add_ataturkcu_dusunce_dernegi225

Neyin Alicenaplığında Bulundular?

04 Ekim 2012 Günü ilk toplantısını yapan “ISPARTA KENT KONSEYİ” ile ilgili olarak Atatürkçü Düşünce Derneği 03 Ekim 2012 günü bir basın açıklaması yayınlamıştı.


Basın Açıklamasında Özetle;

“Kent Konseylerinin, düşünsel ve yasal kaynağını/dayanağını, kendi tarihimizden, kültürümüzden, cumhuriyetimizden, ulusal değerlerimizden değil “Bütün halklar kendi kaderlerini tayin hakkına sahiptir” diyen BOP Eş başkanı ve yandaşlarının yasalaştırdığı. “İkiz sözleşmelerden”, Yine BOP eş başkanı ve yandaşlarının altına imza koyduğu “Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’ndan, “Maastricht Antlaşması’ndan, PKK’nın 8. Kongre Kararlarından almaktadır” görüşlerini dile getirmiş ve eklemiştik.

“ISPARTA KENT KONSEYİ” katılımcılarının, iktidarın “cambaza bak” oyununun piyonu olmayacaklarına, ülkemizin parçalanması, federe devletçiklere bölünerek, ulusumuzun tarihten silinmesinin yoluna taş döşeyen, harç koyan ihanet erbabı aktörlere karşı onurlu bir duruş sergileyeceklerine olan inancımızı korumak istiyoruz” demiştik.

Bu açıklamada ”ihanet erbabı aktörler” söylemi ile “Isparta Kent Konseyi” katılımcılarından söz edilmediğini ortalama bir zekâya sahip her kişi anlar sanırım.

Kent Konseyine, Isparta-Burdur Diş Hekimleri Odası adına katılan Hüdai KARTÖZ, toplantıda söz almış, müthiş bir zekâ(!) ile ”ihanet erbabı aktörler” in konsey katılımcıları olduğundan bahisle, ADD Başkanına Yani Mahmut Özyürek’e “eski Marksist, Maocu, solcu, vb.” benim buraya yazarak onun seviyesine düşmek istemediğim kimi “hakaret” cümleleri sarf etmiş.

Katılımcılardan Mamut Özyürek’in kınanmasını da istemiş.

Bizim görüş ve düşüncelerimizi adam gibi eleştirmek yerine, çamur atarak, hakaret ederek kirli siyaset uzmanlığı yapanlar, bilgi kısırı zavallılardır. Bunlara ancak acınır.

“Kral ördek avına çıkmış. Av uşakları çevredeki ördekleri kışkırtıp kralın önüne getiriyorlarmış. Sonunda kral önünden geçen bir ördeğe ateş etmiş ve heyecanla dalkavuğuna sormuş:
- Nasıl? Vurdum mu? Vurdum mu?
Dalkavuk:
- Majesteleri zavallı ördeğin hayatını bağışlamak alicenaplığında bulundunuz…”

Şimdi Bay KARTÖZ’E soralım.

“Bütün halklar kendi kaderlerini tayin hakkına sahiptir” diye başlayan ve Türkiye’yi Parçalanmaya sürükleyen “İKİZ SÖZLEŞME”LERİ imzalayanlar, Kıbrıs’ı Rum’a peşkeş çekenler, İmralı’daki katille OSLO'da pazarlığa oturanlar, Kan ve can karşılığı kazanılan Türkiye Cumhuriyetinin tüm değerlerini yıkanlar, altında şehitlerimizin yattığı topraklarımızı yabancılara pazarlayanlar, neyin “alicenaplığında” bulundular acaba? Siz derin siyasi bilginizle bu soruların yanıtını da mutlak biliyorsunuzdur. Açıklayın bizde öğrenelim.

Son söz Vatan Şairi Namık Kemal’in;

“Muini zalimin dünyada erbab-ı denaettir
Köpektir zevk alan sayyad-ı bi-insafa hizmetten.”
(zalimin yardakçısı dünyada bir şerefsizdir Köpektir zevk alan insafsız avcıya hizmetten.)

ADD Isparta Şube Başkanı
Mahmut ÖZYÜREK - 17 Ekim 2012

Son Yazılar