aydinlik_enbuyuk_sir_dusmanin_elinde_07mart2013_225

En büyük sır düşman elinde!

TSK'nın ülke işgal edildiğinde direnişi örgütleyecek 'Özel savaş' planı ortalığa döküldü. Savunma planı deşifre edildi.

Genelkurmay’ın 2008 yılında ülkenin işgal tehdidine karşı halka dayanan savunma planı ve direnişte görev alacak binlerce kişinin listesi, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu eliyle deşifre edildi. Darbeleri Araştırma Komisyonu, MİT tarafından gönderiliği belirtilen raporu Zirve davasına bakan mahkemeye sununca, savunma planında yer alacak binlerce kişinin isimleri, meslekleri, adresleri, faaliyet alanları ve telefon numaraları ortalığa dökuüldü. Özel Kuvvetler’in bu hazırlığını “kontrgerilla faaliyeti” diye duyuran Taraf gazetesi, dünkü sayısında planı ve listedeki kişilerin listesini isimleri kapatarak yayımladı. Halka dayalı özel savaş planının 2008’de açıklandığında da, “Genelkurmay’ın yeni kontrgerilla planı” manşetiyle Genelkurmay’ı hedef alan Taraf, kampanyayı devam ettirdi.

YAŞAR BÜYÜKANIT DÖNEMİNDE PLANLANDI!

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın vatandaşlardan oluşturduğu ve olası bir savaş durumunda harekete geçmek için yetiştirilen kişilerin listesi dün Taraf Gazetesi’nde yayımlandı. Gazete, Özel Kuvvetler’in bu hazırlığının “kontrgerilla faaliyeti” olduğunu ileri sürdü. Özel Kuvvetler’in halka dayalı savaş hazırlığının temeli 2008’de Orgeneral Yaşar Büyükanıt Genelkurmay Başkanlığı döneminde atıldı. Planda yer alması istenen kişiler, Org. Büyükanıt imzasıyla hazırlanan bir kartla seçildi. Planın amacının anlatıldığı karttaki talepleri kabul eden kişiler dosyalandı.

‘KOZMİK ODADAN SIZDIRILDI!’

Özel Kuvvetler’e ait listelerin Genelkurmay karargâhında dahi tutulmadığı sadece kozmik odada saklandığı öğrenildi. Emekli Tümgeneral Naci Beştepe, listelerin 25 Aralık 2009’da arama yapılan Özel Harekat Komutanlığı’ndaki kozmik odadan sızdırıldığını belirterek Türkiye’nin bütün sırlarının aldıklarını açıkladı. Emekli Tümgeneral Beştepe, Özel Kuvvetler’in yabancı bir ülkenin yurdu işgali sırasında görev aldığını vurguladı. Listelerin tamamının da olası bir savaş durumuna karşı hazırlandığını kaydeden Beştepe şunları söyledi: “Savaş hazırlığı için de Silahlı Kuvvetler’in belirli malzemelerini, belirli yerlerde depolar. Bunun için bazı kişileri eğiterek bu malzemeleri nereden alcağını belirler. Sistem budur. Her mahallede, şehirde, kasabada bir işgal durumunda kimler kullanılacak belirlenmiştir. O isimler de genelde çevresindekileri toplarlayabilecek ve sevilen, saygın kişiler olur. Bu kişiler yaşlandıkça veya vefat ettikçe tazelenir. Listeler güncellenmektedir.”

‘PKK İLE MÜCADELEYE DARBE!’

Beştepe, Taraf Gazetesi’nde yer alan listedeki isimlerin “Gladyo”, “Kontrgerilla elemanı” ifadelerinin uydurma olduğunu vurgulayarak, “Gündüz işindedir. Örneğin avukatlık yapmaktadır. Gece de yabancı kuvvetlerin cephaneliğine zarar verir. Bu listelerdeki kişiler vurucu, haberci, toparlayıcı olarak çalışırlar.” Beştepe bu listelerin yayımlanma amacının ise PKK’yla mücadeleye darbe vurmak olduğunu ifade etti.

Sezim ÖZADALI - 07 Mart 2013 - Aydınlık

Son Yazılar