capulcular_ve_destekcileri_kaybediyor225

“Yeni Şafak” Yalan Söylüyor!

Yeni Şafak gazetesinin 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihli nüshalarında “Hatay Tezgahı Kirli İttifak İşi” ve “Kim Bu Adam” manşetleriyle verilen kaynağı belirsiz haberlere İşçi Partisi tepki gösterdi.

İP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Hükümetin ABD taşeronluğu fiyaskoyla sonuçlanıyor. Bölge ülkelerinden tecrit olan BOP Eşbaşkanlığı, BM’de de büyük bir hüsrana uğradı.

Suriye sınırında kurulan kampların birer terör kampına dönüştüğü ve kamplarda silahlı eğitimlerin verildiği ortaya çıkınca panik halinde olayı örtbas etmeye, yalan ve iftiralarla kamuoyunu yanıltmaya çabalıyorlar.

En son 31 Ağustos 2012 ve 1 Eylül 2012 tarihli Yeni Şafak gazetesi, birinci sayfada “Hatay Tezgahı Kirli İttifak İşi” ve “Kim Bu Adam” manşetleriyle bu çabalara destek verdi. Dikkatle okunduğu zaman istihbarat birimlerince üretilen psikolojik savaş malzemelerinin haber haline getirildiğini görürüz.

Yeni Şafak’ın iddialarına göre, Acilciler, PKK, Fransız istihbaratı ve ulusalcıların sesi durumundaki Aydınlık gazetesi ile CHP, Suriye konusunda işbirliği yapıyorlarmış. Bu haber, gerçeklere aykırı ve kamuoyunun bilincini bozmaya yönelik bir psikolojik savaş ürünüdür. Çünkü; bugün Fransız istihbaratı, CİA ve MOSAD ile birlikte Suriye’de yıkıcı faaliyetleri organize eden bir kuruluştur. PKK ise Suriye’nin güneyinde Türkiye’nin ve bu saydığımız istihbarat örgütlerinin desteğiyle bir yönetim kurma peşindedir. Türkiye’nin Suriye’ye müdahale etmesi için Gaziantep’i kana bulayan örgüttür.

Ulusalcıların yayın organı olarak nitelenen Aydınlık gazetesi ise bu kirli tezgahı açığa çıkarmaya ve Suriye halkı ve yönetimiyle dayanışma halinde gerçekleri Türkiye kamuoyuna aktararak halkımızı bilgilendirme ve bilinçlendirmeye çalışmaktadır.

İşçi Partisi, Suriye krizi çıktığından bu yana Türkiye’nin ABD taşeronu olmasını, Suriye’ye askeri müdahalelere ve iç yıkıcılık faaliyetlerine karşı çıkmıştır. Savaşa karşı barış ve kardeşliği savunmuş, mülteci kampları terör üslerine dönüşünce de kamplara karşı mücadele başlatmıştır.

İşçi Partisi’nin önderlik ettiği bu mücadele, Türkiye kamuoyunda büyük bir hassasiyet yaratılmıştır. Geçen yıl, 12 Haziran seçimlerinden bir hafta sonra, Antakya’da miting başvurumuz yasaklanınca gerçekleştirdiğimiz, miting gibi kitlesel basın açıklaması ile başlayan mücadelemiz, 10 gün içinde 30 bin kişinin imzasıyla katıldığı “Terör Kampları Kapatılsın, Teröristler Sınır Dışı Edilsin” kampanyasıyla yükselerek devam etmiştir. 26 Ağustos’ta gerçekleştirilen 3 bin kişinin katıldığı panel bardağı taşıran son damla olmuştur.

Halkın tepkisinin gitgide büyümesi ve 16 Eylül’de yapacağımız “Barış ve Kardeşlik Şöleni”, Hükümeti ve yandaş basını harekete geçirmiştir.

Yandaş basının son bir hafta içindeki manşetlerine bakıldığı zaman içine girdikleri zavallı durumu net olarak görmek mümkündür. Hatay Valisinin gerçekleri çarptırmaya çalışan açıklamaları da bu paniğin ürünüdür.

Hiçbir kuvvet bizi yürüttüğümüz bu mücadeleden alıkoyamaz. Efendileri bile onları Suriye konusunda yalnız bırakmıştır. Hem ABD hem de AKP hükümeti Avrasya kayasına çarpmışlardır. Çırpınmaları boşunadır.

Bayram YURTÇİÇEK - 01 Eylül 2012 - İşçi Partisi

http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar