e_albay_hasan_atilla_ugur_cozum_akpnin_kurtulup_milli_hukumetin_kurulmasinda225

Çözüm AKP'den kurtulup milli hükümetin kurulmasında!

Ulusal Kanal, AKP Hükümeti'nin PKK Lideri Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmeleri, 1998 yılında Öcalan'ı sorgulayan komutana sordu.

Ergenekon tutuklusu Emekli Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur, sürecin perde arkasında Amerika olduğunu açıkladı.

Silivri Cezaevi'nden sorularımızı yanıtlayan Uğur, açılımın hedefinin bölünme anayasısı olduğunu ifade etti. Emekli Albay Uğur, AKP'nin amacının Abdullah Öcalan'a verilen sözleri anayasa referandumu ile halka kabul ettirmek olduğuna vurgu yaptı.

E. Albay Uğur : "Özerklik istemiyoruz veya ayrı devlet istemiyoruz söylemleri tam bir aldatmacadır. Vali'nin halk tarafından seçilmesi, yerel güvenlik güçleri kurulması gibi talepler giderek kopuşu getirir. AKP'nin amacı verilen sözleri bölünme anayasası ile gizlice halka kabul ettirmektir. Sürecin mimarının Amerika olduğu halka açıkça anlatılmalıdır.Bu görüşmeler, PKK ve uzantılarının elini güçlendirmektedir." dedi.

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Kürt sorununun AKP'den kurtulup, milli bir hükümet kurarak çözülebileceğini belirtti :

"Bu problemin çözümü için iki ana şart vardır. Birincisi AKP Hükümeti'nden suretle kurtulmaktır. İkincisi ise milli bir hükümetin kurulmasıdır. Türk'ün de Kürd'ün de mutlu ve huzurlu olacağı bir ortamda dengelerin nasıl da Türkiye lehine değişeceğini bütün dünya görecektir."

Ulusal Kanal - 10 Ocak 2013

http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar