soroscu_kilicdaroglu225

Sorosçu’nun Aydınlıkçılar’a saldırısı ters tepti!

TESEV’in 183 nolu  kurucu üyesi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekilleriyle basına kapalı olarak yaptığı toplantıda  Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef alarak konuşmasına tabandan sert tepki geldi.

Kılıçdaroğlu’nun Aydınlık Gazetesi’ne ilişkin saldırısının  altında ise gazetenin önceki gün attığı manşetin etkisinin olduğu belirtildi.

Aydınlık Gazetesi, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün “Seyit Rıza’nın iade-i itibarı için kanun teklifi verdiği”ni yazmıştı.

Toplantıda milletvekillerini üstü açık tehtit eden  Kılıçdaroğlu, “Burada konuştuklarımız burada kalsın. Ertesi gün gazetelerde okumayalım. Eğer gazetelere bilgi sızarsa, bir daha toplantı yapmam” uyarısında da bulundu.

chpli_olmayan_chpliler225

*** *** ***
İşte Gerçek Gündem adlı internet sitesine CHP tabanından gelen yorumlar :

EKIM: Hele şuna bak aydınlığa saldır perinçeğe saldır. Senden çok daha ATATÜRKÇÜ oldukları kesin. Ben bir Aleviyim ama senin olduğundan şüpheliyim. Bir Alevi asla Atatürke ve Cumhuriyete sövdürmez. Senin varsa yoksa ayrılıkçı kürt kardeşlerin ve çıkarları önemli. Efendi kendine gel adam ol ya da git BDP ye başkan ol. Atatürkün partisinde onun koltuğunda oturup da bölücülük yapma!!! Seçimlerde alacaksın boyunun ölçüsünü yakın… Onlardan alacağın oyun kat ve kat fazlasını kaybedeceksin.

seneme: gerçek rakibini buldun gılıcdar bey..ıyyyyyyyyy..siz bununla uğraşın …sana şiir yazdım kemal bey;

çakma sol çakma chp..

çakma kurban olayım ey nazlı gılıcdar.. kahramanın üstüne ne gül koklarım nede kızarım.sana dökülen yemeklerin hepsi helal.hakkıdır emperyalizme tapan milletindir kılıçdar.

gediyo.. gediyor.. gılıçdaroğlu heyyyy…

chp bu hallere düşecekmiydi..

avni: Ne Aydınlık gazetesinin , ne de Ulusal tv nin 1/100 ünü yapmaktan acizsiniz, güya muhalefetsiniz. Sizin RTE nin dümeninde gitmek ile gösterdiğiniz tavrınız, onların Apo ile görüşmesinden daha da beter.

Atilla:Kesinlikle doğrudur, CHP’yi eskinin Maocularına değil, Pensilvanya’ya dizayn ettiriyorlar. Boşuna Yeni CHP denmiyor artık.

Bugüne kadar, Kılıçdaroğlu’nun, Abdullah Gül ve F. Gülen aleyhine bir tek sözüne şahit olmadık. Baykal teşekkür ederek gitmişti Pensilvanya’ya. Rotada sapma yok aynen devam…

ata:tesev üyesi, kurucusu size artık oy yok.. bugün kemalist mücadeleyi işçi partisi vermektedir.. artık oyumuz işçi partisine.. bilesiniz..

kilicdaroglu_feto_iyidir225

VATANDAŞ:KILIÇDAROGLU BOŞ KONUSMUS….

YCHPyı kabullenmeyen mılyonlarİŞCİ PARTISINE YÖNELDI….
ychp,
cumhuriyet düşmanlarına itibar vermekle mesgul iken…………………

dikan:Kılıçtaroğlu çok kızmış !Anladık …peki bu Seyit Rıza’ya iadeyi itibar isteyenlerin CHP de barındırıldığı gerçeğini değiştirir mi ?

GÜLAY:Cumhuriyet düşmanına itibar iade eden AYDINLIK degıl,DOGU PERİNCEK HİÇ Degıl…..sizsiniz….
apoyla görüşülebılınır dıyen siz….görüştu dıye kızan siz…
CHP YI BİTİRDINIZ….YCHP NEYE HIZMETTE ??BİZ ANLADIK…
YÜREKLICE….
MILYONLARCA CHPLI İŞCİ PARTISINE GIDIYOR….
BENDE….!

soros_kemal_o_bir_ataturk_dusmani_225

ata:Hüseyin Aygün ATATÜRK’ÇÜ… Doğu perinçek değil öyle mi?
bir CHP’li olarak.. binnaz toprak’ların, erdoğan toprak’ların olduğu bir partiye oy vermeyiz.. unutmayınız ki çok chp’li böyle düşünüyor.. seçimlerde görüşeceğiz.

Mert Yurtsever:Anlaşılan Aygün’ün teklifinin partide kabul görmemesi Kılıçdaroğlu’nu çok öfkelendirmiş.

Öfke iyi değildir, Kılıçdaroğlu da parti içi demokrasiyi, parti tabanının iradesini hazmetmeyi öğrenmelidir.

CHP’deki gelişmeler olumludur, son günlerde o kadar çok CHP’li vekili Ulusal Kanal’da izledim ki, tabi ki bu durum beni çok memnun etti.

CHP’de bir dip dalga harekete geçmiştir, bunun önünde kimse duramaz, hele neoliberaller hiç duramaz.

muhalıf:29ekımde,10 kasımda meydanları,anıtkabırı dolduran mılyonlar İŞCİ PARTISINI DESTEKLEYENLERDIR…

YCHPden gecen gerçek CHPLILERDIR!

battaniye:Hiç bir solculuğu bilinmeyen biri, bir solcuyu eski maocu diye suçluyor :) )))

chpde_bir_akpkkli_kilicdaroglu225

KEMAL:siyası kültürü bıle olmayan bırı chpnın basında…

gelenı almış
gelenı almış….

ychp olmus…

MAOCUMUYMUŞ? NE DESEN BILMEZ!

Mehmet Aslantürk:Tesevin gül Kılıcıdaroğluna bak sanamı kaldı İşçi Partisine söz söylemek.

Dersimli:CHP bitmistir!!!

bozok66: Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediklerinden şunu anlıyorum:”YCHP Kürt ve alevilerin partisidir;Atatürkçü,ulusalcılardan oy istemiyorum.”Acaba yanılıyor muyum?

ataturku_koruma_yasasi_kaldirilsin_kemal_bey225

Mert Yurtsever: Kılıçdaroğlu neden bu kadar öfkeli biliyor musunuz, çünkü parti Kılıçdaroğlu’nun istediği neoliberal rotaya direniyor.

Partinin dümenine Haluk Koç, Süheyl Batum, Emine Ülker Tarhan, Dilek Akagün Yılmaz gibi parti tabanının iradesini gerçek anlamda temsil eden isimler geçmiştir.

Kenan Kalecikli:TESEV’ciyi kızdırmışlar. Ayıp etmişler. Bırakın sahte solculuk oynasın; sonra da oy beklesin.

kilicdaroglu_tesev_uyelik_listesi

Emre:Biz tgb’nin içinde oy ve seçmen kazandıralım işçi partisinin barajı gecemeyeceğini merkez soldan chp’den devrileceğini dile getirelim izmirde sen kalk yaşayan sosyalist solun önderini özal mantığında faik tunay ağzıyla doğu perinçek gibi tecrübeli adamı siyaset adamını apo fotosuyla tehdit et ey mantık kelimesini amerikada arayan adam, babam 35 senedir chp’de tabanda tanınan isimlerden biridir senin gibi siyasetçiyi kim başa getirsin bitti son umut’ta gitti arkadan emine hanım,gürsel tekin,adnan keskin,umut oran gibi isimler olmazsa barajı geçemiyeceksin senide anlıyorum kayıp etme korkusu tabi. sencer bey,siz,hüseyin aygün,sezgin tanrıkulu erdoğan toprak beyler oldukça partimiz sizin mantıgınızla devam ederse kayıp etmeye mahkumdur.

boyle_muhalefet_oldukca_tayyip_kilicdaroglu225

Galatasaraylı:“Ben buradayken, Tesev’den başkası bu partiyi dizayn edemez” demek istemiş sn. genel başkan.

Gerçek gündem, tetikçilik yapmak yerine o fotoğrafın altına SHP-PKK seçim ittifakının resmini de koyabilseydi keşke. Ropörtaj, ittifaktan daha büyük günah mı yoksa !

Bırakalım şucu-bucu etiketlerini, Doğu Perinçek, hücreler-zindanlar pahasına cumhuriyeti savunuyor. Sn. genel başkan Seyid Rıza gericisinin sevdasında !

bolmek_icin_tokalastilar225

Şarabi Eşkiya: Sayın Kılıçdaroğlu, keşke Ataşehir İlçesi’ne bağlı iki mahallede Atatürk ismini taşıyan bir cadde ile bulvarın ismi gece yarısı operasyonuyla ortadan kaldırılırken kılını bile kıpırdatmayan CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı için de bir iki kelam ettiğinizi duysaydık. Yoksa Atatürk isminin hem de İstanbul’un göbeğindeki caddelerden ve bulvarlardan kaldırılması sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Anlaşılan Aydınlık ve Doğu Perinçek gibi dik durabilen Atatürkçüler sizi daha çok rahatsız ediyor. Ancak benim bildiğim Kılıçdaroğlu sırf CHP’nin başında bir süre daha kalıp misyonunu gerçekleştirebilmek için yarın öbür gün Doğu Perinçek’den özür diler. Ama senin ne olduğunu gerçek CHP’liler çok iyi anlamış durumdalar. Bu yüzden ne kadar arada bir gerçek Atatürkçüler’e göz kırpsan da yolcusun be Kılıçdaroğlu çünkü CHP tabanı artık sana hiç ama hiç güvenmiyor.

kilicdaroglu_fethullah_savundu225

Mucip:Çok komik olmuş!!! Y-CHP derken dizayn olmuyor muydu?!…

Birileri “Kral çıplak” deyince mi aklınız başınıza geldi?!…

Maocu diyerek sözde aşşağıladığın adam senin MİLLİYETÇİLİK ilkene senden daha bağlı davranıyor…

Utanman gerekirken ettiğin lafa bak?!…

Süvari:İşçi partisi çok korkutmuş CHP liderini.

oyle_her_onune_gelen_tesev_kurucusu_olamaz225

Çalıkuşu:Evreka, evreka diye bağırsam olacak.

Şaka bir yana, Kılıçdaroğlu’nun bu kadar kızma nedenini buldum galiba.
Bakınız yukarıdaki resme; fotograftaki Aydınlık’ta, Ümit Kocasakal’ın ‘Atatürk’ün koltuğundan kalk” dediği haber var.

Atatürkçü, Cumhuriyet’ten yana, ulus devletin birlik ve bütünlüğünden yana olan Baro, Kılıçdaroğlu’nu tedirgin etmiş olmalı. CHP’nin TESEVciler, liboşlar, Fetullahçılar, Kürtçüler tarafından dizaynını bitirecek bir güç olarak gördü sanırım Kılıçdaroğlu Baro’yu.

