aygun_serbest_askerler_tutsak225

Hüseyin Aygün serbest ama askerler PKK’nın elinde!

PKK iki gündür alıkoyduğu CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ü bıraktı. Hüseyin Aygün bırakıldı! Ya işçiler ve askerlerimiz? Onlar kurtarılmayı bekliyor!


HÜSEYİN AYGÜN SERBEST AMA ASKERLER PKK’NIN ELİNDE!

Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasından dakikalar önce PKK’nın kaçırdığı askerleri ve 15 askerin “gaiplik” kararı nedeniyle aranılmasına son verildiği bilgisini okurlarımızla paylaşmıştık. Şimdi bu konuyu daha fazla gündeme taşımanın tam zamanı… Aciz AKP hükümeti “Aygün’ün kaçırılmasıyla, bir yurttaşın kaçırılması arasında bir fark yoktur” açıklamasını yapmıştı. “Koca milletvekili” için kılını kıpırdatmayan “aciz AKP hükümeti”nin “birkaç Mehmet için” rahatını bozmasını beklemiyoruz şüphesiz. Lakin uykuda olanları sarsıp uyandırmak gerekiyor. Onun için yazıyoruz.

PKK’NIN ELİNDEKİ VEKİL SERBEST, YA YURTTAŞ?

Aygün’ün PKK tarafından kaçırılması, PKK’nın elinde esir olan yurttaşlarımızı gündeme getirmek için önemli bir fırsat. Emin olun onlar kurtarılınca, Hüseyin Aygün gibi, PKK’ya ortam sağlayan bir konuşma yapmayacaklardır. Herkesin bildiği üzere, PKK’nın elinde sadece Hüseyin Aygün yoktu. Sadece son bir yılda 157 yurttaşımız PKK tarafından kaçırıldı. Bunlardan serbest bırakılanların sayısı Aygün’le birlikte 102 oldu. 3 yurttaşımız kaçarak kurtuldu. 2 yurttaş ölü bulundu. 26 kişinin akıbeti bilinmiyor. Asıl dikkat çeken husussa, devlet operasyonuyla kurtarılan tek bir yurttaş bile yok. Bu durum AKP’ye yönelik “kılını bile kıpırdatmıyorlar” eleştirimizi doğruluyor.

AKP DÖNEMİNDE KAÇIRILMA OLAYLARI TAVAN YAPTI!

Asıl dikkat çekici olan olaysa son iki yılda kaçırılma olaylarının tavan yapmış olması. PKK son bir yılda 145 kişiyi kaçırdı. Son iki yıla kadar olan 20 yıllık süreçte ise PKK’nın kaçırdığı kişi sayısı 154. PKK’nın elinde neredeyse her meslek grubundan insan mevcut: Öğretmen, korucu, asker, muhtar, kaymakam adayı, polis, mühendis, avukat, işçiler ve sağlık teknisyeni… Bu meslek grupları içerisinde çoğunluğu askerler oluşturuyor. PKK şu ana kadar 57 askerimizi. Kaçırılan askerlerden 27’si serbest kaldı, 3 asker şehit oldu. 2 asker TSK tarafından yapılan operasyonlar sonucu kurtarıldı. Kaçırılan 15 asker hakkında “gaiplik kararı” kararı bulunuyor. Yani 15 askerin aranılmasına uzun süredir haber alınamadığı gerekçesiyle son verildi. Kaçırılan diğer 18 askerin ise aranılmasına devam ediliyor. Kaçırılan askerlerin kimlik bilgileri Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun ‘Özel Hayatın Gizliliği’ maddesi nedeniyle açıklanmıyor.

AKP’NİN 11 YILI, PKK’NIN ALTIN DÖNEMİ!

AKP, 11 yılı geride bıraktı. AKP’nin 11 yılı en çok PKK’ya yaradı. 2002 yılında PKK’ya sadece 7 şehit verdik. 2002’de örgüt adeta can çekişir bir haldeydi. AKP’nin iktidarıyla beraber PKK’ya yönelik kıskaç gevşetildi. PKK, Amerika’nın işgal ettiği Irak’ın kuzeyinde rahatça yuvalandı ve palazlandı. Bir süre güç toplayan PKK, daha sonra saldırılarını arttırdı. AKP hükümetiyse terörle mücadeleyi, “ABD ile istihbarat paylaşımı”na indirgedi. Şehit haberlerine karşı çareyi “açılımlarda” buldular. Açılım projesi başlatan AKP, bazı PKK’lıları Türkiye’ye davet etti. Kandil’den gelen PKK’lılar skandal görüntülere sahne oldu. Önce Habur sınırında halaylarla karşılandılar. Sonrasındaysa kurulan çadır mahkemeleri tarafından salıverildiler. Açılım politikası kuşkusuz sadece PKK’lıları davet etmekle sınırlı kalmadı. AKP hükümeti PKK’yla masa başına da oturdu. Oslo’da başlatılan görüşmelere MİT yöneticileri ve PKK sorumluları katıldı. PKK bu süreçte siyasallaşarak mecliste sayısını arttırdı. AKP’nin açılımı sonucunda şehit sayıları katlanarak arttı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kısa bir süre önce “terörle mücadele iyi gidiyor” demişti. Ancak rakamlar öyle söylemiyor.

AKP döneminde verilen şehit rakamları;

2002 – 7 şehit
2003 – 31 şehit
2004 – 75 şehit
2005 – 105 şehit
2006 – 111 şehit
2007 – 146 şehit
2008 – 171 şehit
2009 – 62 şehit
2010 – 72 şehit
2001 – 163 şehit
2012 – 148 şehit (ilk 7 ay)

BOYNUMUZDAKİ ABD BOYUNDURUĞU!

AKP’nin 11′inci yaş gününde, PKK, Hakkâri ve Şemdinli’de elini kolunu sallayarak Emniyet Müdürlüğü’nü, Hükümet Konağını vuruyor, milletvekili kaçırıyor, 23 gün boyunca sokak çatışmaları yürütüyor. Bu durumun sorumlusu kim? ABD’nin memurluğu görevini üstlenen Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ler. TSK’yı savaşamaz hale getiren şey ne? Boynumuzdaki ABD boyunduruğu. İşte o boyundurukla PKK’yla savaşacak askeri komuta edecek olan komutanlarımız şimdi Ergenekon-Balyoz tertipleriyle Silivri, Hasdal, Hadımköy ve Maltepe zindanlarında tutsak! İnancımız tamdır. O duvarları yıkacağız. İşte o zaman, bugün “silah arkadaşlarını sırtından hançerleyenler” emperyalizmin çıkarları için köstebeklik rolüne soyunanlar mahkûm olacaklardır. Asker yeniden Mustafa Kemal’in askeri olacak. Milletimiz büyük millet olduğunu yeniden hatırlayacaktır.

NOT: Serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamalarla adeta PKK’nın sözcülüğüne soyunan Hüseyin Aygün için ortalığı velveleye verenler, bakalım PKK’nın elinde esir olan askerlerimiz ve yurttaşlarımız için ne yapacaklar? Bekleyip göreceğiz.

Yener GÜNEŞ - 15 Ağustos 2012
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar