onur_oymen_chp_kurt_sorununu_uluslararasi_yapti225

Sorosyalist Enternasyonal!

Emperyalizm Başkanlık dağıtıyor !

Batan Batı’nın Başkanlıkları , Başkan Yardımcılıkları bunlar .

Yepyeni bir dünya doğarken Doğu’dan ,

Batan Batı’nın batağında boğulmaya gidiyorlar .


Bildiğiniz gibi , Tayyip Erdoğan :”Biz, Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesinin -BOP, Eşbaşkanlarından bir tanesiyiz ve bu görevi yapıyoruz ” dedi.

ABD nin BOP ‘unun; kan ,gözyaşı , işgal, tecavüz , yağma ve ülkelerin bölünmesi , parçalanması, rejimlerinin değişmesi olduğunu, 10 yıl içinde Bursa ‘da ki Sağır Sultan bile duydu , öğrendi !

Öğrenemeyenlere artık ne desek boş !

ABD nin BOP ‘unun tekerine çomak sokan Yurtseverler ise hala Silivri de esir !

*** *** ***

Emperyalizm Eşbaşkanlık dağıtırken , Emperyalizmin güdümünde sözde sosyalist ,aslında emperyalizmin emrinde küreselist, yani pabucumun sosyalisti , yani tırnak içinde “sosyalist” ,aslında bal gibi SOROSYALİST Enternasyonal de “Başkan Yardımcılığı” makamı dağıtıyor !

Afganistan da , Irak’ta işgal güçleri koalisyonunda yer alan, eli kanlı Tony Blair vs. lerin sosyalistçilik oynadığı adı sosyalist , kendi Sorosyalist enternasyonalin, geçmişi hakkında da tarihi bir bilgi vermek gerekir.

Bu sosyalist enternasyonalin babası ; 2. Enternasyonal, yani Avrupalı sözüm ona sosyalistler, Sosyal Demokratların örgütü, bizim Kurtuluş savaşımızda da , emperyalizmin cephesinde yer almış, Türkiye nin bağımsızlık mücadelesine karşı çıkmıştı.

Kurtuluş savaşımızı destekleyen gerçek sosyalistler ise, 2. Enternasyonali red etmişler, Kurtuluş savaşımıza destek vermişlerdir. (Kurtuluş savaşımızda Türk Sovyet işbirliğine bakabilirsiniz )

İstanbul'da İngiliz altınlarıyla örgütlenen İştirakuyun Partisinin başındaki , İngiliz Ajanı sözde sosyalist , aslında emperyalizmin sol yumruğu Sosyal Demokrat olan İştirakçı Hilmi de bunların adamı idi .

Padişahın ve işgalci İngilizin yanında , Anadolu'da İstiklal savaşı veren Mustafa Kemal’e saldırıyordu.

*** *** ***

30 Ağustos Zafer bayramında bazı CHP örgütleri, CHP'nin yurtsever tabanı , her zamanki gibi İşçi Partisi ve ADD ler, Cumhuriyet Kadınları Derneği gibi yurtsever kitle örgütleri, AKP'nin yasağını çiğneyip Atatürk Anıtlarında çelenk koyma mücadelesi verirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güney Afrika'da, Cape Town'da , bu bahsettiğim adı sosyalist, kendi Sorosyalist enternasyonalde olduğunu ve Başkan yardımcısı yapıldığını öğrendik.

Kılıçdaroğlu ile Eş makamda oturan bir diğer Başkan Yardımcısı ise ABD maşası Talabani , yani Bölücülerin Mam Celal’i !

Bana Eş makamında kimin oturduğunu söyle , sana ne iş yaptığını söyleyeyim !

Kılıçdaroğlu ‘nun Başkan Yardımcısı olduğu bu sözüm ona sosyalist aslında Sorosyalist enternasyonalden Türkiye ile ilgili 3 karar çıktı .

KARARLARIN ÖZÜ :TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN İDAM FERMANIDIR.

Diplomasi dili ile değil, vatandaşın anlayacağı şekilde , Türkiye’yi ilgilendiren kararlar şunlardır:

1- ÇÖZÜM DİYE DAYATILAN : TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLÜP, BÖLÜNMESİ !

Kararda Kürt meselesi , Filistin meselesine benzetilerek , BM ler ile Uluslararası kurumların çözüm makamı haline getirilmesi isteniyor.( Filistin, İsrail işgali altındaki topraklarını geri almak istiyor , Kürtler neyi alacak ?)

2- KKTC'nin TASFİYE EDİLEREK , ADA’DA TÜRK VARLIĞINA SON VERMEK .

Ada’nın BM. ler çözüm önerileri doğrultusunda birleştirilmesi .

3- SURİYE KONUSUNDA ABD-İSRAİL ve AKP POLİTİKALARINA DESTEK.

Yani ABD/CİA güdümlü El kaide vs.kiralık katillere destek verip , Suriye'yi halen BM lerde temsil eden yasal , Halkçı Devletçi , Bağımsızlıkçı , Laik Esad rejiminin devrilmesinde rol almak .

Yani, Suriye'ye terör ihraç edip, Türkiye'ye terörist ithal eden politikalara destek !

YANİ ; ÜÇÜ BİR YERDE , HEPSİ ABD NİN BOP PAKETİNİN İÇİNDE !

AKP ve BDP/PKK'nın nin gerici ve bölücü Anayasa masasında ısrarla oturarak suç ortaklığına devam eden Kılıçdaroğlu Yönetimi , şimdi bu kararların alındığı “Sosyalist” Enternasyonalin masasında oturup, Başkan Yardımcılığı yaparak nereye varmak , Türkiye yi nereye götürmek istiyor ?

Tabanın ve CHP 'ye oy verenlerin tepkisini, kararların altındaki imzaya çekince kondu , şerh kondu , kararların bağlayıcılığı yok !” diye önlemeye kalkmak neyi gizleyecek , neyin üstünü örtecek?

Kararların bağlayıcılığı nasıl yok olacak ?

Sorosyalist Enternasyonalde Başkan Yardımcısı olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun imzası Partiyi bağlamaz mı , yoksa imza ehliyeti, imza hükmü mü yok ?

Şerh de koysanız, kerhen de imzalasanız bu kararların bedelini bütün Türkiye ve Türk Milleti ödemeyecek mi ?

Ey CHP Yönetimi , Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini bitirme masalarında sizi bağlayan nedir ?

Ayşe MERAL - 14 Eylül 2012 - Ulusal Bakış
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar