ey_turk_ilk_vazifen225

Atatürk’ü silmeye çalışanları,Türk Milleti tarihten silecektir!

Akp iktidarı tarafından 5 mayıs 2012 tarihinde resmi gazetede [ karar sayısı 2012-3073 ] yayınlanan yönetmeliğe göre cumhuriyet tarihinde ilk defa 10 kasımda Atatürk’le ilgili törenler yapılmayacak.

Yönetmeliğin 4. Bölümünün 8. maddesine göre ,sadece Başkent’de valilik,Başkent dışında kutlama komiteleri tarafından,sergi,konferans,yarışma ve tiyatro gibi etkinliklerle sınırlandırılmıştır.

Yönetmeliğe göre :

10 kasımda saat 9.15′de Anıtkabir’de devlet töreni yapılmayacak.

İllerde ve ilçelerde 10 kasımda saat 9.15 te Atatürk anıtlarında saygı duruşu,çelenk sunma ve tören yapılmıyacak.

Okullarda 10 kasımda sat 9.15′de anma etkinlikleri yapılmayacak.

10 kasımda saat 9.15′de tüm yurt da uygulanan siren çalma ve saygı duruşu yapılmayacaktır.


Türk ulusu Akp’nin milli değerlere saldırısını asla afetmeyecektir.

Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, yasalarla yasaklamaya çalışanlara karşı ,Türk ulusu 10 kasımda devletin yerini alacaktır.

*** *** ***
10 kasımda Türk ulusunun programı :

Saat 9.15′de devletin olmadığı Anıtkabir’de Türk halkı olacaktır.

Saat 9.15′de Anıtkabir’e gelemeyenler, tüm yurtta ,il ve ilçelerde kitle örgütleri öncülüğünde Atatürk anıtlarına çelenk koyup saygı duruşunda bulunmalıdırlar.

Tüm okullardaki ,okul aile birlikleri ve veliler 10 kasım sabahı çocuklarının okullarına giderek saat 9.15′de anma yapılmasını sağlamalıdırlar,

Tüm yurt da yurttaşlarımız 10 kasım saat 9.15′de araçlarıyla sokağa çıkarak korna çalıp ,saygı duruşunda bulunmalıdırlar.

Türk ulusunun manevi değerlerini yok etmek isteyenler,aslında Türkiyeyi ve Türk ulusunu yok etmek istemektedirler.Türk milleti 29 ekimde olduğu gibi 10 kasımda da vatan ve cumhuriyet birlikteliğini sağlayıp, Cumhuriyeti ve Atatürk’ü yok etmek isteyenlere gerekli yanıtı verecektir.

Ümit ÜLGEN - 07 Kasım 2012 - Ulusal Bakış
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar