levent_kirca_ulusal_kanala_destek_ataturke_destektir225

Levent Kırca'nın Ulusal Kanal Genel Müdürlük masasından Türk halkına ilk seslenişi!

Ulusal Kanal Genel Müdürü olan sanatçı Levent Kırca, Türk halkına yeni masasından ilk kez seslendi.

Hulki Cevizoğlu ve Nihat Genç'le Ulusal'a kattıklarını belirten Kırca, Türk halkından destek istedi :

Bu kanala destek olmak Atatürk'e ve Cumhuriyet'e destek olmaktır!

Aydınlık: Sayın Levent Kırca, birkaç gün önce Ulusal Kanal Genel Müdürü oldunuz. Aydınlık olarak, yeni görevinizinde başarılar diliyoruz. Önce bir duygularınızı alalım...

Levent Kırca: Elle tutulamayacak bir güç, hissedilebilir bir güç. Hem bir sorumluluk hem bir güç hissediyorsun. Benim için daha önemli bir şey var. 62 yaşındayım. Burasının okul olduğunu düşünüyorum. İşçi Partisi, Aydınlık gazetesi, Ulusal Kanal... Burası bir okul. Burada insanları görmek, burada çalışanları tanımak, onların inandıkları mücadelelde özveriyle çalışmaları hakikaten derstir. Dışarıdaki israfı görüyorsun. Bugün sahilden geldim arabamla. Baktım orada insanlar hep yürüyüş yapıyor. Ne kadar tuzları kuru diye düşündüm. Yani bizim o saatte çalışmaya koştuğumuz, "Hay Allah!" deyip yetişemedik dediğimiz saatlerde herkes geziyor.

'Cevizoğlu ve Genç Ulusal Kanal'a geliyor'

Levent Kırca: Onun ötesinde bugün üçüncü günüm benim. Birinci günümde, "dakika bir gol bir" yaşadım adeta. Bir gönüllümüz bize ciddi bir para verdi. Bir film projemizden bahsettim. O kadar heyecanlandı ki, parayı çıkardı verdi. "Yeter ki bu filmi yapın" dedi. İş adamı arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Aynı gün, Hulki Cevizoğlu arkadaşımızı kanalımıza transfer ettik. Çok kültürlü çok aydın bir dostumuz. Aynı gün Nihat Genç'le konuştum. O da geliyor bize.

'Fatih'ten kurtuluş bayramı!

Aydınlık: Program yapacaklar yani...

Levent Kırca: Evet. Birinci gün çok gol attım. İkinci gün benim için çok önemli bir karar verdik. Samizdat oyununa ağırlık vermem yönünde karar çıktı. Hemen bu oyunu 14 Şubat'ta oynamak üzere hızlandırdık. Bu tarihin önemi şu: Soner Yalçın'ın hapishaneye girdiği günün yıldönümü. Onu hızlandırdık. Çok önemli bir karardır.

Üçüncü günüm de bir bayram. Türkiye'de bir bayram oldu. Dün ben Fatih Altaylı'nın programına çıktım. O programda onunla her zamanki uslübumla konuştum. Gelen mesajlar, kutlama twitleri... O gün! "Türkiye'nin Fatih'ten kurtuluşu bayramı" oldu.

Burası çok hoş bir yer. Mücadele için buradayız. Her saniye çok önemli burada. Çok umutluyuz. Ben burada çok mutluyum, onu açık söyleyeyim.

Ulusal Kanal'a destek olmak Atatürk'e destek olmaktır!

Aydınlık: Ulusal Kanal'ın en büyük hedefi nedir?

Levent Kırca: Ulusal Kanal şu anda çok iyi bir kanal. Biz içinde olduğumuz için farkında olmayabiliriz. Burada bir mucize gerçekleşiyor. Bugün Ulusal Kanal Türkiye'nin doğru haber veren tek televizyonudur. Burada konular çarpıtılmaz. Burada her konuşmadan bir şeyler öğrenirsiniz. Haberlerden Türkiye'nin haberlerini alırsınız.

Biz Ulusal Kanal'ı çok reklam alan bir kanal haline getirmek istiyoruz. Biz Ulusal Kanal'ı diğer kanalları sollayan bir kanal yapmak istiyoruz. En kısa zamanda da bunu yapacağız. Bunun için de duyarlı Türk halkının katkılarına, yardımlarına, iş adamlarımızın desteklerine ihiyacımız var. Bunun için onlardan rica etmiyorum, onlara yalvarıyorum. Bize destek olsunlar. Çünkü buraya destek olmak Atatürk'e destek olmak, Türkiye Cumhuriyeti'ne destek olmak anlamına geliyor.

Aydınlık: Peki bu yeni süreçte yeni isimler karşımıza çıkacak mı?

Levent Kırca: Burada henüz konuşmadım ama Ayten Gökçer'le bir dizi yapacağız. Zuhal Olcay'la bir dizi yapacağız. İçeriği olan bir şey söyleyeyen bir takım diziler yapacağız. Onlarda da Tarık Akan'la görüşeceğim. Dostum. Rutkay Aziz'le görüşeceğim. Bu insanları Ulusal Kanal'a çekeceğiz. Burada çok şey olacak, çok kısa zamanda.

Aydınlık: Türk halkına bu masadan ne mesajı veriyorsunuz?

Levent Kırca: Biraz dişlerini sıksınlar, bizim yanımızda olsunlar. Türk halkını 29 Ekim'de Ankara'da gördük. Ha gayret, çok az kaldı, kurtuluşumuz yakındır. Bu müjdeyi onlara veriyorum.

Erdem ATAY - 17 Ocak 2013 - Aydınlık

Son Yazılar