, ülkücü olarak tanımlayan gençlere sesleniyorum : Sizlerin fikren temeliniz Türk Milliyetçiliği değil mi? Sizler PKK terör örgütü ve yandaşlarının amaçlarını, kirli tezgahlarını en iyi bilenlerden değil misiniz?

Ülkemiz bölünme aşamasındayken Türk Milliyetçiliği ve Türk insanı her türlü aşağılamaya ve iftiraya maruz kalırken, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milleti tarafından kurulmuş olan Cumhuriyet çökertilirken sizler ne yapmaktasınız?

En yasal hakkınız olan protesto eylemlerini yapmanız için sizleri engelleyen bir irade mi var?

El birliğiyle Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alınırken, şehitlerimizi mezarlarında ters döndürecek ihanetler sergilenirken sizler susacak mısınız? Kurbanlık koyun gibi cellada boynunuzu mu uzatacaksınız?

Eğer sizleri engellemeye çalışan bir irade varsa biliniz ki o irade Türk Milliyetçiliğinin yanında değildir.

Bu durumda yapacağınız tek şey Türkiye Gençlik Birliği saflarına katılmak ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara onlarla birlikte “DUR” demektir. “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük Nutku’nda, Bursa Nutku’nda ve Gençliğe Hitabe’de verdiği görevleri Türkiye Gençlik Birliği çatısı altında yerine getirmelisiniz.

Elbette silah ve şiddetle işimiz olmayacaktır. Göstereceğiniz tavır,Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’ndaki haklarımızı sonuna kadar kullanmaktır.

Daha önce yine Aydınlık’ta yaptığım çağrıyı tekrar ediyorum. Kendisini milliyetçi, ülkücü, vatansever olarak hisseden ve tanımlayan bütün gençler, hepiniz TGB’de birleşiniz ve ülkemizin kurtuluşu için mücadele veriniz. Zaman, birleşme ve mücadele zamanıdır. Şimdi değilse ne zaman?

Hasan Atilla UĞUR - 07 Mart 2013 - Aydınlık

Son Yazılar