pkk_silah_birakmaz_milleti_kandiriyorlar_hasan_basri225

CHP ve MHP, iniş takımı olmayan uçağa biniyor!

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, muhalefet partilerinin İmralı'da Abdullah Öcalan ile masaya oturan AKP'ye destek vermesini eleştirdi.

Özbey, CHP ve MHP'yi iniş takımı olmayan uçağa binen yolculara benzetti.

6 Ocak günü İstanbul'da düzenlenen ve 927 yurttaşın İşçi Partisi'ne katıldığı toplantıda konuyu değerlendiren Özbey şu hususlara değindi :

AKP'YE KREDİ AÇMAK, BÖLÜNMEYE, DAĞILMA VE YIKIMA KREDİ VERMEKTİR!

“Kılıçdaroğlu, AKP'ye kredi açılıyor. Hangi konuda?

Türkiye'nin bölünmesi konusunda. Sicilini biliyoruz, ama sana kredi açıyoruz diyor.

AKP'ye kredi açılamaz. AKP'ye kredi açmak, bölünmeye kredi açmaktır.

AKP'ye kredi açmak,milletin dağılmasına kredi açmaktır.

AKP'ye kredi açmak,Cumhuriyetin yıkımına kredii açmaktır.

AKP kredi açılamaz. AKP'ye verilecek tek şey yüce divan iddianamesidir."

Gazeteler çok güzel başlıklar atmiş "Apo'nun kayığı", "İmralı kervanı" diye. Aslında Washington kayığı, aslında iniş takımı olmayan uçak.”


Sözcü Gazetesi'nin "AKP'den sonra CHP de Apo'nun kayığına bindi" manşetiyle, Aydınlık gazetesinin "İmralı Kervanı" başlığını hatırlatan Özbey, ilk olarak ana muhalefet partisine tepki gösterdi.

“Ana muhalefet partisi, iniş takımları olmayan uçağa illa ben de bineceğim diyor. Kemal Bey, iniş takımları yok, Toroslara çakılacak o uçak, in oradan, in oradan, in oradan, uyan in oradan diye diye yüreğimizi tükettik. ama hala diyor ki bineceğim ben o uçağa, bineceğim ben uçağa. İn ve o bozgunu paylaşma.”


Özbey, MHP'yi de eleştirdi. “Gidiyor oraya bodoslama gidiyor. Amerika'nın uçağı, Tayyip pilotajda, ikinci kaptan pilot Abdullah Öcalan, bodoslama gidiyorlar. Koşuyor Bahçeli de koşuyor, uçağı kaçırmış. Kapı kapanmış, beni de bekleyin diyor. Koşturuyorlar uçağın peşinden.”

Kılıçdaroğlu'nun kredi dosyasını "Seyit Rıza", "Dersim" tartışmaları, özerklik, "laiklik tehdit altında değil" vb girişimlerle hazırladığını anımsatan ve kredinin kaynağının Amerika olduğunu vurgulayan Özbey, milletin kandırıldığını söyledi.

“ABD izin vermeden, ABD BOP projesinden vazgeçmeden -ki vazgeçmesi imkansız- PKK'nın silah bırakması, terörün son bulması imkansız. Milleti kandırıyorlar. Neye? Bölünmeye iknaya.”

Hasan Basri ÖZBEY - 07 Ocak 2013 - İşçi Partisi

http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar