bolemeyeceksiniz_yikilacaksiniz_aydinlik1mart2013_225

BDP- Öcalan Tutanakları, milleti bölme ve Cumhuriyeti yok etme girişiminin açık itirafıdır!

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, basına yansıyan İmralı zabıtlarının ihanetin belgesi olduğunu belirterek, bu zabıtlarda ortaya konulan görüşlerle ilgili şunları söyledi:

İmralı’daki Öcalan – BDP heyetinin görüşme zabıtları, milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı girişilen yıkıcı komplonun açık bir itirafı ve belgesidir.

1. Millet ve cumhuriyet anayasadan çıkarılacaktır. Bu konuda net bir anlaşma sağlanmıştır. Tayyip Erdoğan’ın milliyetçiliği ayaklar altına alan sözleriyle Abdullah Öcalan’ın “Türk Ulusçuluğu dediğiniz faşist bir örgütlenmedir. Millet İslam enternasyonalizmini ifade eder” Sözleri bire bir örtüşmekçedir. Türk milletine düşmanlıkta anlaşmışlardır.

2. “Ver özerkliği al başkanlığı” anlaşması Öcalan’ın ağzından açıklanmaktadır. Öcalan, “Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz. Yalnız başkanlık ABD’deki gibi olmalı” demektedir.

3. Kılıçdaroğlu’nun Hakkâri’de açıkladığı “yerel yönetimler özerklik şartındaki çekinceyi kaldıracağız” sözlerinin gerçek kaynağının bu sürecin patronunun Tayyip ve Öcalan’ı buluşturan ABD emperyalizminin bir dayatması olduğu anlaşılmıştır.

4. Meşrutiyet devrimi, Milli Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimiyle kazanılan bütün mevziler ve değerlerin tasfiye edileceği Tayyip Erdoğan’dan sonra Öcalan’ın da ağzından ilan edilmektedir. Öcalan “Bu bir rejim değişikliği olacak. Tanzimat, meşrutiyet, Cumhuriyet… dan daha derinlikli olacak” diyor.

5. Barış yok. Kan ve gözyaşının dinmesi yok. Silah bırakma yok. Savaşın Suriye’de, İran’da, Irak’ta genişletilmesi var. Kürt halkına barış yok. Arap’ın, Fars’ ve birlikte yaşadığı halkların üzerine ABD ve İsrail hesabına sürülmek var. Öcalan diyor ki: “Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirse gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Suriye var. İran var. Şu an Suriye’de 50 bin, Kandil’de 10 bin, İran’da 40 bin var.”

6. AKP-PKK koalisyonunun resmen itirafı söz konusudur. Öcalan diyor ki: “AKP’yi on yıldır ayakta tutan benim. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.”

7. Tutanaklarda, TBMM’ye de diz çöktürme hedefi açıklanıyor. “Tek taraflı çekilme olmayacaktır. Çekilme Parlamentoyla olacak.. TBMM onaylayacak.” CHP, MHP ve AKP’li milletvekilleri tarihsel bir ihanet sınavına zorlanmaktadır. TBMM bu tertibe asla fırsat vermemelidir.

8. İmralı Zabıtları Tayyip Erdoğan ile Andullah Öcalan’ın Amerika’nın Ortadoğu planları uyarınca tam bir uyum noktasında birleştirildiğini kanıtlamaktadır. İkisi de birer enstrüman olarak kullanılmaktadır. Tayyip Erdoğan BOB Eşbaşkanı, Öcalan da Eşbaşkan yardımcısıdır.

Tayyip Erdoğan ve Öcalan, Türk milleti kayasıyla karşı karşıyadır. Başaramayacaklar. Milletimizin ayaklar altında kalacaklardır.

Osman YILMAZ - 28 Şubat 2013 - İşçi Partisi

Son Yazılar