kemal_kilicdaroglu_asla_masadan_kalkmayacagim225

gökhan:Aydınlık gazetesi ve ulusal kanaldan başka muhalefet eden yok.kılıçdaroğlu muhalefet değildir.ben bu kadar söyleyeceğim.şu ülkeyi azıcık seven ve biraz da aklı olan komplolar zincirinin parçalarından birisi sonunda chp nin başına gelen birinin sonradan etrafına liberal ve Atatürk düşmanı bir sürü kişiyi toplamış olmasına şaşırmaz.bugünkü chp cumhuriyet devrimleri laik cumhuriyet gibi konularda artık sadece bu ülkenin aydın insanlarını aldatan gazını alan,aslında Amerikan planlarını uygulayanların ortaklığını yapan bir partidir.acınası bir durumdur bu.ülke tam anlamıyla ,bir kabuğun içinde başka bir şey olarak yaşayan ama dışarıya kendini farklı gösteren bir takım organizmalarca işgal edilmiş halde.ve ülkenin zavallı aydın geçinen insanları yazları batı sahillerindeki yazlıklarında güneşlenirken pencereye bayrak asıyor ve hürriyet sabah alıp okuyor.bu olanlar bu et kafalılara az bile .Atatürkün bıraktığı mirası çarçur edenler geleceklerini ve çocuklarının da geleceğini kaybettiler.şimdi chp yönetimi utanmasın seyit rızalara derviş memetlere kendi belediyelerindede yer açsın caddelere sokaklara isimlerini versinler.bizi aptal yerine koymayı bıraksınlar.o anayasa masaları size yakışıyor.başka türlüsü olamazdı zaten.chp içinde direnen vatanseverlere de selam olsun.

ricciardone_kilicdaroglu_safak2_225

fatma:Kılıçdaroğlu Doğu Perinçek’in tırnağı bile olamaz…çamur atıp, aynen cemaat gazetecileri gibi, aynen MİTin psikolojik savaşçıları gibi davranacağına önce kendisinin alıp milletvekili yaptığı PKK lıları konuşsun..sonra da Atatürk’ten özür dilesin ve yapamadığı görevi aslanlar gibi yapan Perinçek’lere bıraksın. Böylece tarihte bir yeri olur.

ileri demokrasi:Mao, senin boyunu çok aşar Kemal bey.
Mao’nun kasete falan da hiç ihtiyacı olmadı hem….

kilicdaroglu_laiklik_tehlikede_diyemem225

Hasan:Bugün ülkemizde AKP hâlâ iktidardaysa, bu durumun en önemli nedenleri arasında Sayın Kılıçdaroğlu’nun yürüttüğü yetersiz ve etkisiz muhalefet politikaları bulunmaktadır.

Kendisi gerçek muhalefet yapamayan bir politikacının, hapse atılmış başka politikacılar hakkında konuşurken daha özenli olması gerekir.

Bizim halkımız, mahpus damına düşenlerin arkasından konuşulmasını hoş karşılamaz.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye ve Türkiye’ye yapabileceği en büyük iyilik, yanındaki arkadaşlarıyla birlikte partiden ayrılmak ve görevlerini daha liyakatli politikacılara bırakmak olacaktır.


aydinlik_24mart2012_amerikanin_yeni_dostlari225

seko:Kemal Kılıçdaroğlu, Chp’yi TESEVcilere dizayn ettirirken iyi tabi. İşçi Partisinin bugün savunduğu program CHP’nin gerçek programıdır. CHP ya milli Hükümet programını benimser yada bizler işçi partisinde birleşiriz. yoksa içinde bu kadar liberalin, Atatürk düşmanın olduğu partiye oy filan çıkmaz benden . Faik TUNAY ve Sezgin Tanrıkulu gibilerin ne işi var Atatürk’ün partisinde. bunlara bakma Silivri zindanlarında kahramanca direnen vatanseverlere laf söyle olmaz böyle şey

ALP:Tabi Kemal Bey partiyi sadece Tesevcilerin, Soroscuların ve F.Gülen’in dizayn etmesine izin verir. Eleştirilerden ders çıkarması gerekirken, genel başkanın böye bir açıklamada bulunması çok yazık. Artık CHP değil Türkiye tepe taklak gidiyor…

İrfan:Nerede Deniz Baykal, nerede Kılıçdaroğlu???

Operasyonun muhteşem(!)liğine bak…

yavuz:böyle lider ve böyle partili yandaşları olduğu için chp kesin 2881 de atatürkün bininci doğum gününde iktidar olur. bekleyip görücez, başka eğlencemiz yok nasıl olsa.

Ulusal Bakış - 22 Kasım 2012
http://ulusalbakis.com/

Son Yazılar